Skip to content

Outlook.com E-postanızı Windows için Outlook’a Ekleme

20 de Mayıs de 2021

Bu makalede, Windows için Outlook’a bir Outlook.com e-posta adresinin nasıl ekleneceği açıklanmaktadır. Bu kılavuz, Outlook.com e-posta hesabınızı Outlook 2007 ve sonraki sürümlere eklemeyi kapsar. Outlook.com e-postanızı Outlook 2007 ve sonraki sürümlere ekleyebilirsiniz, ancak Outlook 2007 ile Outlook 2010 arasında Outlook 2013 ve sonraki sürümlerinden farklı adımlar gerekir.

Outlook.com E-postanızı Outlook 2010’dan Outlook 2007’ye Ekleme

Microsoft şu anda yalnızca Outlook 2007 sürüm 12.0.6680.5000 ve üzerini desteklemektedir. Ancak, Outlook.com e-postanıza erişmek için Outlook’un desteklenen veya desteklenmeyen bir sürümünü kullanabilirsiniz. Outlook’un desteklenmeyen sürümleri sınırlı özelliklere sahiptir ve takvimlere, kişilere veya görevlere erişime izin vermez, bu nedenle Outlook’un desteklenmeyen bir sürümünü kullanmanız önerilmez.

  1. Outlook’u açın. Git Araçlar ve seçin Hesap ayarları.

  2. İçinde Hesap ayarları altında pencere E-posta adresi sekme, seçin Yeni.

  3. İçinde Yeni E-Posta Hesabı Ekle pencere, seç Microsoft Exchange, POP3, IMAP veya HTTP ve tıkla Sonraki.

  4. Outlook.com e-posta hesabı bilgilerinizi doldurmak için ekrandaki komut istemlerinin talimatlarını izleyin ve ardından Sonraki.

Outlook.com E-postanızı Outlook 2013 ve Üstüne Ekleme

Windows için Outlook’un daha yeni sürümlerine bir Outlook.com e-postası eklemek de benzer şekilde kolaydır ve modern Outlook’un on yıldan uzun bir süre önceki sürümlere göre daha temiz arayüzü düşünüldüğünde, gezinmek de daha kolaydır.

  1. Outlook’u açın ve seçin Dosya. Ardından, seçin Hesap eklemek.

  2. Outlook 2019 ve 2016’da e-posta adresinizi girin ve şunu seçin: Bağlan. Outlook 2013’te seçin E-posta hesabı ve e-posta bilgilerinizi girin. Sonra tıklayın Sonraki.

  3. Parola gibi daha fazla bilgi istenirse, parolayı girin, seçin TAMAM MI, ve sonra seçin Bitiş.