Skip to content

PayPal Kredisi Nasıl Kullanılır

7 de Mayıs de 2021

PayPal, çevrimiçi olarak yapılan alışverişler için ödeme yapmanın evrensel olarak güvenli bir yolu olarak bilinir. İster bakkaliye ister yeni bir gadget satın alıyor olun, şimdi öde seçenekleri veya PayPal Kredisi ile daha sonra öde seçeneği sunar.

PayPal Kredisi Nedir?

PayPal Kredisi, PayPal’a göre “Synchrony Bank tarafından verilen ve size satın alma işleminizi şimdi ödeme veya zaman içinde ödeme esnekliği sağlayan bir kredi limiti” dir. Kullanımı çok basit ve başvurması daha da basit.

Çevrimiçi PayPal Kredisini Kimler Kabul Ediyor?

EBay, Etsy, Walmart ve diğer binlerce çevrimiçi mağaza dahil olmak üzere PayPal’ın kabul edildiği her yerde PayPal Kredisi kabul edilir. En sevdiğiniz çevrimiçi perakendeciniz PayPal’ı kabul ederse, orada da kredi hesabınızı kullanabilirsiniz.

PayPal Kredisi için Yıllık Yüzde Oranı veya APR nedir?

PayPal Kredi hesabınızı kullanarak yapılan satın alımlar ve nakit avanslar için değişken APR, 01.09.2019 itibarıyla% 25.99’dur. Bu APR, kredi kartı sözleşmesinde tanımlanan Prime Rate bazında piyasaya göre değişir. Alınan minimum faiz tutarı 2.00 $ ‘dır.

PayPal Kredisi PayPal ile Nasıl Çalışır?

Halihazırda PayPal kullanıyorsanız, PayPal Kredisi, ödeme yaptığınızda başka bir ödeme seçeneği olarak çalışır. Bu aşamada PayPal Kredi hesabınız yok mu? Herhangi bir işlem sırasında birkaç saniye içinde başvurabilirsiniz.

Satın Alma İşleminiz Sırasında PayPal Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ödeme sırasında PayPal Kredisine başvurmak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. PayPal’ı kabul eden bir perakendeciden satın alma işlemini tamamlarken şunu seçin: PayPal Satın Alma ödeme seçeneğiniz olarak.

 2. PayPal hesabınız yoksa, oluşturmanız istenir. Bir hesabınız varsa, devam edin ve oturum açın. İlk kez bir PayPal hesabı oluşturduğunuzda, kredi veya banka kartı bilgileriniz istenir. Devam etmeden önce bunu yanınızda bulundurun.

 3. Bir hesap oluşturduktan sonra, PayPal Kredisi kullanma seçeneğiniz vardır. Bu seçeneği seçin, ardından Sosyal Güvenlik numaranızı ve doğum tarihinizi girerek talimatları izleyin. Onayınızı saniyeler içinde alacaksınız.

Hesabınızı Kullanarak PayPal Kredisine Nasıl Başvurabilirsiniz?

Zaten bir PayPal hesabınız var mı? Satın almaya hazır olana kadar beklemek istemiyor musunuz? PayPal Kredisi için çevrimiçi onay sürecini kullanarak istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. PayPal hesabınız yok mu? Web sitesine gidin, hızlı bir şekilde kaydolun ve ardından PayPal Kredi başvurusu ile devam edin.

 1. Paypal.com’da oturum açın.

 2. Seçiniz Şimdi başvurun ve PayPal Kredisi ile zaman içinde ödeme yapın.

 3. Sonraki ekranda fatura adresinizi onaylayın. Güncelse, seçin Devam et. Güncellenmesi gerekiyorsa, seçin Güncelleme. Yeni fatura adresini girin ve ardından şunu seçin: Devam et.

  PayPal Kredi başvuru sürecinin ekran görüntüsü

 4. Ardından, Sosyal Güvenlik numarası ve doğum tarihi dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bunlar girildikten sonra seçin Kabul Et ve Şartları İnceleyin. Başvurunuz tamamlandıktan ve gönderildikten sonra, anında bir cevap almalısınız.

Satın Alma İşlemi Yapmak İçin PayPal Kredisi Nasıl Kullanılır?

PayPal Kredisi ile alışveriş yapmak basit ve hızlıdır. PayPal’ı kabul eden bir perakendeciyi ziyaret edin, alışveriş sepetinizi doldurun ve ödeme işlemine geçin. Ardından şu adımları izleyin:

 1. Hangi perakendeciyi kullanırsanız kullanın, devam etmek için bir ödeme seçeneği belirlemeniz gerekir. Satın alma işleminiz için ödeme seçeneği olarak PayPal hesabınızı seçin.

 2. PayPal penceresi göründüğünde, seçtiğinizden emin olun. PayPal Kredisi, ardından seçin Devam et harekete geçmek için.

 3. İşlem tamamlandığında PayPal, siparişinizi son bir kez gözden geçirmenize izin verir. Her şey yolunda görünüyorsa siparişinizi gönderin.

Siparişinizin durumunu görmek ister misiniz? PayPal Kredi sipariş geçmişinizi görüntülemek için PayPal hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

PayPal Kredi Ödemeleri Hakkında Her Şey

Herhangi bir kredi limiti gibi, PayPal sizden satın alma işlemleriniz için aylık ödeme yapmanızı bekler. Ya her ay tam ödeme yapabilir ya da minimum ödemeyle zaman içinde ödeme yapabilirsiniz. PayPal bakiyenizi veya banka hesabınızı kullanarak PayPal Kredi hesabınıza çevrimiçi ödeme yapabilirsiniz. PayPal aracılığıyla ödemenizi e-postayla gönderebilir veya telefonla ödeme hizmetini kullanabilirsiniz.

Posta Yoluyla PayPal Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır

Posta yoluyla ödeme yapmak için şu adrese gönderin: PayPal Kredisi
Posta Kutusu 71202
Charlotte, NC 28272-1202 Çekinizin “PayPal Kredisine” ödenmesini sağlayın ve ödeme kuponunuzu ekleyin veya çekinizin üzerine hesap numaranızı yazın. Ödemenizi telefonla yapmak isterseniz, 1-866-528-3733 numaralı telefondan PayPal’ın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Online PayPal Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Çevrimiçi ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, aşağıdakileri yapın:

 1. PayPal hesabınıza giriş yapın.

 2. Sayfanın sol tarafında Bir ödeme yapmak PayPal Krediniz altında.

 3. Tutarınızı, ödeme yönteminizi ve ödemenizin gönderilmesini istediğiniz tarihi seçin.

 4. Seçiniz Devam et, ardından ödeme ayrıntılarınızı gözden geçirin. Her şey iyi göründüğünde, seçin Ödemek ödemenizi yapmak için.

Kredi / banka kartı bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. PayPal bakiyenizi kullanarak ödeme yapıyorsanız, bunun seçildiğinden emin olun.

PayPal Kredisi Sık Sorulan Sorular

PayPal Kredisi, PayPal’ı bir ödeme seçeneği olarak kabul eden herhangi bir perakendecide zaman içinde yaptığınız alışverişler için ödeme yapmanın benzersiz bir yoludur. Hala sorularınız mı var? Bir cevabımız var.

PayPal Kredisi Gerçek Bir Kredi Kartı mı?

Bir kredi limiti olmasına rağmen, fiziksel bir kredi kartı almayacaksınız. Bunun yerine, PayPal kullanan sanal bir kredi limiti.

Güvenli mi?

PayPal, çevrimiçi olarak en güvenli ödeme yöntemlerinden biridir, yani PayPal Kredisi de aynı güvenliği taşır.

Faturamı Nasıl Alırım?

PayPal size hem e-posta hem de fiziksel posta yoluyla çevrimiçi olarak aylık hesap özetleri gönderir.

Hizmetle İlişkili Ücretler Nelerdir?

PayPal Kredisi, hizmet için başvuru ücreti veya yıllık ücret talep etmez. Ayrıca ceza oranı da yok. Ancak, geç ödemeler için ilk ücret 25 ABD dolarıdır ve ardışık gecikme ücretleri 35 ABD dolarına kadar çıkmaktadır.