Skip to content

Outlook ile Senkronize Olmayan Bir iPhone Takvimi Nasıl Onarılır

24 de Şubat de 2023

Bir iPhone takviminin bir Outlook takvimiyle senkronize edilmemesi, birçok kullanıcının yaşadığı yaygın bir sorundur. Ayrıca iPod touch veya iPad gibi diğer iOS cihazlarında da ortaya çıkabilir. Bazen iOS Takvim uygulamasına girilen etkinlikler doğru Outlook takviminde görünmezken, diğer zamanlarda iPhone’daki bir Outlook takviminde önemli veriler eksik olabilir. Neyse ki, bu can sıkıcı hatayla başa çıkmak için çeşitli stratejiler var.

Outlook Takviminin iPhone ile Senkronize Edilmemesinin Nedenleri

iPhone takvim etkinliklerinin Outlook ile düzgün bir şekilde eşzamanlanmamasının en yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Etkinlik oluşturulurken yanlış takvim seçilmiştir.
 • Veriler sunucuyla düzgün şekilde senkronize edilmiyor.
 • Bir iPhone’a bağlı olmayan bir Outlook hesabı.
 • iOS varsayılan takvimi yanlış yapılandırılmış.

iPhone ve Outlook Takvim Eşitleme Sorunları Nasıl Onarılır

İşte en yaygın ve en kolaydan en az yaygın ve daha fazla zaman alanlara kadar listelenen iPhone Outlook takvim eşitleme sorunlarını düzeltmeye yönelik kanıtlanmış stratejilerin tümü. Nedeni etkili bir şekilde saptamak ve düzeltmek için bu çözümler üzerinde çalışmanız önerilir.

 1. Wi-Fi olarak değiştirin. iPhone ve Outlook takvimlerinin düzgün şekilde senkronize olması için verilerin çevrimiçi sunuculara gönderilmesi ve ardından diğer cihaza yeniden indirilmesi gerekir. iPhone’unuz veri kaydetmek için hücresel bağlantıdayken veri senkronizasyonu gecikebilir, bu nedenle bir Wi-Fi sinyaline bağlanmayı deneyin ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün.

 2. Uçak Modunu devre dışı bırakın. Bir film izlerken veya bir uçuş sırasında Uçak Modu’nu açtıysanız, iPhone’unuz ilgili çevrimiçi sunuculara bağlanamayacağından hiçbir veriniz düzgün bir şekilde eşzamanlanmaz. Uçak Modunun açık olup olmadığını kontrol edin, varsa devre dışı bırakın, bir hücresel veya Wi-Fi sinyaline bağlanın ve birkaç dakika bekleyin.

 3. iPhone’unuzun Düşük Güç Modunu kapatın. Bu ayar, cihazın pili azaldığında etkinleştirilir. İndirmeler ve hizmetler arasında veri senkronizasyonu dahil olmak üzere çoğu arka plan etkinliğini devre dışı bırakır. iPhone’unuzu şarj etmek genellikle bu modu otomatik olarak devre dışı bırakır ancak siz manuel olarak da kapatabilirsiniz. git Ayarlar > Pil ve simgesine dokunun Düşük Güç Modu geçiş anahtarı.

 4. Tüm iPhone uygulamalarınızı kapatın. Bazen iPhone’daki uygulamalar arızalanabilir ve bu olduğunda bunları düzeltmenin en iyi yolu, onları tamamen kapatıp tekrar açmaktır. iOS’ta bir uygulamayı simge durumuna küçültmek veya başka bir uygulamaya geçmek, önceki uygulamayı kapattığınız anlamına gelmez. Bir uygulamayı tamamen kapatmak için, tüm açık uygulamaları açmak üzere ekranın altından yukarıya doğru uzun bir kaydırma yapın, ardından kapatmak için her uygulamada aşağı kaydırın.

 5. iPhone’unuzu yeniden başlatın. Bir cihazı düzgün çalışması için yeniden başlatmak biraz klişe ama işe yarıyor. Bir iPhone’daki güç düğmesine basmak, onu uyku moduna geçirir. Bu bir yeniden başlatma değil. Bir iPhone’u yeniden başlatmak için tamamen kapatmanız ve ardından tekrar açmanız gerekir.

 6. En son Outlook uygulaması güncellemelerini yükleyin. Uygulama güncellemeleri, Outlook takviminin düzgün şekilde senkronize edilmemesi gibi sorunlar için sık sık düzeltmeler içerir. Bazen uygulamaların yeni iOS işletim sistemi güncellemeleriyle düzgün çalıştığından emin olmaları bile gerekir. iPhone uygulamalarınızı güncel tutmak için iPhone’unuzda App Store’u açın, simgesine dokunun. Güncellemelerardından uygulamalar listesini aşağı sürükleyin ve parmağınızı bırakın.

 7. iPhone’unuzda doğru Outlook hesabına giriş yaptığınızdan emin olun. git Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar. Hesap listesinde Outlook yoksa, simgesine dokunun. Hesap eklemek eklemek için

 8. Outlook izinlerinizi kontrol edin. Outlook’ta düzgün bir şekilde oturum açmış olsanız bile, hizmete iPhone’unuzda tam erişim izni vermemiş olabilirsiniz. git Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar > Görünüm ve emin olun Takvimler geçiş anahtarı açık.

 9. iPhone’unuzun varsayılan takvimini kontrol edin. git Ayarlar > Takvim > Varsayılan Takvim. Birkaç Outlook takvimi de dahil olmak üzere burada listelenen birkaç takviminiz olabilir. Yanında onay işareti bulunan takvim, iPhone’unuzda oluşturulan yeni etkinliklerin yerleştirileceği takvimdir. Tercih ettiğiniz Outlook takviminin işaretli olduğundan emin olun.

 10. iOS Takvim uygulamasında doğru takvimi kullandığınızdan emin olun. iPhone takviminizin Exchange veya Outlook ile senkronize olmamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, iOS Takvim uygulamasında nasıl yeni girişler yaptığınızı tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz. Yeni bir etkinlik oluştururken öğesine dokunun. Takvim Outlook takviminizin adının kontrol edildiğinden emin olmak için. Etkinlikleri yanlış takvime kaydediyor olabilirsiniz.

 11. Manuel bir iTunes senkronizasyonu gerçekleştirin. iPhone’unuzda iOS ve Outlook’un en son sürümleri yüklüyse, takvim verileri arka planda bulut aracılığıyla eşitleniyor olmalıdır. Yukarıda belirtilen tüm ipuçlarını denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramadıysa, iTunes üzerinden eşzamanlamayı denemek isteyebilirsiniz. Öncelikle, iPhone’unuzu kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın, bilgisayarınızda iTunes’u açın, ardından Cihazlar > iPhone > Bilgi > Takvimler > Takvimleri şuradan senkronize et: > Görünüm > tüm takvimler > Uygula.

SSS

 • Outlook e-postam neden iPhone’umla senkronize edilmiyor?

  Arka Planda Uygulama Yenilemenin Outlook için etkinleştirildiğinden emin olun. iPhone’unuzda şuraya gidin: Ayarlar > Genel > Arkaplanda uygulama yenile > aç Görünüm geçiş yap.

 • Outlook kişilerim neden iPhone’umla eşzamanlanmıyor?

  Hesabınızı sıfırlamanız gerekebilir. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Outlook uygulamasını açın, şu adrese gidin: Ayarlarhesabı seçin ve simgesine dokunun. Hesabı Sıfırla.

 • Google, Outlook ve iPhone takvimlerimi nasıl eşitlerim?

  Google, Outlook ve iPhone takvimlerinizi senkronize etmek için Sync2 gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanın. Ardından, Takvim uygulamasını kullanarak Google Hizmetleri ile senkronizasyona izin vermek için telefon ayarlarınızı düzenleyin.