Skip to content

Otomatik Kelime Metin Girişlerine Kısayol Tuşları Ekleme

10 de Mayıs de 2021

Otomatik Metin girişleri, farklı Word belgelerine ekleyebileceğiniz hazır metin parçalarıdır – ancak klavye kısayollarıyla Otomatik Metin ekleme daha da hızlıdır. Bu talimatlar, Windows masaüstü için Microsoft Word 2010 ve sonraki sürümler için geçerlidir. Word 2007 ve Word 2003’ün yanı sıra Mac için Word’de de benzer işlevler görünür.

Otomatik Metin Girişi Oluşturma

Birkaç varsayılan Otomatik Metin girişi Word ile birlikte gelir. Varsayılan Otomatik Metin girişleriniz, kısayol tuşlarının atanmasını destekler. Bir Otomatik Metin girişi oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Otomatik Metin galerinize eklemek istediğiniz metni seçin.

 2. Seçin Ekle sekmesi. Metin grubunda, Hızlı Parçalar buton.

 3. Fare işaretçinizi Otomatik Metin üzerine getirin. Açılan ikincil menüde Seçimi Otomatik Metin Galerisine Kaydet menünün altında.

 4. Yeni Yapı Taşı Oluştur iletişim kutusundaki alanları doldurun:

  • İsim Soyisim alanı seçtiğiniz metni gösterecektir.
  • Fotoğraf Galerisi ayarlanmalı Otomatik metin.
  • Kategori dır-dir Genel varsayılan olarak, ancak kendinizinkini oluşturabilirsiniz.
  • Açıklama girişi tanımlamak için bir etiket sunar.
  • Onu kurtar girişi kaydetmek istediğiniz şablonda. Varsayılan Normal’dir.
  • Seçenekler Otomatik Metnin normal olarak, kendi paragrafına veya sayfa sonları arasına eklenmesini seçip kendi sayfasını vermenizi sağlar.
 5. Tıklayın TAMAM MI.

Otomatik Metin Girişine Kısayol Uygulama

Otomatik Metin kısayolu

Klavye kısayolları, yalnızca Otomatik Metin girişleri için değil, genel olarak Word için geçerlidir. Yeni bir kısayol oluşturmak için, Word Seçeneklerini açın ve ardından Şeridi Özelleştir sekmesi. Seçin Özelleştirmek iletişim kutusunun altındaki düğmesine basın. Ortaya çıkan açılır kutuda, kategori listesini şuraya kaydırın: Yapı taşları ardından listeden ilgili bloğu seçin. İtibaren Yeni kısayol tuşuna basın kutusunda, istenen tuş kombinasyonunu girin. Onu çivilediğinizde, seçin Kapat ve Word Seçenekleri’nden çıkın. Değişiklikleri kaydederseniz Normal.dotmkısayol tuşu, Normal şablonu temel alan tüm yeni belgeler için geçerlidir. Böylece, kısayol tuşu belgeler arasında kalır.