Skip to content

PC’nizde Xbox Game Pass Nasıl Kullanılır

30 de Mayıs de 2021

PC için Xbox Game Pass, abonelere Windows 10 bilgisayarlarda ve tabletlerde tam olarak oynanabilecek yaklaşık 100 video oyununa erişim sağlayan bir PC oyun abonelik hizmetidir. TV şovları ve filmleri ile Netflix hizmetine benzer şekilde, PC için Xbox Game Pass her ay video oyunlarını içerik kitaplığından kaldırır ve bunları kullanıcıları tarafından talep edilen daha yeni veya daha eski oyunlarla değiştirir. PC için Xbox Game Pass aboneliğinin bir parçası olarak, üyelere Windows 10’daki Microsoft Store uygulama mağazasındaki belirli video oyunlarında da indirimler verilir.

Xbox Game Pass PC’de Çalışır mı?

PC abonelik hizmeti için Xbox Game Pass, aşağıdakilere sahip herhangi bir bilgisayar veya tablette kullanılabilir:

  • Windows 10 işletim sisteminin en son sürümü.
  • Windows 10 Xbox (beta) uygulaması yüklendi.
  • İnternet bağlantısı.

PC için Xbox Game Pass’teki çoğu oyun çevrimdışı oynanabilirken, abonelik aktivasyonu ve ilk video oyunu indirmesi için internet bağlantısı gerekir. Çevrimiçi çok oyunculu oyunların bu işlevin çalışması için doğal olarak bir internet bağlantısına ihtiyacı olacaktır. PC için Xbox Game Pass kitaplığındaki her oyunun, Xbox (beta) uygulaması ve Microsoft Store uygulaması içindeki kendi ürün sayfalarında listelenen belirli oyun bilgisayarı donanım gereksinimleri vardır. Bir oyunu indirmeden önce bu gereksinimleri kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü bilgisayarınız bazı oyunları oynayacak kadar güçlü olmayabilir.

PC’de Xbox Game Pass’te Hangi Video Oyunları Var?

PC için Xbox Game Pass, ayda birkaç kez güncellenen dönen bir bilgisayar video oyunları listesine erişim sağlar. Oyunların çoğu kütüphanede uzun süre kalır, bu nedenle oyunları olabildiğince çabuk tamamlamak için çok az baskı vardır. Her ay Xbox Game Pass for PC kitaplığından yalnızca yaklaşık 10 oyun kaldırılır. Xbox markasına rağmen, Xbox, Xbox 360 veya Xbox One konsol oyunları, PC için Xbox Game Pass aboneliğiyle Windows 10’da oynanmaya sunulmaz. Bununla birlikte, Sea of ​​Thieves veya Minecraft gibi, PC’de zaten mevcut olan konsol oyunlarının bazı PC sürümleri mevcuttur. PC video oyunları için mevcut Xbox Game Pass’in tam listesi, resmi Xbox Game Pass web sitesinde ve Xbox (beta) uygulamasında görüntülenebilir.

Xbox Game Pass Ultimate Nedir?

Xbox Game Pass Ultimate, çeşitli Xbox hizmetlerini tek bir çatı altında birleştiren Xbox Game Pass PC abonelik hizmetinin özel bir sürümüdür. PC için Xbox Game Pass abonelik modelinden daha pahalıdır, ancak Xbox One gibi bir Xbox konsolunda oyun oynamaktan hoşlananlar için iyi bir seçenek olabilir. İşte Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine dahil olanlar:

  • PC’de 100’den fazla Xbox Game Pass for PC oyununa erişim.
  • Xbox One’da 100’den fazla Xbox Game Pass for Console oyununa erişin.
  • Bulut oyunları (eski adıyla Project xCloud) aracılığıyla Android cihazlarda 100’den fazla oyunun tümüne erişim.
  • Windows 10 ve Xbox One’da oyun satın alımlarında Xbox Game Pass indirimleri.
  • Xbox One’da çevrimiçi oyun için Xbox Live Gold üyeliği, her ay sahip olunabilecek dört ücretsiz Xbox konsol oyunu ve oyun satın alımlarında daha fazla indirim.

Xbox Game Pass Uygulamaları Ne Yapar?

Xbox (beta) uygulaması, Windows 10 cihazları için ücretsiz olarak indirilebilir ve oyunları Xbox Game Pass for PC kitaplığından indirmek için gereklidir. Bu uygulama aynı zamanda Xbox arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve Xbox One konsol satın alımlarını yönetmek için de kullanılabilir. PC için Xbox Game Pass işlevinin, 2019’un sonlarında veya 2020’nin başlarında ana Windows 10 Xbox Console Companion uygulamasına sunulması bekleniyor. İkinci uygulama, tüm Windows 10 cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelir. iOS ve Android cihazlar için ücretsiz bir Xbox Game Pass uygulaması da mevcuttur. Bu uygulamaların PC için Xbox Game Pass veya Konsol için Xbox Game Pass kullanması gerekmez, ancak her plandaki mevcut kitaplıklara göz atmanın ve indirmeleri yönetmenin uygun bir yolu olabilir.