Skip to content

Paint 3D’de Etiketler ve Metin Nasıl Kullanılır

30 de Haziran de 2021

Paint 3D, resminiz için çeşitli çıkartmalar sunar. Sadece birkaç ayar ile kelimenin tam anlamıyla pul tuvalinizde veya modelinizde anında görünmesini sağlamak için eğlenceli şekiller, çıkartmalar ve dokular. Paint 3D’de bulunan metin aracının kullanımı da kolaydır. Kalın veya alt çizgi gibi tüm standart metin özelleştirmelerini yapabilir, rengi değiştirebilir veya büyük veya küçük metin oluşturabilirsiniz, ancak Paint 3D ayrıca görüntüden çıkan veya doğrudan bir 3B nesneye yerleştirilebilen 3B metinler oluşturur. Projenizi sıfırdan ve sürece yeni başlıyorsanız, Microsoft Paint 3D’de nasıl 3B çizim oluşturacağınızı kontrol edin. Aksi takdirde, 3B model ekleme ve boyama kılavuzumuzda yerel 3B ve 2B görüntüleri açma veya Remix 3B’den model indirme hakkında daha fazla bilgi edinin.

3D Etiketleri Boya

Paint 3D’deki çıkartmalar, çıkartmalar menü üstte. Bu menüyü seçmek, programın sağ tarafında yeni bir menü ortaya çıkarır. Paint 3D çıkartmaları çizgiler, eğriler, kareler ve yıldızlar gibi şekiller biçiminde gelir; bulut, girdap, gökkuşağı ve yüz özellikleri gibi geleneksel çıkartmalar; ve yüzey dokuları. Ayrıca bir görüntüden kendi çıkartmalarınızı da yapabilirsiniz. Çıkartmalar 2B tuvalle olduğu kadar 3B modellerle de çalışır ve süreç her ikisi için de aynıdır. Bu kategorilerden herhangi birinden bir çıkartmaya tıklayın veya dokunun ve ardından yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi seçim kutusuna erişmek için doğrudan tuval üzerine çizin. Oradan, çıkartmayı yeniden boyutlandırın ve yeniden konumlandırın, ancak kutunun sağ tarafındaki damga düğmesine basana kadar kesinleşmez. tıklarsanız veya 3D yap Düğmeye basmadan önce, şekil, çıkartma veya doku 2B tuvale yapışmaz, bunun yerine diğer 3B nesneler gibi kayar.

3D Metin Boya

Paint 3D'de 2B ve 3B metin


aracılığıyla erişilen metin aracı, Metin Üst menüden simgesi, Paint 3D’de 2D ve 3D metin oluşturabileceğiniz yerdir. Metin araçlarından birini seçtikten sonra, üzerine yazabileceğiniz bir metin kutusu açmak için tuval üzerinde herhangi bir yere tıklayıp sürükleyin. Sağdaki metin seçenekleri, metin türünü, boyutunu, rengini, kutu içindeki hizalamayı ve daha fazlasını değiştirmenize olanak tanır. . 2B metin aracı, metnin arkasına anında renk eklemek için bir arka plan dolgu rengi eklemenize de olanak tanır. Metni döndürmek için seçim kutusunu kullanın ve metnin akabileceği yeri özelleştirmek için kutunun boyutunu ve konumunu ayarlayın. 3B metin kullanıyorsanız, onu diğer 3B nesnelerin arkasında veya önünde olduğu gibi 3B şekilde de konumlandırabilirsiniz. Hem 2B hem de 3B metinle, değişiklikleri kaydetmek için seçim kutusunun dışını tıklayın. Metnin boyutu, türü, stili ve rengi karakter bazında değiştirilebilir. Bu, yalnızca o seçimi değiştirmek için bir kelimenin bir bölümünü vurgulayabileceğiniz anlamına gelir.