Skip to content

Nspr4.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

15 de Mayıs de 2021

Nspr4.dll hataları, nspr4 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına yol açan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, nspr4.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir. Nspr4.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Nspr4.dll Hataları

Bilgisayarınızda nspr4.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Aşağıda, nspr4.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir.

 • Nspr4.dll Bulunamadı
 • Nspr4.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
 • Bulunamadı [PATH] nspr4.dll
 • Nspr4.dll dosyası eksik
 • Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: nspr4.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar

Nspr4.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. Nspr4.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Nspr4.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Nspr4.dll dosyasını “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Nspr4.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi orijinal, yasal kaynağından edinmenizdir. Nspr4.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Nspr4.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. “Eksik” bir nspr4.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Yanlışlıkla nspr4.dll dosyasını sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, nspr4.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz. Bir dosya kurtarma programıyla nspr4.dll’nin silinmiş bir kopyasını kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı nspr4.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Gördüğünüz nspr4.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 3. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Nspr4.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 4. Nspr4.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda nspr4.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, nspr4.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.

 5. Nspr4.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3B video oyunu oynarken “nspr4.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. Nspr4.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir — bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorunu gidermektir.

 6. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra nspr4.dll hataları başlarsa, sürücüyü daha önce yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 7. Nspr4.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlandıysa, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı dosyayı geri yüklemelidir.

 8. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Nspr4.dll dosyası bu güncellemelerden birine eklenebilir.

 9. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında nspr4.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa sürede belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 10. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız nspr4.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

 11. Kayıt defterindeki nspr4.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz nspr4.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

 12. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri nspr4.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak nspr4.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 13. Herhangi bir nspr4.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu DLL sorununu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? Konusuna bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.