Skip to content

Pandora İstasyonlarınızı Özelleştirmenin Gizli Sırları

10 de Mayıs de 2021

Pandora’nın çalma listeleri oluşturmak için temel özelliklerini ve araçlarını kullandıktan sonra, sonuçlardan tamamen memnun olmadığınızı fark edebilirsiniz. Pandora’da müzik dinlediğinizde, seçimlerin ilgi alanlarınız için doğru karışımı sağlamadığını hissedebilirsiniz. Kendinizi çok sık Beğenmeme tuşuna basarken veya şarkıları atlamak isterken bulabilirsiniz. Pandora Plus’a sahip olmadığınız sürece şarkıları kaç kez atlayabileceğinizin sınırlı olduğunu unutmayın. Ayrıca istasyondan sıkılıyor ve aynı şarkıları duyuyor olabilirsiniz. Pandora’nın o ilk kaynak şarkının tüm niteliklerini (istasyonu oluşturmak için kullandığınız şarkı veya sanatçı) kullandığını, ancak her kaliteyi çaldığı her şarkıyla eşleşmediğini unutmayın. Müzik benzersizdir ve birkaç şarkı aynı niteliklere sahiptir – veya Pandora’nın terimleriyle aynı DNA’ya sahiptir. Belki de Pandora, sevmediğiniz müzikler çalıyor çünkü bu, tohum şarkıdaki sevdiğiniz niteliklere uymuyor. Ya da istasyonu beğenirsiniz, ancak daha hızlı tempolu bazı şarkılar ekleyerek veya farklı kalite parametrelerine sahip olabilecek bir ülke şarkısı veya eski bir şarkı ekleyerek biraz karıştırmak istiyorsunuz.

Araçları Birleştirerek İstasyonunuzda Nasıl İnce Ayar Yapabilirsiniz?

İstasyonunuza ince ayar yapmaya kararlıysanız, zamanla istediğiniz gibi alabilirsiniz. İstediğinizi tam olarak elde etmek için tutarlı ve doğru değişken karışımını bulmaya adanmış olmalısınız.

  • Sık Sık Beğenmeyin. Bir şarkı bu istasyona uymuyorsa, Beğenmeyin. Merhamet gösterme. Beğendiğiniz, ancak uymayan bir şarkıyı Beğenmek zor olabilir, ancak cesur olun; bir hedefin var Beğenmeme, diğer istasyonlarınızda gösterilen şarkıyı etkilemez. Zamanla Pandora, önemli bulmadığınız nitelikleri ortadan kaldıracaktır.
  • Arada sırada Başparmak Kullanın. Bu, istasyona uyan şarkıları güçlendirmenize olanak tanır.
  • Birkaç İstasyon Oluşturun. İstasyonunuzu dinlerken, yaratmak istediğiniz ruh haline daha yakın bir şarkı bulabilirsiniz. Yeni bir istasyon oluşturmak için bu şarkıyı kullanın. Bir medya aktarıcıda veya başka bir uyumlu cihazda, “istasyon oluştur” a tıklayabilir ve şarkının adını yazabilirsiniz.

Benzer şarkılar kullanarak birkaç istasyon oluşturmayı deneyin, ardından istasyonları iyileştirmek için Beğenmeme stratejisini kullanın. Mükemmel istasyonu oluşturduğunuzda, diğer test istasyonlarını kaldırın. Bu şarkıların hiçbiri işe yaramazsa, istasyonda olmasını istediğiniz nitelikleri düşünün. Belki de sevmediğiniz bir şarkı daha uyumludur ve istasyonu yaratabilir. Test istasyonları oluştururken, onları bir arada gruplandırmak isteyebilirsiniz. İstasyonları istasyon listesinde bir arada tutmak için bir harf ve sayı ile yeniden adlandırın – “A01,” “A02,” “A03” vb.

Daha Fazla Çeşitlilik Nasıl Elde Edilir

Tersine, çok çeşitli şarkılara ve ruh haline sahip bir istasyon oluşturmak mümkündür.

  • Daha fazla kaynak şarkı veya kaynak sanatçı ekleyin. Bilgisayarınızdaki “çeşit ekle” düğmesini kullanabilir veya istasyon sayfasına şarkılar ekleyebilirsiniz.
  • Thumbs Up kullanımıyla cömert olun. Ne kadar çok müzikten hoşlanırsanız, o istasyon için şarkı seçiminde o kadar çok nitelik kullanılacak ve böylece daha fazla çeşitlilik yaratılacaktır.
  • “Bu Şarkıdan Yoruldum” u kullanın. Bu seçenek çoğu ağ medya oynatıcıda ve ağ cihazında bulunur. Oynatılan müzik türlerini daraltacak Beğenmeme seçeneğini kullanmak yerine bu seçeneğe tıklayın.

Pandora üç nokta simgesi, Bu Parça düğmesinden bıktım ve "Tamam, bir süre rafa koyacağız" onay mesajı

Alt çizgi

Ne kadar kararlı olursanız, ideal istasyonunuzu o kadar çok yaratırsınız. Müzik kişiseldir. Müziğinizi kişiselleştirin. Pandora’nın programlama ve ayar seçeneklerinden faydalandıktan sonra, kişisel müzik dinleme deneyiminizi kontrol etme yolundasınız demektir.