Skip to content

Outlook’ta Gizli Alıcılar Nasıl Eklenir

6 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir Bcc alanı eklemek için e-postayı açın> Seçenekler > İleti > Alanları Göster > Bcc > içinde Bcc alanı, alıcıları ekle> alıcıları ekle İçin alan.
 • Bcc, Outlook’ta açıklanmayan alıcılara e-posta gönderirken kullanışlıdır.

Bu makalede, Outlook’ta Gizli alıcıların nasıl ekleneceği açıklanmaktadır. Talimatlar Microsoft 365 için Outlook, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 ve Outlook 2010 için geçerlidir.

Outlook’ta Gizli Alıcılar Nasıl Eklenir

Gizli alanına eklenen alıcılar, aynı zamanda Gizli listesinde bulunanlar da dahil olmak üzere iletinin diğer alıcıları tarafından görülemez.

 1. Yeni bir e-posta mesajı açın veya bir mesajı yanıtlayın veya iletin.

 2. Yeni bir mesajda şuraya gidin: Seçenekler sekmesi. Bir cevapta veya iletilen mesajda, şu adrese gidin: İleti sekmesi.

 3. İçinde Alanları Göster grup seçin Bcc.

  Outlook'un Alanı Göster bölümündeki Bcc alanı

  Oluşturmakta olduğunuz mesaj Okuma bölmesinde açıksa, BCC Şeritte zaten görüntüleniyor olabilir. Eğer öyleyse, oradan seçebilirsiniz.

 4. İçinde Bcc alanına, adreslerini diğer alıcılardan gizlemek istediğiniz alıcıları girin.

  Outlook için Gizli alanındaki Son Kişiler bölümü

 5. İçinde İçin alanına en az bir e-posta adresi girin. Bu e-posta adresiniz veya başka bir e-posta adresi olabilir. Kime alanındaki adres, Gizli olanlar dahil her alıcı tarafından görülebilir.

Bcc alanına hızlı bir şekilde bir e-posta adresi girmek için, İçin açma düğmesi İsimleri Seçin iletişim kutusu, bir adı vurgulayın, Bcc düğmesine, ardından seçin TAMAM MI tüm alıcıları eklediğinizde.