Skip to content

Outlook’ta Uzun Satırları Otomatik Olarak Kaydıracak Şekilde Yapılandırma

9 de Mayıs de 2021

E-postalarda uzun satırları okumak zor olabilir, bu nedenle mesajlarınızın satırlarını 65 ila 70 karakter arasında bir değere bölmek her zaman uygun e-posta görgü kurallarıdır. Microsoft Outlook, satır kaydırmayı gereken numaraya ayarlamak için kullanışlı bir ayara sahiptir. Outlook’ta satır sonunun oluştuğu karakter numarasını nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu makaledeki talimatlar Microsoft 365 için Outlook, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 ve Outlook 2010 için geçerlidir.

Alexey Bezrodny / Getty Images

Outlook’ta Uzun Satırları Otomatik Olarak Kaydırma

Uzun metin satırlarını kaydırdığınızda, Outlook e-posta istemcisi yeni bir satırda başlamak için otomatik olarak cümleleri geçerli satırdan ayırır. Bu, giden tüm e-postaların uzunluğunu kısaltır ve yazma alanının kenar boşluklarını daraltmaya benzer.

 1. Outlook’u açın ve şuraya gidin: Dosya Menü.

  Dosya başlığı

 2. Seçiniz Seçenekler.

  Seçenekler başlığının vurgulandığı Outlook Dosyası sekmesi

 3. İçinde Outlook Seçenekleri, seçin Posta.

  Posta seçili Outlook Seçenekleri

 4. Kaydırın Mesaj biçimi.

  Outlook'ta İleti Biçimi vurgulanır.

 5. İçinde Metni otomatik olarak karaktere kaydırOutlook’un metni nereye kaydırmasını istediğinizi belirtmek için bir sayı girin. 65 ile 70 karakter arasında tutun.

  Metni Karakter kutusunda Kaydır seçili Mesaj Biçimi bölümü

 6. Seçiniz TAMAM MI değişiklikleri uygulamak ve pencereyi kapatmak için.

  Tamam düğmesi

E-postalarınızın istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için karakter sayısını denemeniz gerekebilir. Karakter sayısını değiştirmeniz gerekirse, memnun kalana kadar adımları tekrarlayın.