Skip to content

Pandora nedir?

7 de Mayıs de 2021

Yaklaşık 80 milyon aktif dinleyiciyle, çoğu insan en azından Pandora’yı duymuş gibi görünüyor. Yine de, çevrimiçi müzik dinlemek için Pandora’yı neden kullanmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Temelleri kontrol edelim.

andresr / Koleksiyon E + / Getty Images

Pandora Nedir

Pandora, bir PC veya dizüstü bilgisayar, medya aktarıcı, akıllı TV, akıllı hoparlörler, belirli araç stereo sistemleri, Blu-ray oynatıcı, AV alıcısı gibi bir dizi cihazda dinleyebileceğiniz bir müzik akışı hizmetidir. ve dahası. Pandora, Sirius / XM Holdings’in bir yan kuruluşudur. Pandora, sevdiğiniz bir sanatçıya veya şarkıya göre kişiselleştirilmiş radyo istasyonları oluşturmanıza olanak tanır. Bir temel şarkı veya sanatçı seçtiğinizde Pandora, çalmak için benzer niteliklere sahip şarkılar toplar. Bu benzer nitelikler, Pandora tarafından müzik genomları olarak adlandırılır ve müziğin onu benzer melodilere bağlayan halkı, kadın vokal, güçlü davullar veya diğer tanınabilir yönlerini içerebilir.

Kendi Pandora Radyo İstasyonunuzu Oluşturun

Yaptığınız istasyonu her seçtiğinizde, bir dizi benzer şarkı duyarsınız, ancak aynı şarkıları duymayabilirsiniz. Yalnızca belirli sanatçıları dinlemeyi veya belirli bir zamanda bir şarkıyı dinlemeyi seçemezsiniz.

İPhone Pandora müzik uygulaması

Her istasyonun seçtiğinizde özelliklerine göre bir adı vardır. Örnekler arasında 80’lerin Pop Şarkıları, Elton John Radyosu, Tatil Radyosu ve İtalyan Yemek Pişirme Müziği Radyosu sayılabilir. Bir sanatçının adını taşıyan istasyonlar için, benzer bir tarza sahip veya sanatçının çağdaşlarından biri olan diğer sanatçılardan müzik dinleyeceksiniz. Dinlemek istediğiniz müzik türünü seçtiğiniz bir radyo istasyonu gibidir. Yine de, belirli bir şarkıyı ne zaman duyacağınızı seçemezsiniz ve bir şarkıyı tekrar çalamazsınız. Her gün sınırlı sayıda şarkıyı atlamanıza izin verilir. Beğenme, beğenmeme veya asla çalma seçeneklerini belirleyerek istasyondaki müziği daha çok beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Bu, istasyonlarınıza ince ayar yapmanın etkili bir yoludur. En fazla 100 istasyon oluşturabilirsiniz.

Pandora’yı Sevmek İçin Altı Neden

Pandora’yı kullanmak kolay ve eğlencelidir. İşte bunun birkaç nedeni.

 • Sevdiğiniz müzikleri dinlemek için tonlarca albüm, sanatçı ve şarkı arasında gezinmek zorunda değilsiniz. İstasyonlarınızı kişiselleştirmek veya duymak istemediğiniz şarkıları beğenmemek için istediğiniz kadar zaman harcayın. Duymaktan yorulduğunuz şarkıları rafa kaldırın.
 • Her ruh hali için bir istasyon oluşturabilirsiniz. İyi bir dans şarkısı, akşam yemeği müziği veya eskiler bulun ve her biri için istasyonlar oluşturun. En sevdiğiniz istasyonları arkadaşlarınıza hediye ederek paylaşın veya istasyonlarını size hediye etmelerini sağlayın.
 • Zaten beğendiğiniz şarkıya veya sanatçıya benzediği için beğenebileceğiniz yeni müzikler keşfedin.
 • Pandora hesabınıza medya aktarıcıları, akıllı TV’ler, Blu-ray Disk oynatıcılar, ağa bağlı ev sinema sistemi ve stereo alıcılar ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere birçok cihazdan erişin. Pandora’ya belirli araba radyolarında erişilebilir veya araç radyonuzun uyumlu bir bağlantısı varsa akıllı telefonunuzu bağlayabilirsiniz.
 • Şarkı hakkında bilginiz var. Bilgisayarda dinlerken, müzikle birlikte öne çıkarmak için şarkı sözlerini tıklayın.
 • Pandora, uyumlu cihazlarda Alexa ile birlikte kullanılabilir. Alexa’nın varsayılan müzik hizmeti olarak ayarlayın, böylece Alexa’dan müzik çalmasını istediğinizde, onu bulmak için önce Pandora’ya gider.

Pandora Ücretsiz

Ücretsiz Pandora hizmeti, her üç veya dört şarkıda bir tekrarlayan medya akış cihazlarınızdaki açılır web reklamları ve sesli reklamlarla reklamlarla desteklenir. Arka planda kesintisiz müzikle çalışmayı seviyorsanız, bu can sıkıcı olabilir. Reklamlar sizi rahatsız etmediği sürece herhangi bir abonelik ücreti ödemeden her gün istediğiniz kadar şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Farklı türleri gösteren Pandora arayüzü.

Pandora
Bununla birlikte, reklamsız dinlemek ve ekstra özellikler kazanmak istiyorsanız, Pandora üç ücretli abonelik hizmeti sunar: Pandora Plus, Pandora Premium ve Pandora Ailesi. Bu hizmetlerden herhangi birine hemen kaydolabilir veya ücretsiz sürümü bir süre dinledikten sonra yükseltebilirsiniz.

Pandora Plus

Aylık 4,99 ABD Doları (yıllık 54,89 ABD Doları) karşılığında, ücretsiz hesabınızı Pandora’nın eski abonelik hizmeti Pandora One’ın yerini alan Pandora Plus’a yükseltebilirsiniz. Avantajlar şunlardır:

 • Reklamsız.
 • İstediğiniz kadar şarkıyı atlayın. Bir şarkıyı rafa kaldırmanız ya da beğenmeme gerek yok. Mevcut ruh halinize uymayan bir şarkıyı atlayın. Ayrıca şarkıları tekrar çalabilirsiniz.
 • Çevrimdışı olarak seçtiğiniz dört istasyona kadar dinleyin. Çevrimiçi dinleme, yalnızca Pandora uygulamasını kullanan uyumlu cep telefonlarında mevcuttur.
 • Daha iyi ses kalitesi. Pandora, şarkıları çoğu dijital müzik dosyası gibi sıkıştırılmış bir biçimde yayınlar. Daha dolu, daha zengin bir deneyim istiyorsanız Pandora Plus ile daha yüksek bir bit hızında akış gerçekleştirebilirsiniz. Bu, özellikle ev sinema sisteminizde yüksek kaliteli hoparlörler dinlerken arzu edilir.
 • PC veya Mac’iniz için bir masaüstü uygulaması indirin, böylece bir web tarayıcısı açmadan Pandora’yı kontrol edebilirsiniz.

Pandora Plus’ı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Pandora Premium

Pandora Plus, ücretsiz Pandora hizmetine göre ek avantajlar sunar. Bununla birlikte, daha fazlasını istiyorsanız (özellikle Pandora’yı bir mobil cihazda dinliyorsanız), Pandora Premium’un ekstra bir aylık ücret karşılığında neler eklediğine göz atın. Tüm Pandora Plus özelliklerinin yanı sıra şunları içerir:

 • Zaman aşımı yok.
 • Tamamen özelleştirilebilir çalma listeleri.
 • Talep üzerine dinlemeyi arayın ve oynatın.
 • İstediğiniz şarkıları indirin (yalnızca mobil).

Pandora Premium’un fiyatı aylık 9,99 ABD dolarıdır (yıllık 109,89 ABD doları) Pandora Premium’u 60 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Pandora Premium Aile Planı

Bu abonelik seçeneği, bir evde altı kullanıcıya kadar Pandora Premium’un özelliklerini sağlar. Birden fazla abone olabileceğinden, Müzik Müziğimiz olarak adlandırılan ek bir özellik, her aile üyesinin müzik tercihlerini tek bir çalma listesinde birleştirir. Çalma listesi her kişinin Müzik Koleksiyonum’a eklenir. Pandora Premium Aile planı aylık 14,99 ABD Doları (yıllık 164,89 ABD Doları) olarak fiyatlandırılır. Mevcut bir Pandora abonesiyseniz ve Premium Aile Planına yükseltmek istiyorsanız, bazı kısıtlamalar vardır. Yıllık abonelikler, öğrenci ve askeri indirimler ve Pandora Premium Aile planı yalnızca Pandora web sitesinden satın alınabilir. Pandora Premium yalnızca belirli abonelik sağlayıcılarında mevcuttur.