Skip to content

Panasonic Lumix Kameralarda Sorun Giderme

3 de Haziran de 2021

Panasonic fotoğraf makinenizde zaman zaman herhangi bir hata mesajı veya sorunla ilgili takip edilmesi kolay diğer ipuçlarıyla sonuçlanmayan sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu tür sorunları gidermek biraz zor olabilir. Panasonic fotoğraf makinenizdeki sorunu çözmek için kendinize daha iyi bir şans vermek için bu ipuçlarını kullanın.

LCD Kendi Kendine Kapanıyor

Bu sorun, Panasonic kameranın güç tasarrufu özelliği etkinleştirildiğinde ortaya çıkabilir. Kamerayı güç tasarrufu modundan “uyandırmak” için deklanşöre yarım basın. Ayrıca menü yapısı üzerinden güç tasarrufunu kapatabilirsiniz. Arızalı bir LCD, boşalmış bir pilin de işareti olabilir.

Kamera Kendini Kapatıyor

Yine, güç tasarrufu özelliği etkinleştirilebilir. Güç düğmesine yarım basın veya menüden güç tasarrufunu kapatın. Pil zayıfsa kamera kapanabileceğinden pili tam olarak şarj etmek de yardımcı olabilir. Kirli olmadıklarından emin olmak için pil üzerindeki metal temas noktalarını kontrol edin. Pil bölmesinde pil ve terminaller arasında sağlam bir bağlantı olmasını engelleyebilecek toz veya parçacık bulunmadığından emin olun.

Kamera Fotoğrafları Hafıza Kartına Kaydetmiyor

Bellek kartı Panasonic fotoğraf makinesi dışında bir cihazda biçimlendirilmişse, fotoğraf makinesi tarafından okunamayabilir. Mümkünse, bellek kartını Panasonic fotoğraf makinesinde biçimlendirin, biçimlendirmenin karttaki tüm verileri sileceğini unutmayın.

Fotoğraflar Soluk veya Beyaz Görünüyor

Lensi yumuşak bir bezle temizlemeyi deneyin. Ayrıca, lensin buğulanmadığından emin olun. Aksi takdirde, kamera fotoğrafları aşırı pozlayabilir. Pozlamayı iyileştirmek için mümkünse poz telafisi ayarını değiştirmeyi deneyin.

Düşük Işıkta Fotoğrafların Çok Fazla Bulanık Yönü Vardır

Düşük ışık koşullarında çekim yaparken dijital kameraların bulanık sahnelerle mücadele etmesi yaygın bir durumdur. Ancak bazı gelişmiş özelliklere sahip bir Panasonic fotoğraf makinesi kullanıyorsanız, bu sorunu aşma şansınız daha yüksek olacaktır. Görüntü sensörünün ışığa daha duyarlı hale gelmesini sağlamak için ISO ayarını yükseltin; bu, daha sonra bulanıklığı önleyebilecek daha yüksek bir deklanşör hızında çekim yapmanıza olanak tanır. Ek olarak, düşük ışık koşullarında bir tripoda takılı kamera ile çekim yapmak, bulanıklığı önlemeye yardımcı olacaktır.

Video Kaydederken Kamera Dosyanın Tamamını Kaydetmiyor

Panasonic kamera ile, en iyi sonuçları elde etmek için video kaydederken yüksek hızlı bir SD bellek kartı kullanmak en iyisidir. Diğer bellek kartı türleri, video verilerini yeterince hızlı yazamayabilir ve bu da dosyanın bazı bölümlerinin kaybolmasına neden olabilir.

Flaş Ateşlenmeyecek

Fotoğraf makinesinin flaş ayarı “zorla kapalı” olarak ayarlanmış olabilir, yani patlamaz. Flaş ayarını otomatik olarak değiştirin. Ayrıca, belirli sahne modlarının kullanılması flaşın patlamasını önleyecektir. Başka bir sahne moduna geçin.

Resimlerim Garip Bir Yöne Sahip

Bazı Panasonic fotoğraf makinelerinde, “Döndürme Görüntüsü” ayarı, kameranın fotoğrafları otomatik olarak döndürmesine neden olur. Kameranın yanlışlıkla fotoğrafları düzenli olarak döndürdüğünü fark ederseniz bu ayarı kapatabilirsiniz.

Dosya Numarası ‘-‘ Olarak Görüntüleniyor ve Fotoğraf Siyah

Bu sorun, pilin bir fotoğrafı çekildikten sonra tamamen kaydedemeyecek kadar düşük olması veya fotoğrafın bilgisayarda düzenlenmesi ve bazen kamera tarafından okunamaması durumunda ortaya çıkar.