Skip to content

Outlook Yazım Denetimi Çalışmadığında Nasıl Onarılır

8 de Mayıs de 2021

Otomatik yazım denetimi yapmanız ve dilbilgisi denetleyicisini etkinleştirmeniz koşuluyla, Outlook, oluşturduğunuz e-posta iletilerindeki herhangi bir hatada sizi otomatik olarak uyarmalıdır. Outlook yazım denetimi çalışmadığında, profesyonelce olmayan veya utanç verici olabilecek bir hatayı gözden kaçırabilirsiniz. Bu sorunun en yaygın nedenlerini öğrenin ve hızlı bir şekilde çözün. Bu düzeltmeler Microsoft 365 için Outlook, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 ve Outlook 2010 için geçerlidir.

Macbook onu kullanarak ellerinizle.

Christin Hume / Unsplash

Outlook Yazım Denetiminin Çalışmamasının Nedenleri

Bu kullanışlı özellik sizi utanç verici yanlış yazım hatalarından kurtarır. Outlook’un yazım denetiminin teklemesine veya hiç çalışmamasına neden olan nedir? Yazım denetiminin Outlook’ta çalışmamasına neden olabilecek birkaç olası faktör vardır.

  • Otomatik Yazım ve Dilbilgisi özelliği kapalıdır.
  • Yanlış dil.
  • Bozuk bir Outlook yaması veya kurulumu.

Outlook Yazım Denetimi Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Düzgün çalışırken, Outlook Yazım ve Dilbilgisi aracı olası hataların altını çizerek sizi bilgilendirir. Bu, düzgün çalıştığının kesin bir görsel göstergesidir. Çalışmama nedenini keşfetmek ve düzeltmek için olası sorunları giderin. Değişikliklerin uygulandığından emin olmak için her sorun giderme adımından sonra Outlook’u yeniden başlatın.

  1. Outlook’u yeniden başlatın. Outlook yeniden başladıktan sonra, yazım denetimi aracının olması gerektiği gibi çalıştığından emin olun. Sinir bozucu, ancak yeniden başlatmak birçok sorunu çözebilir.

  2. Outlook Otomatik Kontrolünü ayarlayın. Outlook’un her e-posta iletisi gönderdiğinizde yazım denetimi yapacak şekilde ayarlandığından emin olun.

  3. Outlook’ta varsayılan dili değiştirin. Bir dil varyasyonu, yazım denetimi aracı doğru çalışmıyormuş gibi görünmesine neden olabilir. Outlook, oluşturma için MS Word kullandığından, hangi dile ayarlandığından da emin olmak isteyebilirsiniz. Örneğin, İngiltere İngilizcesi ve ABD İngilizcesi pek çok kelimeyi biraz farklı hecelemektedir.

  4. Yazım Denetimi’ni manuel olarak çalıştırın. Yeni bir e-posta mesajına birden çok yanlış yazılmış kelime girin ve ardından gözden geçirmek > Yazım ve Dilbilgisi Yazım ve Dilbilgisi denetimini manuel olarak çalıştırmak için. Bu, yazım denetiminin çalışıp çalışmadığını görmenizi sağlar.

  5. Mesajı Yoksaymayı Devre Dışı Bırak. Yazım denetiminin e-posta mesajlarınızın belirli kısımlarını yoksayıp göz ardı edip etmediğini kontrol edin. Outlook yanıtlardaki ve iletilen iletilerdeki alanları yok sayacak şekilde ayarlanmışsa, aracın çalışmamasına neden olabilir. Git Dosya > Seçenekler > Posta ve temizle Yanıtlamada veya iletmede orijinal mesaj metnini yoksayın altında seçenek Mesaj oluştur, ardından seçin TAMAM MI.

  6. Outlook’u onarın. Hiç çalışmazsa, Outlook’u onarmayı deneyin. Manuel olarak çalışıyor ancak otomatik olarak çalışmıyorsa, sorun giderme işlemine devam edin.

Outlook.com’da Yazım Denetimi Çalışmıyor

Microsoft Outlook’un çevrimiçi sürümünde yerleşik bir yazım denetleyici yoktur. Bunun yerine, sisteminizin yerleşik yazım denetimi yetenekleri olan Grammarly gibi bir tarayıcı uzantısı kullanın veya bir yazım ve dilbilgisi denetimi uygulaması yükleyin. Windows 8 ve sonraki sürümlerde, otomatik sistem düzeltme seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz. PC Ayarlarına gidin ve şunu arayın: Yanlış yazılan kelimeleri otomatik düzeltme ve Yanlış yazılmış kelimeleri vurgula, ardından bunların ikisini de etkinleştirin.