Skip to content

Outlook Posta’da Farklı Bir Varsayılan Dil Seçin

5 de Mayıs de 2021

Outlook Mail, birçok dil için destek sunar. Outlook Mail’in iletileri sistemin etkin diline göre görüntüleme biçiminde bir değişikliği zorlamak için varsayılan dilini değiştirin. Bu makaledeki bilgiler, bir tarayıcı üzerinden erişilen Windows 10’daki Outlook Posta için geçerlidir. Microsoft Windows’un mevcut dilini değiştirmek, Outlook Mail’in dilini değiştirir çünkü Outlook Mail varsayılan olarak tarayıcının dilini kullanır ve bu da işletim sisteminin dilini varsayılan olarak kullanır. Aşağıda özetlediğimiz prosedür, işletim sistemi ve tarayıcı düzeyinde ayarlanan dili geçersiz kılar.

Outlook Posta’da Bölgesel Dil Nasıl Değiştirilir

Outlook Posta (ve Microsoft’un diğer uygulamalarının çoğu) sağlam dil desteği sunar. Outlook.com’da varsayılan dili değiştirin.

 1. Açık Ayarlar Outlook Posta ekranının sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini seçerek.

 2. Seçiniz Tüm Outlook ayarlarını görüntüleyin.

 3. Seçiniz Genel Genel ayarlar seçeneklerinin bir listesini açmak için.

  Genel sekmesi

 4. Seçiniz Dil ve Zaman.

 5. Seçin Dil mevcut tüm dilleri görüntülemek ve bir dil seçmek için açılır ok.

  Dil listesi

 6. Temizle Varsayılan klasörleri, adları belirtilen dille eşleşecek şekilde yeniden adlandırın Yeni dil seçimini kullanarak Gelen Kutusu ve Giden Kutusu gibi klasörleri yeniden adlandırmak istemiyorsanız onay kutusunu işaretleyin.

 7. Seçiniz Kayıt etmek.

Outlook.com, kaydedildikten sonra yeni dil ayarlarınızla otomatik olarak yeniden yüklenir. Outlook.com’da tarihlerin ve saatlerin görünme biçimini değiştirmek için farklı bir Tarih formatı, Zaman formatıveya Geçerli saat dilimi.