Skip to content

Outlook’ta Görüntüler İçeren Bültenler ve E-postalar Gönderin

10 de Nisan de 2021

Outlook’un eski sürümlerinde satır içi resimler içeren bir e-posta gönderdiğinizde, resimler e-posta iletisinde ve e-postaya çekici olmayan ve gereksiz ekler olarak görünebilir. Outlook’ta ekleri olmadan satır içi görüntüler olarak bültenleri veya el ilanlarını nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır, ancak yalnızca Outlook’un belirli sürümlerinde. Bu talimatlar Outlook 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 ve 2002 için geçerlidir.

Outlook 2003 ve 2002’de Satır İçi Resimlerin Eklenmediği Bültenleri ve E-postaları Gönderin

Satır içi görüntülerin e-postaya eklenmeden e-postalarda görünmesi için, alıcı iletiyi açtığında görüntülerin uzak bir sunucudan indirilmesi gerekir. Outlook güvenli yola gitmeyi sever ve e-posta açıldığında veya uzak sunucu çalışmadığında internet bağlantısı yoksa uzaktaki resimleri göstermez. Uzak görüntüler gizlilik riski oluşturduğundan, birçok kullanıcı bu tür görüntüleri devre dışı bırakır. Outlook 2003 ve 2002’de satır içi resimleri haber bültenlerine ve e-postalara eklemeden eklemek için:

  1. Seçiniz Araçlar > Seçenekler Outlook’taki menüden.

  2. Şuraya git Posta Biçimi sekmesi.

  3. Seçiniz İnternet Formatı. Temizle Bir HTML mesajı İnternette bulunan resimler içerdiğinde, resimlerin bulunduğu yerin referansı yerine bir kopyasını gönderin. onay kutusu.

  4. Seçiniz TAMAM MI.

  5. Seçiniz TAMAM MI tekrar.

  6. Resme internet üzerinden erişilebildiğinden emin olun. Örneğin, web sitenize yerleştirebilirsiniz.

  7. Resmin URL’sini not edin.

  8. Görüntüyü Outlook’ta bir e-postaya satır içi olarak ekleyin. Kullanmayın Araştır seçeneği. Bunun yerine, URL’yi altına yapıştırın Resim kaynağı.

  9. Mesajı veya bülteni tamamlayın ve posta listesine veya bireysel alıcılara gönderin.

Outlook 2007’de Resim İçeren Bültenler

Outlook 2007 her zaman eklenen tüm görüntülerin kopyalarını ek olarak gönderir. Bu gerçekle yaşayamıyorsanız, uzak görüntüleri kullanarak haber bültenleri göndermenize olanak tanıyan PoliteMail gibi bir Outlook eklentisi kullanın.

Outlook 2010 ve Sonrasında Görüntü İçeren Bültenler

Outlook 2019, 2016, 2013 ve 2010’da, bir e-postanın gövdesine ek olarak eklemeden satır içi bir resim ekleyebilirsiniz.