Skip to content

Oscar Adayı Filmler Nasıl İzlenir (2021)

12 de Mayıs de 2021

Oscar adayı bir film izlemek istiyor ama tiyatroda kaçırdınız mı? Endişelenmeyin: Yılın en büyük eğlence ödülü için En İyi 8 Film filminin tamamını oturma odanızın konforunda yayınlayabilirsiniz. En İyi Film ödülüne layık görülen filmlerden birkaçı hala sinemalarda gösteriliyor, ancak bunlar zaten dijital olarak mevcut, yani Oscar gecesinde kendi kararlarınızı verebilirsiniz. Akışı ve filmleri seviyor musunuz? Ayrıca Oscar’ları 25 Nisan 2021’de canlı yayınlayabilirsiniz.

Netflix’te mevcut

Netflix’in her zaman mevcut bir dizi filmi vardır, bu nedenle orada bazı Oscar adaylarını bulmanız şaşırtıcı değildir. Aboneliğiniz varsa, bu çok beğenilen filmleri izlemek kolaydır. Aboneliğiniz yoksa, başlamak zor değildir.

Netflix

Mank

Yönetmen David Fincher, Mank Orson Welles’in sinema başyapıtının yazarı Herman J. Mankiewicz’in hikayesini anlatıyor Vatandaş Kane. Blu-ray Disc çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Yine de bir Netflix aboneliği kapıp şimdi izleyebileceğiniz zaman bunlara kimin ihtiyacı var?

Chicago Davası 7

Chicago Davası 7 1968 Demokratik Ulusal Kongresi’nde tutuklanan bir grup Vietnam Savaşı karşıtı protestocuyu konu alan tarihi bir dram. Sınırlı bir tiyatro oyununun ardından, COVID-19 salgını nedeniyle Ekim 2020’de doğrudan Netflix’te yayınlandı.

Amazon Prime Video’da mevcut

Bir Amazon Prime üyesiyseniz, bazı Oscar adaylarını izlemek için Amazon Prime Video’ya erişiminiz vardır. Prime abonesi değilseniz, Amazon’dan dijital film kiralayabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Riz Ahmed - Sound of Metal

Amazon

Metalin Sesi

Metalin Sesi işitme yetisini kaybetmek üzere olan bir heavy metal davulcusu hakkında duygusal bir hikaye. Yönetmen Darius Marder, 2019, Metalin Sesi 2020’nin sonlarına kadar düzgün bir sinema yayını alamadı, bu yüzden 2021 Oscar’larına hak kazandı.

Hulu’da mevcut

Birçok Oscar adayı sonunda Hulu’da sona erer. Hesabınız yoksa, Hulu reklamlı veya reklamsız ücretsiz deneme ve premium planlar sunar.

Hulu'da Göçebe

Hulu

Göçebe

Yönetmen Chloé Zhao, Jessica Bruder’in kurgusal olmayan kitabının ekran versiyonunu bize getiriyor Göçebe: Yirmi Birinci Yüzyılda Amerika’da Hayatta Kalmak. Kitaptaki karakterlerin çoğu filmde kendini oynuyor.

Kirala veya Satın Al

En sevdiğiniz akış hizmetinde bir film bulamazsanız, onu dijital olarak kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Gelecek vaat eden, genç kadın

Gelecek vaat eden, genç kadın Emerald Fennell tarafından yönetilen kanunsuz bir femme fatale hakkında kara bir komedi. Gelecek vaat eden, genç kadın Amazon’da kiralanabilir. Ayrıca YouTube ve Google Play Movies & TV’de de kiralayabilirsiniz.

Gelecek Vaat Eden Genç Kadın'da Carey Mulligan

Amazon

Minari

Yönetmen Lee Isaac Chung, Minari 1980’lerde Arkansas’a yerleşen göçmen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Minari Amazon, YouTube, Vudu ve Google Play Movies & TV’den satın alınabilir.

Minari Oyuncuları

Amazon

Yahuda ve Kara Mesih

Yönetmen Shaka King, Yahuda ve Kara Mesih Kara Panter lideri Fred Hampton’ı alt etmek için FBI’ın gerçek hayattaki planı hakkında. Yahuda ve Kara Mesih Amazon, Apple TV, YouTube, Vudu ve Google Play Movies & TV’den satın alınabilir.

Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah filmindeki Fred Hampton rolünde

Baba

Baba “Le Père” oyununun bir uyarlamasıdır. Yönetmen: Florian Zeller. Baba Amazon’dan satın alınabilir.

The Father içinde Anthony Hopkins

Amazon