Skip to content

Pazartesi Motivasyon Alıntılar ve Görseller için En İyi 5 Site

6 de Mayıs de 2021

Pazartesi günü uyandığınızda veya ofise girdiğinizde sosyal medyaya mı atlıyorsunuz? Sadece sen değilsin. #MondayMotivation İnsanların girintiye girmelerine ve yeni haftaya doğru bir şekilde başlamalarına yardımcı olan alıntıları ve resimleri paylaşmak için giderek daha sık kullandıkları popüler bir hashtag haline geldi – genellikle egzersiz veya iş yoluyla. Arkadaşlarınız ve takipçileriniz, bu kadar erken kalkmaktan veya hafta sonundan sonra işe geri dönmekten çok mutlu olmasalar bile, paylaşmaya karar verdiğiniz güzel bir motivasyon artışını takdir edebilirler. İyi bir alıntıyı iyi bir resimle birleştirmek genellikle işe yarar! İşte sosyal profillerinize gönderirken # Pazartesi Motivasyonu ile etiketleyebileceğiniz alıntılar ve resimler arayabileceğiniz beş yer.

PinterestBenzer fikirler

Beyaz Arka Plan Karşı Kayrak Yazma Metnin Yakın Çekim

David Leo / Getty Images
Ne Seviyoruz

 • Komik, eğlenceli ve ilham verici alıntıların ve resimlerin karışımı.
 • Motivasyonları işe, zindeliğe, gerçeklere, insanlara ve diğer seçeneklere göre filtreleyebilirsiniz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Baskın eğilim kadın okuyucular içindir.
 • Pazartesi sabahınızı geniş bir seçim yiyebilir.

Pinterest, görsel görüntüleri seven insanlar için bir sosyal ağdır ve gelişmiş arama yetenekleri ile tam olarak aradığınızı bulmak için sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz. Arama çubuğuna “Pazartesi Motivasyonu” yu eklediğinizde, yalnızca yeniden yerleştirebileceğiniz her türden harika görseli görmekle kalmayacak, aynı zamanda ilgili arama önerileri listesine tıklayarak bunlara daha fazla filtre uygulayabileceksiniz. Tıklamak Alıntılar, Fitness, Mizah veya daha spesifik sonuçlar için başka herhangi bir terim. Herkese açık olarak yayınlamak yerine birine özel bir pin göndermeyi tercih ederseniz, bunu Pinterest’in özel mesajlaşma özelliği aracılığıyla yapabilirsiniz.

Tumblr

Takvim günü Pazartesi

Just_Human / Getty Images
Ne Seviyoruz

 • Ciddi motivasyonel içerikle karışık ilginç.
 • Sadece bir grubu değil, tüm okuyuculara yöneliktir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Resim içeriğinden daha fazla metin içeriği.
 • Neredeyse yetişkinlere uygun içerik.

Tumblr, şu anda en popüler blog platformlarından biridir ve son derece görsel arayüzü ve kolay yeniden bloglama özelliği nedeniyle, birçok harika görüntü etrafta dolaşıyor. Tumblr ayrıca, büyük ölçüde orada bulacağınız #MondayMotivation içeriğinin etrafında toplanan son derece aktif bir fitness topluluğuna (Fitblrs adı verilir) sahiptir. Bu terim için arama çubuğunu kullanmak size bazı ilgili arama terimlerini (ilham, başarı, motive edici alıntılar), takip etmeniz için önerilen bazı bloglar ve Pinterest’in formatına benzer bir gönderi tablosu gösterecektir – en popüler, en yeni hatta yazı tipine göre. Kullanıcıların gönderilerine en sık hangi etiketleri koyduğunu merak ediyorsanız, Tumblr’ın en popüler etiket listesine göz atabilirsiniz.

Instagram

Mutlu Pazartesi hat not kartı

VladSt / Getty Images
Ne Seviyoruz

 • #Mondaymotivation etiketli milyonlarca resim.
 • Fiziksel, zihinsel durum ve yaşam kalitesi motivasyonuna vurgu.

Neleri Sevmiyoruz

 • Resimlerin sadece küçük bir yüzdesi alıntı içerir.
 • Bazı resimler NSFW’dir.

Instagram’ın büyük ölçüde aktif bir fitness topluluğu var, bu nedenle #MondayMotivation ile etiketlenmiş gönderilerde arama yaptığınızda, terli özçekimler, alıntılar, yontulmuş vücutlar, egzersiz ekipmanları ve resimlerdeki alıntıların bir karışımını bulacaksınız. Ne yazık ki Instagram, Pinterest ve Tumblr gibi birden fazla hashtag içeren gönderileri aramayı çok kolaylaştırmaz, bu nedenle #MondayMotivation gönderileri ve # Alıntılar gönderilerini ayrı ayrı aramanız gerekebilir. Bununla birlikte, Instagram’daki belirli hashtag’leri daha kolay izlemenize yardımcı olacak belirli bir üçüncü taraf aracı kullanabilirsiniz. Instagram’da paylaşmak istediğiniz bir #MondayMotivation gönderisi bulduğunuzda, bunu kendi Instagram profilinizde yeniden yayınlamak için başka bir üçüncü taraf uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Twitter

Beyaz Arka Planda Pazartesi Metnini Oluşturan Kahvenin Yüksek Açılı Görünümü

Gza Blint Ujvrosi / Getty Images
Ne Seviyoruz

 • Metin ağırlıklı Twitter, motivasyon hashtag’inde bol miktarda resim içerir.
 • Alıntıların çoğu sağlam tavsiyelerdir ve ilginç veya komik değildir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı tweetler bağlam dışına çıkarılır, bu nedenle motivasyon değerini yitirirler.
 • Motive edici gönderiler, çok sayıda kendini tanıtıcı tweet ile serpiştirilmiştir.

Süper aktif hashtag’leri takip etmek istiyorsanız, bakılacak Twitter’dan daha iyi bir yer yoktur. Twitter’ın arama çubuğuna eklediğiniz herhangi bir cümle veya hashtag’de olduğu gibi, #MotivationMonday için gelen en iyi tweet’ler ve canlı tweet’ler arasında geçiş yapabilirsiniz. Normal metin tabanlı tweet’lerden makalelere bağlantılardan alıntılar ve komik GIF’ler içeren resimlere kadar her şeyi bulacaksınız. Başka bir Twitter kullanıcısının tweet’ini manuel olarak yeniden tweetlemek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, farenizle veya akıllı telefonunuza dokunarak yalnızca birkaç tıklama ile retweet yapın.

We Heart It

'Pazartesi' harfli erişte

Sarah Bailey / Getty Images
Ne Seviyoruz

 • İlham veren görseller ve özlü tavsiyelerin iyi bir karışımı.
 • Kendinizi iyi hissettirecek bir sürü alıntı.
 • Reklamsız deneyim.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı resimler motive edici değildir, sadece bu şekilde etiketlenir.
 • Tüm motivasyon gönderilerini görüntülemek için hesap gereklidir.

Bu yüzden, #MondayMotivation’ın çok büyük olduğu tüm büyük sosyal ağları ele aldık. Basit bir arama yaparak, yeniden yazabileceğiniz, yeniden bloglayabileceğiniz, yeniden gönderebileceğiniz veya retweetleyebileceğiniz her türden harika alıntıları ve görseli bulabilirsiniz. Bununla birlikte We Heart It, ilham verici fotoğraflar ve alıntılar arayan kadınlar arasında özellikle popüler olan, daha az bilinen bir başka kaynaktır. Kullanıcıların kendi resimlerini yüklemelerine, içeriğini beğendikleri kullanıcıları takip etmelerine, en çok beğendikleri resim koleksiyonlarını oluşturmalarına (Pinterest panolarına benzer) ve Facebook, Tumblr veya Twitter’da herhangi bir resmi paylaşmalarına olanak tanıyan bir resim paylaşım platformudur. Bu platformda her gün paylaşılan pek çok motivasyonel alıntıyla, bir sürü # Pazartesi Motivasyon görseli bulmak için mükemmel bir yer. # PazartesiMotivasyon görsellerini aramak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz, ancak önce bir hesap oluşturmanıza yardımcı olur.