Skip to content

Outlook.com E-posta Eki Boyut Sınırı

20 de Mayıs de 2021

Tüm e-posta sağlayıcıları gibi, Outlook.com da e-posta ile ilgili bir dizi şeye bir sınır koyar. E-posta başına dosya boyutu sınırı, günlük gönderilen e-posta sınırı ve ileti başına alıcı sınırı vardır. Ancak, bu Outlook.com e-posta sınırları mantıksız değildir. Aslında, sandığınızdan çok daha büyükler. Bu makaledeki bilgiler Outlook.com ve Outlook Online için geçerlidir.

Outlook.com E-posta Sınırları

Outlook.com ile e-posta gönderirken boyut sınırı yalnızca dosya eklerinin boyutuna göre değil, aynı zamanda gövde metni ve diğer içerikler gibi iletinin boyutuna göre de hesaplanır. Outlook.com için e-posta boyutu sınırları, istenmeyen posta potansiyelini azaltmak için uygulanmaktadır. Outlook.com’dan e-posta gönderirken toplam boyut sınırı, bilgisayarınızda depolanan bir dosyayı veya OneDrive’da depolanan bir dosyayı eklemenize bağlıdır. Dosya bilgisayarınızda depolanmışsa, ek boyutu sınırı 34 MB’dir; OneDrive dosyası için ek boyutu sınırı 2 GB’tır. Outlook.com, ileti boyutuna ek olarak, günlük gönderebileceğiniz e-posta sayısını 300 ile ve ileti başına alıcı sayısını 100 ile sınırlandırır. Yakın zamanda bir Outlook.com oluşturduysanız, düşük bir gönderme kotanız olabilir. geçici bir kısıtlamadır. Outlook.com sistemiyle güvenilirlik oluşturduğunuzda, bu kısıtlamalar kaldırılacak ve hesabınız standart gönderme sınırlarına yükseltilecektir.

E-posta Üzerinden Daha Büyük Dosyalar Nasıl Gönderilir

Outlook.com ile mevcut boyut sınırını aşan büyük dosyalar ve fotoğraflar gönderdiğinizde, önce dosyaları OneDrive’a yüklemeniz istenir. Bu, Outlook’un dosyayı göndermesini kolaylaştırır ve alıcının e-posta hizmetinin boyut sınırları tarafından kısıtlanmamasını sağlar. Bu, hem hesabınızın hem de sağlayıcılarının büyük dosyaları kabul etmemesi durumunda onların yükünü ortadan kaldırır.

Cankurtaran
Büyük dosyaları göndermek için başka bir seçenek, dosyaları önce Dropbox, Google Drive veya OneDrive gibi bir bulut depolama hizmetine yüklemektir. Ardından, dosyaları e-postaya ekleme zamanı geldiğinde şunu seçin: Bulut konumları onun yerine Bilgisayar çevrimiçi olarak yüklenen dosyaları göndermek için. OneDrive aracılığıyla dosya paylaşmak, daha büyük dosyalar göndermenize ve bu dosyalar üzerinde başkalarıyla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır. OneDrive dosyaları için ek boyutu sınırı 2 GB’tır. Daha da büyük bir şey göndermek istiyorsanız, dosyaları küçük parçalar halinde e-postayla gönderin, eklerden sıkıştırılmış bir ZIP dosyası oluşturun, dosyaları çevrimiçi depolayın ve indirme bağlantılarını bunlarla paylaşın veya başka bir dosya gönderme hizmeti kullanın.