Skip to content

Ölçüt Kanalı Akış Hizmetini Kullanma

14 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Criterionchannel.com’a gidin, seçin Kaydol, ardından ücretsiz denemeye başlamak için e-posta adresinizi, şifrenizi ve ödeme ayrıntılarınızı girin.
 • İptal etmezseniz, deneme bittikten hemen sonra aylık veya yıllık ücret ödersiniz.
 • Ana kitaplığa ve dönüşümlü bir film seçkisine ek olarak, Kriter Kanalı, kısa filmler ve orijinal programlamayı içerir.

Bu makale, Kriter Kanalı akış hizmetine nasıl kaydolacağınızı açıklamaktadır. Herhangi bir web tarayıcısında isteğe bağlı olarak klasik ve çağdaş filmleri izleyebilir veya iOS, Android, Apple TV (4 ve daha yeni), Roku ve FireTV için Criterion Channel uygulamasını indirebilirsiniz.

Ölçüt Kanalına Nasıl Kaydolunur?

Ölçüt Koleksiyonunu yayınlamanın tek yolu Ölçüt Kanalı’dır. Ölçüt Kanalına erişmenin tek yolu üyelik için kaydolmaktır. Hizmet, kısa bir ücretsiz deneme içerir, ardından sürekli erişim için aylık veya yıllık ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Kriter Kanalı için kayıt süreci şu şekilde işler:

 1. Criterionchannel.com’a gidip şunu seçin: Kaydol sağ üst köşede.

 2. 14 günlük ücretsiz denemeye başlamak için e-postanızı, şifrenizi ve ödeme ayrıntılarınızı girin. Ardından, seçin Deneme sürümüne başla. Plan seçenekleri aylık 10,99 ABD doları veya yıllık 99,99 ABD dolarıdır. Yıllık seçeneği seçerseniz, ücretsiz deneme sona erdiğinde otomatik olarak tam bir yıllık üyelik için ücretlendirilirsiniz.

  Ölçüt Kanalı için kayıt ekranı

 3. Üzerinde Abone olduğun için teşekkürler sayfa, seç İzlemeye Başla.

  Kriter üzerindeki İzlemeye Başla düğmesi

 4. Büyük Criterion Koleksiyonundaki filmlere göz atmaya, keşfetmeye ve izlemeye başlayın. Ölçüt Kanalı hesabınıza gidin ve 14 gün içinde istediğiniz zaman iptal edin. İptal etmezseniz, deneme bittikten hemen sonra aylık veya yıllık ücret ödersiniz.

  Criterion Channel'da bir film izlemek

Ölçüt Koleksiyonu Nedir?

Criterion Collection, etrafındaki en önemli filmleri düşündüklerini lisanslamaya odaklanan bir ev videosu dağıtım şirketi olarak başladı. Bugün, Criterion Koleksiyonu, çeşitli klasik ve çağdaş Hollywood, uluslararası, sanat evi ve bağımsız filmlerden oluşmaktadır. Bu filmlerden bazıları geçmişte Hulu ve FilmStruck dahil olmak üzere diğer hizmetler aracılığıyla sunulurken, Criterion Channel bugün bu filmleri izlemek için tek yerdir. Filmleri ev dağıtımı için lisanslamanın yanı sıra, Criterion Koleksiyonu eski filmleri de geri yükler. Ayrıca, posta kutusu formatı ve özel sürümler gibi, sonunda diğer dağıtımcıların da ilgisini çeken özelliklere öncülük etti. Bir seferde, Criterion Collection’ın tamamı Hulu üzerinden yayınlanmak üzere mevcuttu. Daha sonra, onu benzer Turner Classic Movies kitaplığıyla birleştiren FilmStruck hizmetine taşındı. FilmStruck’un 2018’de kapatılmasının ardından, Criterion Koleksiyonu, Criterion Channel akış hizmetine taşındı. Criterion Collection kütüphanesine ek olarak, Criterion Channel, yeni cevherleri keşfetmenize yardımcı olmak için orijinal programları ve temalı klasik film seçkilerini içerir. 1.000’den fazla klasik filme ek olarak, Criterion Channel başka hiçbir yerde bulamayacağınız orijinal programları içerir.

Bir çift, Criterion Channel'ı bir dizüstü bilgisayarda izliyor.

Willie B. Thomas / DigitalVision / Getty Images

Kriter Kanalında Neler İzleyebilirsiniz?

Criterion Channel, 1.000’den fazla klasik ve çağdaş filmden oluşan tüm Criterion kitaplığına erişim içerir. Aynı zamanda yaklaşık 350 kısa film, röportaj, mini belgeseller ve orijinal içerik içerir. 1.000’den fazla Criterion Collection filminden oluşan ana kütüphaneye ek olarak, Criterion Channel, çeşitli büyük stüdyolardan ve Hintlerden klasikler halinde döner. Bu filmler, ana kütüphaneden farklı olarak gelir ve gider, bu yüzden bu filmleri kaybolmadan önce mutlaka izlemelisiniz.

Ölçüt Kanalı Nasıl Kullanılır

Ölçüt Kanalı, esas olarak ana sayfaya ve Tüm Filmler sayfasına dayalı basit gezinme seçeneklerine sahiptir. Ana sayfa, birkaç kategoride popüler filmlerin bir listesini sağlar. Tüm Filmler sayfası, tüm Criterion koleksiyonunu çeşitli filtrelere ve sıralama olanaklarına göre sıralamanıza olanak tanır.

Criterion Channe All Films sıralama seçenekleri

Belirli bir türdeki filmleri arayın, belirli yönetmenleri arayın veya aramanızı on yıla veya ülkeye göre daraltın. Hangi filmi aradığınızı biliyorsanız, gezinme çubuğundaki arama işlevine başlığı girin. Criterion Channel’da bir filmin nasıl izleneceği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Criterionchannel.com/browse adresine gidin ve seçenekleri görüntülemek için aşağı kaydırın.

  Ölçüt Kanalı ana sayfası

 2. İzlemek istediğiniz bir filmi bulun ve seçin.

  Kriter Kanalı film listesi

 3. Seçiniz İzlemek. Çoğu filmde fragmanlar bulunur ve bazılarında izleyebileceğiniz ekstralar vardır.

  Ölçüt üzerindeki İzle düğmesi

 4. Film aynı pencerede oynuyor.

  Rashomon Criterion Channel'da.

Ölçüt Kanalı Akış Hizmetindeki Orijinal İçerik

Criterion Collection’ın ana kütüphanesine ve diğer kaynaklardan dönen bir film seçkisine ek olarak, Criterion Channel çeşitli kısa filmler ve orijinal programlar içerir.

Ölçüt Kanalının On Dakika veya Daha Azı

Eski FilmStruck hizmetinin hayranları, On Dakika veya Daha Kısa, Bölünmüş Ekran, Film Devam Eden Maceraları ve Film Yapımcılarıyla Tanışın gibi özellikleri tanıyacak. Bu orijinal diziler, sahne arkası görüntüleri, yorumlar ve orijinal belgeseller ile birlikte Criterion Channel’ın eğlence seçeneklerini tamamlıyor.

Kriter Kanalı Mobil Cihazınızda veya Televizyonunuzda Nasıl İzlenir?

Kriter Kanalı’nı iOS veya Android mobil cihazınızın yanı sıra masaüstü bilgisayarınızdaki bir tarayıcı üzerinden izleyin. Ek olarak, Apple TV 4 (ve daha yenisi), Roku ve FireTV’de Criterion Channel uygulamaları da vardır.