Skip to content

Outlook’ta Mesaj Göndermek İçin Kullanılan Hesap Nasıl Seçilir

10 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yeni Mesaj penceresinde, Nereden ve listeden istediğiniz hesabı seçin. Bu, alıcının göreceği hesap adıdır.
 • Varsayılan e-posta hesabınızı değiştirmek için şuraya gidin: Dosya sekme ve seçin Bilgi > Hesap ayarları > Hesap ayarları.
 • Ardından, varsayılan gönderme hesabı olarak kullanmak istediğiniz hesabı seçin ve seçin Varsayılan olarak ayarla. Seçiniz Kapat değişikliklerinizi kaydetmek için.

Bu makale, varsayılan hesabınız dışında bir e-posta göndermek istiyorsanız, Microsoft Outlook’ta Kimden alanında görünen e-posta hesabını nasıl değiştireceğinizi açıklar. Talimatlar Outlook 2019, 2016 ve 2013 ile Microsoft 365 için Outlook’u kapsar.

Mesaj Göndermek için Kullanılan Hesabı Seçin

İş hesabı, okul hesabı ve gönüllü bir kuruluş hesabı gibi farklı amaçlar için çeşitli Outlook e-posta hesaplarınız olabilir. Mesajı gönderdiğiniz hesabı belirtmek için:

 1. Yeni Mesaj penceresinde, Nereden.

 2. Listeden istediğiniz hesabı seçin. Bu, alıcının e-postayı aldığında göreceği hesap adıdır. Eğer görürsen Gönder düğmesi, ancak Nereden düğmesi, Outlook profilinizin yalnızca bir e-posta hesabı içerdiği anlamına gelir. Gönderen düğmesini görüntülemek için başka bir e-posta hesabı eklemeniz gerekir.

Varsayılan Hesabı Değiştirin

Outlook varsayılan hesabı olarak ayarladığınızdan daha fazla farklı bir hesap kullanıyorsanız, zamandan ve tuş vuruşlarından tasarruf etmek için varsayılan hesabı değiştirin.

 1. Şuraya git Dosya sekme ve seçin Bilgi.

 2. Seçiniz Hesap ayarları > Hesap ayarları.

  Outlook'ta Hesap Ayarlarını seçme ekran görüntüsü

 3. Varsayılan gönderme hesabı olarak kullanmak istediğiniz hesabı seçin ve ardından Varsayılan olarak ayarla.

  Outlook'ta varsayılan gönderme hesabını ayarlama ekran görüntüsü

 4. Seçiniz Kapat Değişikliklerinizi kaydetmek ve pencereyi kapatmak için.