Skip to content

Outlook.com Adres Defterinize Kişi Nasıl Eklenir

5 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Uygulama menüsünü açın ve Tüm uygulamalar > İnsanlar > Yeni bağlantı. Bir kişiyi kaldırmak için kişinin adını seçin ve Silme.
 • Bir e-postadan kişi ekleyin: Kişinin adını seçin. Nereden veya Cc alan, ardından seçin Daha fazla göster > Rehbere ekle.
 • Kişilere şu yolla erişebilirsiniz: Arama alan Posta uygulamasında veya içinde İçin e-posta oluştururken alan.

E-posta adreslerini kişi listenize manuel olarak eklemek zaman ve çaba gerektirir. Outlook.com, özellikle size e-posta gönderenler için yeni kişiler eklemeyi kolaylaştırır. Bu kılavuzda, Outlook.com’u kullanarak nasıl kişi ekleyeceğinizi gösteriyoruz.

Outlook.com’daki Kişiler Uygulaması

Outlook.com’daki Kişiler uygulaması, kişilerinizi ve bilgilerini kullanışlı ve yönetimi kolay bir adres defterinde tutar.

 1. Outlook.com’u bir web tarayıcısında açın. Tıkla uygulama başlatıcı simgesi – dokuz noktalı kutu – Mevcut uygulamaları görüntülemek için ekranın sol üst köşesinde.

  Bir tarayıcıda Outlook.com açılış ekranı

 2. Seçiniz Tüm uygulamalar Listeyi genişletmek için.

  Outlook.com'daki uygulamalar listesi

 3. Seçin İnsanlar kişi listenizi açmak için app. Kişiler uygulamasında, tüm kişilerinize aynı anda göz atabilir veya hepsini düzenli tutmak için klasörler halinde düzenleyebilirsiniz.

  Outlook.com'da Kişiler Uygulaması

 4. Kişiler uygulamasında öğesini seçerek bir kişi ekleyin Yeni bağlantı sol bölmenin üst kısmında ve açılan pencerede kişinin bilgilerini girerek.

  Outlook.com'da Kişiler uygulamasında yeni Kişi ekranı

 5. Kişinin adını seçip bu kişiyi seçerek bir kişiyi silin. Silme araç çubuğunda. Silme işlemini şu tuşa basarak onaylayın: Silme.

  Outlook.com'da kişi ekranını sil

Outlook.com Kişilerinize Bir Gönderen Nasıl Eklenir

Kişilerinize Outlook Posta’dan bir e-posta göndereni eklemek için bu adımları izleyin.

 1. Eklemek istediğiniz gönderenden gelen bir mesajı açın. İsmine tıklayın. Nereden ya da Cc gönderenin iletişim bilgilerini sağdaki bir çerçeve içinde görüntülemek için satır.

  Outlook.com'da kişi seçmenin ekran görüntüsü

 2. Kişi bilgileri penceresinin en altına gidin ve seçin Daha fazla göster.

  Bir Outlook.com kişisi için daha fazla göster bağlantısının ekran görüntüsü

 3. Tıklayın Rehbere ekle iletişim penceresinin sağ tarafında bulunan Kişi ekle pencere.

  Outlook.com'daki Kişilere ekle düğmesinin ekran görüntüsü

 4. Gönderenin adı ve e-posta adresi bu alanlarda önceden doldurulur. Ad, soyad ve notlar gibi diğer kullanılabilir alanlardaki bilgileri ekleyin veya değiştirin.

  Outlook.com'da kişi ekle penceresinin ekran görüntüsü

 5. Kullan Daha ekle takma adlar, doğum günleri, önemli bir başkasının adı, şirket bilgileri, kişisel web sayfası ve daha fazlasını eklemek için bağlantı.

  Kişi ekle penceresinde daha fazla ekle ekran görüntüsü

 6. Seçiniz Oluşturmak iletişim bilgilerini kaydetmeyi bitirdiğinizde pencerenin altında. Yeni kişiniz artık altında Kişiler uygulamanızda Rehberiniz.

Kişiler Uygulamasında Kayıtlı Kişilerinize Erişme

Tıkla Uygulama Başlatıcı Outlook.com’un sol üst köşesindeki düğmesi. Tıklayın İnsanlar uygulamayı açmak için. Kişiler uygulamasında, ad, soyad, şirket, son eklenen ve diğer kriterler dahil olmak üzere adres defterinizdeki kişileri sıralayabilirsiniz. Outlook.com’u kullanırken kişilerinize erişmek için kısayollar vardır.

 1. Arama alanı: Pencerenin üst kısmındaki arama alanını kullanarak arama yaparak kişileri bulun. Posta uygulamasında, üstteki arama alanı, Kişiler uygulamasına eklediğiniz kişilerde arama yapmanıza da olanak tanır.

  Kişiler uygulamasındaki arama alanının ekran görüntüsü

 2. Alana: Bir e-posta oluştururken, İçin alan. Siz yaptığınız gibi, Outlook gönderenlerden ve kişilerinizden gelen önerileri görüntüler. İstediğiniz kişiyi görürseniz, alıcı olarak eklemek için ada tıklayın. Aksi takdirde, tıklayın Kişi Ara kişi aramanızı genişletmek için.

  Kişileri bulmak için Outlook.com'da Kime alanını kullanma ekran görüntüsü

 3. Kişiler uygulamasına bir kişi ekledikten sonra, e-posta göndermeniz gerektiğinde onu bulmak kolaydır.

Kişi Listeleri ile Kişileri Organize Etme

Outlook.com’da tümünü tek bir yerde tanımlayabileceğiniz kişi listeleri oluşturarak kişilerinizi düzenli tutun. Örneğin, favori kişilerinizin bir listesini veya aile kişilerinizin bir listesini oluşturun. Kişileri Kişiler uygulamasına ekledikten sonra, mesaj göndermenize veya kişilerle bağlantı kurmanıza olanak tanıyan herhangi bir Microsoft bulut uygulamasında listeye erişebilirsiniz.