Skip to content

PayPal’dan Banka Hesabına Nasıl Para Transfer Edilir

9 de Mayıs de 2021

PayPal, birçok insanın faturaları yönetmek veya bir banka veya kredi kartıyla öğeler için ödeme yapmak için etkileşimde bulunduğu çevrimiçi bir platformdur. Hesabınıza para yükleyip orada bırakabilirsiniz, ancak hesabınızı banka hesabınıza bağlamak daha kolaydır, böylece banka hesabınız da dahil olmak üzere gerektiğinde para aktarabilirsiniz.

Banka Hesabınızı ve PayPal Hesabınızı Bağlayın

PayPal hesabınıza veya PayPal hesabınızdan bankanıza para transfer etmeden önce ikisini bağlamanız gerekir. PayPal hesabınızı banka hesabınızla veya banka kartınızla bağlayın. PayPal bu hizmet için herhangi bir ücret almaz. Hesabınıza para transfer etmek birkaç tıklama alır, ancak birkaç şart vardır. PayPal’dan banka hesabınıza en az 1 $ transfer etmeniz gerekir ve 19:00 ET’den sonra yapılan transferlerin işlenmesi daha uzun sürer.

PayPal’dan Banka Hesabına Nasıl Para Transfer Edilir

PayPal ve banka hesaplarınızı birbirine bağladıktan sonra, para transferi birkaç adım gerektirir. Bu talimatlar, bir web tarayıcısında PayPal hesabınızdan para transfer etmek için geçerlidir. PayPal mobil uygulamasında parayı banka hesabınıza taşıma süreci benzerdir.

  1. PayPal oturum açma sayfasına gidin, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve şunu seçin: Oturum aç devam etmek.

  2. İtibaren Özet sayfa, tıklayın Para transferi PayPal bakiyenizin altında. PayPal bakiye hesabınız yoksa, bir seçenek görebilirsiniz Parayı Kabul Et yerine.

    PayPal web uygulamasının Özet sayfasından Para Transferi seçeneği

  3. Seçiniz Bankanıza havale edin ve para aktarmak istediğiniz banka hesabını seçin.

  4. Yaz transfer etmek ve seçmek istediğiniz para miktarı Sonraki onaylamak için.

PayPal’dan Para Aktarırken Unutulmaması Gerekenler

PayPal hesabınızdan para taşımak kolay olsa da, bu diğer ayrıntıları aklınızda bulundurun.

Banka Hesabınıza PayPal Transferlerini Zamanlama

PayPal parayı bir hesaptan diğerine aktarır ve bankanıza bağlı olarak bu zaman alabilir. PayPal hesabınıza isabet etmek üzere bekleyen ödemeleriniz varsa, bu sorun yaşamanıza neden olabilir, bu nedenle bir transferi tetiklemeden önce matematiğinizi yapın. Bir ila üç iş günü sürebilen standart havaleyi seçerseniz, banka hesabınıza para transferi anında gerçekleşmez. Bu para için baskı altındaysanız, PayPal hesabınızı Banka kartınızla bağlayın. Bu transferler, mesai saatleri dışında veya federal bir tatil olmadıkça genellikle yaklaşık 30 dakika içinde gerçekleşir.

PayPal’dan Transferlerle İlişkili Ücretler

PayPal transfer yapmak için sizden ücret almaz, ancak bankacılık kurumunuza danışın. Hesap türünüze bağlı olarak, elektronik transferler için bankanızdan ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Süreci hızlandırmak için anında transfer talebinde bulunun ve ilgili ücreti ödeyin. PayPal’dan banka hesabınıza anında transferler genellikle birkaç dakika sürer.

PayPal İşlemler Sırasında Ne Zaman Müdahale Ederse

PayPal, şüpheli etkinlik olduğunu düşünmesi halinde işlemleri durdurma veya durdurma hakkını saklı tutar. Bu durumlarda müşteri desteğine ulaşmanız ve sorunla doğrudan ilgilenmeniz gerekir.