Skip to content

Ön Ödemeli Uluslararası Mobil Geniş Bant Hizmetleri

19 de Mayıs de 2021

Uluslararası mobil geniş bant kiralama hizmetleri, dizüstü bilgisayarınız için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde (küresel olarak 150’den fazla ülkede) ön ödemeli ve kullandıkça öde İnternet erişimi sunar. Tipik olarak, bu hizmetler, dizüstü bilgisayarınızın varış noktanızdaki yerel veri ağına bağlanmasına olanak tanıyan bir USB modem veya mobil erişim noktası cihazı sağlar: uzun vadeli sözleşmelere veya maliyetli veri dolaşım ücretleriyle uğraşmaya gerek yoktur.

Seyahat Ederken Mobil Geniş Bant Kiralamanın Faydaları

Doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan yüksek hızlı internet erişimine sahip olmak çok kullanışlıdır – iş seyahatinde olanlara “her yerde, her zaman” önemli İnternet erişimi sağlar. Bununla birlikte, bir Wi-Fi bağlantı noktasına gitmekten, küresel Wi-Fi hizmetine kaydolmaktan veya bir internet kafede bir iş istasyonu kiralamaktan çok daha pahalıdır.

Uluslararası Mobil Geniş Bant Sağlayıcıları

Aşağıda, uluslararası olarak İnternet erişimi kiralayabileceğiniz birkaç şirket bulunmaktadır. Bir hizmet seçerken, kapsama haritalarını ve kapsam / ekstra ücretlerle ilgili ince yazıları kontrol ettiğinizden emin olun. Bu hizmetleri kişisel olarak kullanmamış olsam da, bilgi için sorularıma yanıt veren birkaç şirketten müşteri hizmetleri hakkında bir izlenim edindim ve bunları planlarken daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için bunları aşağıda belirttim. gezi.

Planetfone

Planetfone, 1997’den beri uluslararası hücresel hizmetler (örneğin, GSM telefon kiralama) sağlamaktadır ve AAA Kulüpleri, CitiBank, Target Corp ve diğerleri için tercih edilen satıcıdır, bu nedenle ne yaptıklarını bilirler. Şirketin temsilcisi, dünya çapında 150 ülkeden herhangi birinde kullanılabilen cep telefonu kiralama hizmetiyle ilgili bilgi sorgumuza anında yanıt verdi. Mobil geniş bant USB modem kiralama, daha yeni tanıtılan bir hizmettir ve bu yazının yayınlandığı sırada, bu nedenle varış noktanızın fiyatını ve kapsamını onaylamak için Planetfone ile iletişime geçmeniz gerekir. Bununla birlikte, mobil geniş bant modemlerini kiralamak, yurtdışını aramanız için size ücretsiz bir GSM cep telefonu da sağlayacaktır – bir taşla iki kuşu öldürmenize olanak tanıyan güzel bir bonus.

 • Hizmet: 24/7, yılın 365 günü destek; size kişisel bir hesap yöneticisi atanacak
 • Fiyatlandırma: 10 MB (3,9 ABD Doları / MB) için 39 ABD Doları’ndan 1000 MB (0,60 ABD Doları / MB) için 599 ABD Doları ve MB aşımı başına 4,99 ABD Doları; minimum 2 haftalık kiralama
 • Güvenilirlik: Planetfone, GSM kullanan denizaşırı ülkeler ülke içinde ortalama 4 şebekeye sahip olduğu için hizmetin son derece güvenilir ve kapsama alanının mükemmel olduğunu belirtti.

XCom Global

Planetfone gibi, XCom Global de bilgi talebime hızlı bir şekilde yanıt verdi ve konuştuğumuz temsilciler çok yardımcı oldu. XCom, uluslararası veri erişiminde uzmanlaşmıştır (2011’in başlarında cep telefonu kiralamaları beklenmektedir), bu nedenle sınırsız veri için günlük sabit oranlı fiyatlandırma (26 ülkede) ve paket veri fiyatlandırması (130’da) dahil olmak üzere daha geniş bir veri kiralama planı yelpazesi sunarlar. + ülkeler). Bir USB geniş bant modem kiralamanın yanı sıra, belirli ülkelerde günlük sabit bir ücretle bir MiFi mobil erişim noktası da kiralayabilirsiniz. Bir grup içinde seyahat ediyorsanız ve / veya birden fazla cihazda İnternet erişimine ihtiyacınız varsa, mobil erişim noktası harika bir seçenektir.

 • Hizmet: Teknik destek Pazartesi – Cuma, 06:00 – 18:00 PST
 • Fiyatlandırma: Veri paketleri 5 günde 10MB için 59 $ ‘dan (5,9 $ / MB) 30 günde 100MB için 199,95 $’ a (2.0 $ / MB); USB modem için sınırsız kablosuz kiralama günlük 14,95 $ ve mobil erişim noktası için 17,95 $ / gün’dür.
 • Güvenilirlik: XCom, kapsama alanı sundukları alanlardaki en büyük cep telefonu sağlayıcılarıyla aynı hizada oldukları için güçlü bir güvenilirlik geçmişine sahip olduklarını kaydetti.

Cellhire

Cellhire, uluslararası cep telefonu kiralama hizmetinin yanı sıra ön ödemeli mobil geniş bant (USB modem kiralama) sunan başka bir hizmettir; nihai yol savaşçısı için Iridium uydu telefonu kiralama hizmeti de sunuyorlar. Cellhire bu makale için zamanında bize geri dönmedi, bu nedenle burada sağlanan bilgiler web sitelerine dayanıyor: kullandıkça öde seçeneği ve 70’den fazla ülkede 200 MB’lık bir paket sunuyorlar; ancak, çözümlerinin sunulduğu bir kapsama haritası veya ülke listesi bulamadık, bu nedenle hizmetleriyle ilgileniyorsanız, varış noktanızda yeterli kapsama ve desteğe sahip olacağınızdan emin olmak için seyahatinizden önce onlarla iletişime geçmeniz çok önemlidir. .

 • Hizmet: “24 saat küresel destek”
 • Fiyatlandırma: Aylık 199 ABD doları (1,01 ABD doları / MB) artı 19,99 ABD doları kurulum ücreti için 200 MB veri paketi, gidiş-dönüş nakliye – fazlalıklar için MB başına 8 ABD doları; veya MB başına 9 ABD doları artı aylık kiralama ücreti ve kurulum 19,99 ABD doları olan kullandıkça öde kullanımı.

MobilitePass

2000 yılında kurulan MobilityPass, dünya çapında 120 ülkede hem dizüstü bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için mobil geniş bant, Wi-Fi erişim noktası ve çevirmeli İnternet erişiminin bir kombinasyonunu sunar (tüm hizmetler tüm ülkelerde mevcut değildir – ihtiyacınız olan fiyatları ve kapsamı bulmak için) uluslararası ücretlerini ve kapsam sayfasını ziyaret edin). MobilityPass hizmetinin iki benzersiz özelliği vardır:

 1. Veri kartlarını ve yazılımları (PC’ler ve Mac’ler için USB modemler, iPad’ler ve akıllı telefonlar için SIM kartlar ve wi-fi bağlantı uygulamaları) kiralamıyorsunuz, bunun yerine doğrudan satın alıyorsunuz (ve bu nedenle iade etmek zorunda değilsiniz). Hizmeti kullanmanız gerektiğinde sadece dakika / KB başına ödeme yaparsınız. Bu, sık sık uluslararası seyahat edenler için uygundur, ancak daha önceden donanım yatırımı gerektirir ve MB başına daha pahalıdır.
 2. “SECUREkey”, kimlik doğrulama isteklerinizi otomatik olarak şifreler ve verilerinizi yerel olarak korur.
 • Hizmet: Uluslararası 7/24 destek
 • Fiyatlandırma: donanım maliyetleri: 3G USB modem 299 $, SIM kart (akıllı telefonunuz kilitlenmemiş bir GSM telefonu olmalıdır) 149 $ ve Wi-Fi bağlantı yazılımı 69 $ ‘dır; veri kullanım oranları: 100 kişi başına 0,189 ABD dolarıKb ABD, Avrupa, Çin ve Hindistan’da (MB başına kabaca 1,89 ABD doları); Bu alanların dışında 100 Kb başına 1,89 ABD dolarıdır. Wi-fi bağlantı noktalarında faturalandırma, dakika başına 0,32 ABD doları artı 0,87 ABD doları bağlantı ücreti.
 • Güvenilirlik: MobilityPass, ürünleri için 7 günlük bir garanti sunar.

Yukarıdaki tüm fiyatlar ABD Doları cinsindendir.