Skip to content

Outlook Klasörlerini Alfabetik Olmayan Sırayla Rasgele Olarak Sıralama

9 de Mayıs de 2021

Doğal olarak, arkadaşlarınızla tanıştınız, projelerinizi seçtiniz ve hobilerinizi seçtiniz, böylece en önemli başlangıç Bir (“Aardvark” gibi) ve en az önemli olan Z (“Zorilla” gibi). Outlook klasör listenizde mükemmel bir şekilde sıralanırlar! Yani “Yoğurt” yapmaya başlamak istiyorsun ve bu çok önemli mi? Ve yeniden düzenlemek için klasörlerinizi sürüklemeyi denediniz mi? Hepsi boşuna? Maalesef Outlook, klasörleri alfabetik olarak sıralama konusunda çok katıdır. Neyse ki, bu sadece temelde katı bir sıralama. Bu talimatlar Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 ve Outlook 2010 için geçerlidir.

Outlook Klasörlerini Rasgele, Alfabetik Olmayan Sırayla Sıralama

Outlook’ta klasörlerinize özel sıralama uygulamak için:

  1. Önce görünmesini istediğiniz klasöre farenin sağ tuşuyla tıklayın.

  2. Seçiniz Adını değiştirmek menüden.

  3. Geçerli klasör adının başına “1” koyun (tırnak işaretleri dahil değil). Klasörün adı “Bugün” ise, örneğin adı “1 Bugün” olarak değiştirin.

    Yeniden Adlandırmanın Ekran Görüntüsü

  4. Seçiniz Giriş.

  5. Daha sonra görünmesini istediğiniz klasör için tekrarlayın; adının önünde “2” bulunur.

  6. Klasörleri istenen sipariş numarasıyla yeniden adlandırmaya devam edin.

Çok sayıda klasörünüz varsa ve esnekliği korumak istiyorsanız, klasörleri “Bugün 1”, “Bu Hafta 10”, “Bu Ay 20” vb. Olarak yeniden adlandırın. Ayrıca, klasörleri alt klasörler olarak gruplayabilir ve aynı tekniği kullanarak ana klasörleri sıralayabilirsiniz. Rakamlara daha nazik bir alternatif olarak, küçük harfleri kullanabilirsiniz: “Bugün”, “c Bu Hafta”, “e Bu Ay” vb. Outlook klasör listesinde tek bir klasörü en üste getirmek için, önceki klasörü yeniden adlandırın adı “!”. Örneğin “Bugün” “! Bugün” olur.