Skip to content

‘PC’nizi Sıfırlarken Bir Sorun Oldu’ Hatası Nasıl Onarılır

20 de Mayıs de 2021

Windows’ta elle düzeltilemeyecek kadar karmaşık bir sorununuz varsa, Bu Bilgisayarı Sıfırla’yı kullanmayı deneyebilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile Windows’u tamamen yeniden yüklemesi gerekiyor ve eğer çalışırsa son derece yardımcı olabilir. Bu Bilgisayarı Sıfırla çalışmazsa, aşağıdaki gibi görünen “Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu” hatasını alırsınız:

Açıkça sıfırlama ile başka bir sorunu çözmeye çalışıyorsunuz ancak sıfırlama aracının kendisi bile çalışmıyor! Başlatma konusundaki basit bir başarısızlıktan çok daha fazlası olmadan, Bu Bilgisayarı Sıfırla’nın neden düzgün başlamadığını tam olarak bilmek zor. Neyse ki deneyebileceğiniz birkaç şey var. Sıfırla Bu bilgisayar hataları Windows 10 ve Windows 8’de olabilir. Aşağıdaki talimatlar her iki işletim sistemi için de geçerlidir.

‘PC’nizi Sıfırlarken Bir Sorun Oldu’ Hatası Nasıl Onarılır

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin (sıfırlama, yeniden başlatmadan farklıdır). Basit bir yeniden başlatmanın denenmesi kolaydır ve genellikle açıklanamayan sorunları düzeltir. Yapmanız gereken tek şey bu olabilir.

 2. Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri (ASO) menüsünden Başlangıç ​​Onarımını çalıştırın. Bu, Windows’un yüklenmesini engelleyen sorunları gidermeye çalışacaktır, bu nedenle Bu Bilgisayarı Sıfırla başlatılmayabilir.

  Gelişmiş Seçenekler menüsünde Başlangıç ​​Onarımı

  PC’nizi sıfırlarken bir sorun olduBaşlangıç ​​Onarımında ”hatası oluştuğunda, ASO menüsüne erişmeniz gerekir. Oradayken şuraya git Sorun giderme > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç ​​onarımı.

 3. Sistem dosyalarını sfc / scannow komutuyla onarın. Sıfırla Bu bilgisayar, bozuk olan bazı önemli Windows dosyalarını kullanmaya çalışıyor olabilir, bu nedenle bu hatayı görüyorsunuz.

  Komut İstemi'nde sfc scannow komutu

  Bunu yapmak için, Windows içinden yükseltilmiş bir Komut İstemi’nde yapabileceğiniz bir komut çalıştırmanız gerekir. Masaüstünüze kadar gidemezseniz, ASO menüsündeki Komut İstemi’ni kullanın. Her iki yöntem için talimatlar yukarıdaki bağlantıda mevcuttur.

 4. Sistem Geri Yükleme’yi çalıştırın. Bu, Windows dosyalarında yapılan ve “PC’nizi sıfırlarken bir sorun oldu” hata. Bilgisayarınızı, hatanın oluşmaya başlamasından önceki bir noktaya geri yüklediğinizden emin olun.

  Windows 10 Sistem Geri Yükleme ekranı

  Sistem Geri Yükleme’yi çalıştırmak için Windows’ta oturum açamıyorsanız, bunu ASO menüsünden şu yolla da yapabilirsiniz: Sorun giderme > Sistem Geri Yükleme veya önyüklenebilir kurulum medyasından (aşağıdaki son adıma bakın).

 5. Windows Kurtarma Ortamını onarın. WinRE görüntüsü, herhangi bir nedenle eksik veya bozuksa, “PC’nizi sıfırlarken bir sorun oldu” hata. Onarmak için yükseltilmiş bir Komut İstemi açın ve şu komutu girin: reagentc / disable

  Komut İstemi'nde reagentc devre dışı bırak komutu

  Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Komut İstemi’ni tekrar açın ve şu komutu girin: reagentc / enable

  Bu düzeltme yalnızca, soruna neden olan şeyle ilgisi olmayan çok özel bir durumla ilgilidir. Buna geçmeden önce yukarıdaki diğer adımları tamamladığınızdan emin olun.

 6. Tüm bu önerileri denedikten sonra, “PC’nizi sıfırlarken bir sorun oldu”Hatası, Windows’u bir diskten veya flash sürücüden yükleyerek bunu tamamen atlayabilirsiniz. En başından itibaren amacınız tüm sürücüyü silmek ve Windows 10 veya Windows 8’i yeniden yüklemek olduğundan, bunu kurulum medyasından yapabilirsiniz. Bu görev için, bir diskte veya flash sürücüde Windows 10 veya Windows 8’in olması gerekir. Windows’u yeniden yüklemek için orada yüklü olan yazılımı kullanabilmeniz için sabit sürücü yerine buna önyükleme yapacaksınız. Önyükleme sürecine aşina değilseniz, bir diskten nasıl önyükleneceğini veya bir USB aygıtından nasıl önyükleneceğini öğrenin.