Skip to content

NVIDIA GeForce Ekran Kartı Sürücüleri v465.89

6 de Nisan de 2021

NVIDIA, 30 Mart 2021’de GeForce sürücülerinin 465.89 sürümünü piyasaya sürdü. Bu, NVIDIA tabanlı ekran kartlarının çoğu için mevcut olan bu sürücülerin en son sürümüdür. Bu, bu sürücülerin son WHQL sürümüdür ve önceden mevcut olan tüm sürücülerin yerini alır. Önceki sürücü sürümlerinden birini çalıştıran desteklenen bir NVIDIA GPU’nuz varsa v465.89’u yüklemelisiniz.

NVIDIA Corporation
Bu sürücünün önceki beta sürümlerinden biri kurulu ise, lütfen en kısa zamanda v465.89’a güncelleyin. Bir sürücünün WHQL onaylı sürümünün yüklü olması neredeyse her zaman daha iyi bir fikirdir. Bu Sürücünün Hangi Sürümünü Yüklediğime Bakın? Hangi NVIDIA GeForce sürücü sürümünü yüklediğinizden emin değilseniz.

NVIDIA GeForce v465.89’daki değişiklikler

Bir önceki sürüme kıyasla v465.89’daki bazı yeni özelliklerin, düzeltmelerin ve diğer değişikliklerin ayrıntıları aşağıda verilmiştir:

  • Destek: KİR 5’ler yeni ışın izleme güncellemesi.
  • Destek: Lansmanı Evil Genius 2: Dünya Hakimiyeti.
  • Destek: KRALLIK HEARTS Serisi Epic Games Store’da.
  • Destek: 5 yeni G-SYNC Uyumlu ekran – oyununuzu daha akıcı ve daha keyifli hale getiren temel bir Değişken Yenileme Hızı (VRR) deneyimi sunan oyun monitörleri: Asus XG16A, Dell S2522HG, LG 27GP850 / 27GP83B, LG 32GP850 / 32GP83B ve Xiaomi Mi 245 HF1.
  • Sabit: [Rainbow Six Siege][Vulkan]: Duman pikselli görünür.
  • Sabit: [Vulkan][X4: Foundations 4.00/X4: Cradle of Humanity] Oyun GeForce RTX30 Serisinde çökebilir.
  • Sabit: [GeForce RTX 3090]: Samsung Odyssey G9 ile eşleştirildiğinde mavi ekran çökmesi meydana geliyor
  • HDMI TV.
  • Sabit: [GeForce RTX 2060]: Bir oyun oynarken ve aynı anda YouTube videosu izlerken mavi ekran çökmesi (DPC_WATCHDOGS_VIOLATION) meydana geliyor.
  • Sabit: [Sunset Overdrive]: Oyun içi ayarlardan Alan Derinliği etkinleştirilirse uygulama rastgele yeşil bozulma görüntüleyebilir.

Bu sürümle ilgili tam bilgi için, NVIDIA’nın web sitesindeki bir PDF dosyası olan Windows için Sürüm 465 Sürücüsü, Sürüm 465.89’a bakın.

NVIDIA Ekran Kartı Sürücülerini İndirin v465.89

Çoğu NVIDIA GPU, Windows 10, Windows 8 (Windows 8.1 ve Windows 8.1 Güncellemesi dahil) veya Windows 7’yi içerebilecek en güncel Windows sürümlerinde v465.89 sürücüsüyle tam olarak desteklenir. cihazınız GeForce Experience üzerinden. GeForce Sürücüler sayfasına gidin ve ŞİMDİ İNDİRİN Onu almak için. Bu rotaya giderken, aşağıdaki 32-bit veya 64-bit bağlantılara tıklayıp tıklamayacağınızı bilmenize gerek yok. Bazen, NVIDIA, Windows 10’un 64 bit sürümleri gibi yalnızca bir işletim sistemi için bir güncelleme yayınlar. Diğerleri genellikle birkaç hafta içinde bunu takip eder. Aşağıdaki indirmeler YALNIZCA Masaüstü GPU’lar. Bunlar, bilgisayarınızda kurulu bir ION / ION LE veya GeForce GPU’nuz varsa ihtiyacınız olan NVIDIA sürücüleridir. masaüstü bilgisayar. Bu indirmeler YALNIZCA Dizüstü Bilgisayar GPU’ları. Bunlar, ihtiyacınız olan NVIDIA sürücüleridir. dizüstü bilgisayar, netbook, not defteriveya tablet NVIDIA ION / ION LE veya GeForce GPU tarafından desteklenmektedir.

Windows Vista ve XP için NVIDIA Sürücüleri

NVIDIA, her yeni GPU ve sürücü sürümüyle birlikte Windows Vista ve Windows XP’yi giderek daha az destekler. Ancak, Windows’un bu sürümleri için mevcut en yeni sürücüler olan v365.19 (Vista) ve v368.81 (XP) sürücüleriyle Windows Vista ve XP’deki birçok GPU’yu desteklerler. Windows Vista 64 bit sürücüsünü buradan veya 32 bit sürücüyü buradan indirebilirsiniz. Windows XP 64 bit sürücüsünü buradan veya 32 bit sürücüyü buradan indirebilirsiniz. Bu sürücüler yalnızca masaüstü GPU’lar için tasarlanmıştır, ancak bunları dizüstü veya dizüstü bilgisayarınızda çalıştırma konusunda şansınız olabilir. Değilse, daha iyi sürücüler için bilgisayar üreticinize veya daha eski bir sürüm için NVIDIA’ya danışın.

Diğer NVIDIA Sürücüleri

NForce sürücüleri, Windows olmayan işletim sistemleri için GeForce sürücüleri, önceki sürücü sürümleri ve çok daha fazlası gibi diğer indirmeler GeForce Sürücüler sayfasında bulunabilir. NVIDIA’nın GeForce sürücülerinin nispeten yeni bir sürümünü kullanıyorsanız, sistem tepsisindeki NVIDIA simgesine sağ tıklayın ve Güncellemeleri kontrol et. Sürücüyü buradan otomatik olarak indirip yükleyebilirsiniz. Beta sürücü güncellemelerinin istenmesini istiyorsanız, içindeki uygun kutuyu işaretlediğinizden emin olun. Tercihler sekmesi. Yeni sürücüler hakkında güncel bir kaynak arıyorsanız, Windows 10 Sürücüler, Windows 8 Sürücüler veya Windows 7 Sürücüler listelerimize bakın. Bu sayfaları, NVIDIA ve diğer büyük donanım üreticilerinin sunduğu yeni sürücülerle ilgili bilgiler ve bağlantılarla güncel tutuyoruz.

Yeni NVIDIA Sürücüleri Edinmenin Diğer Yolları

NVIDIA’nın GeForce Deneyimi, yüklenmesi gereken NVIDIA sürücülerini tespit etmek için kurulabilir. Bu, yalnızca sürücülerin ne zaman güncellenmesi gerektiğini bilmekle kalmayıp, aynı zamanda güncellemeleri tam olarak nerede alacağınızı da – program bunu sizin için yapacak. NVIDIA sürücülerini indirmenin ve kurmanın başka bir otomatik yolu, ücretsiz bir sürücü güncelleme aracıdır. Sürücüleri doğrudan üreticiden indirmek her zaman tercih edilmekle birlikte, bunun yerine bir üçüncü taraf aracılığıyla da gidebilirsiniz. Bazı örnekler için bu sürücü indirme web sitelerine bakın.

Bu Yeni NVIDIA Sürücülerinde Sorun mu Yaşıyorsunuz?

Yeni yüklediğiniz NVIDIA sürücüleriniz çalışmıyorsa iyi bir ilk adım, yeni çalıştırdığınız NVIDIA yükleme paketini kaldırıp yeniden yüklemektir. Bunu Denetim Masası’ndaki uygun uygulamadan yapabilirsiniz. NVIDIA paketini herhangi bir nedenle yeniden yükleyemiyorsanız, sürücüyü, Denetim Masası’ndan yaptığınız bir şeyi de geri almayı deneyin. Windows’un tüm sürümlerinde ayrıntılı talimatlar için Bir Sürücü Nasıl Geri Alınır konusuna bakın.