Skip to content

PeaZip İncelemesi

8 de Mayıs de 2021

PeaZip, 180’den fazla arşiv formatını destekleyen Windows ve Linux için ücretsiz bir dosya çıkarma programıdır. PeaZip arşivleri planlayabilir, kendi kendine açılan arşivler oluşturabilir ve hatta kurulum gerekmeden taşınabilir bir program olarak kullanılabilir.

Ne Seviyoruz

 • Çok çeşitli arşiv biçimlerinden alıntılar.
 • Taşınabilir bir versiyon mevcuttur.
 • Kendi kendine açılan arşivler oluşturma seçeneği.
 • Zamanlanmış arşiv oluşturma için Görev Zamanlayıcı ile bütünleşir.
 • Daha fazla güvenlik için yeni arşivlerde iki aşamalı doğrulamayı destekler.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kurulum, tüm gelişmiş seçeneklerle kafa karıştırıcı olabilir.

PeaZip Formatları

Aşağıda PeaZip’in açabileceği dosyaların tam listesi ve ardından dosyaları sıkıştırabileceği tüm biçimler (yani oluşturabileceği arşiv dosyaları) bulunmaktadır.

Şuradan Çıkar

00, 001, 7Z, ACE, AIR, APK, APM, APPV, APPX, ARC, ARJ, BALZ, BSZ, BZ, BZ2, BZIP, BZIP2, CAB, CB7, CBA, CBR, CBT, CBZ, CDDX, CHI, CHM, CHQ, CHW, CPIO, CRX, CSPKG, DEB, DLL, DMG, DOC, DOCX, DOT, DOTX, DWFX, EAR, EPUB, EXE, FAMILYX, FAT, FDIX, FLA, FLV, GNM, GZ, GZIP, HFS, HXI, HXQ, HXW, IMA, IMAGE, IMF, IMG, IPA, IPSW, ISO, JAR, JTX, KMZ, LHA, LIT, LPAQ1, LPAQ5, LPAQ8, LZH, LZMA, LZMA86, MAFF, MBR, MDF, MPP, MSI, MSLZ, MSP, MSU, NTFS, NUPKG, ODB, ODF, ODG, ODM, ODP, ODS, ODT, OTG, OTH, OTP, OTS, OTT, OXPS, OXT, PAK, PAQ8F, PAQ8JD, PAQ8L, PAQ8O, PART1, PCV, PEA, PET, PK3, PK4, POT, PPS, PPT, PPTX, PUP, QUAD, R00, R01, RAR, RMSKIN, RPM, STAR, SEMBLIO, SFS, SLP, SMPK, SMZIP, SPLIT, SQUASHFS, STC, STD, STI, STW, SWF, SWM, SXC, SXD, SXG, SXI, SXM, SXW, SYS, TAR, TAZ, TB2, TBZ, TBZ2, TBZIP, TBZIP2, TGZ, TPZ, TXZ, TZ, U3P, UDF, VHD, VSIX, WAL, WAR, WIM, WMZ, WRC, WSZ, XAR, XLS, XLSX, XLT, XLTX, XPI, XPS, XZ, Z, Z01, ZIP, ZIPX ve ZPAQ

Sıkıştır

001, 7Z, ARC, BCM, BZ, BZ2, EXE, GZ, PEA, TAR, WIM, XZ, ZIP, ZST ve ZPAQ PeaZip bir arşiv dosyasının nasıl açılacağını tahmin edebilir, bu nedenle başka dosya formatları olabilir açabileceği yukarıda listelenmemiştir. Bu, popüler formatlardan yalnızca birkaçını destekleyebilen diğer bazı dosya açma yazılımlarından çok farklıdır.

PeaZip Güvenlik Seçenekleri

PeaZip, 7Z, ZIP, ARC ve PEA dahil olmak üzere birçok çıktı biçimi için 256 bit AES şifrelemeli parola korumalı arşivler oluşturabilir. Yeni bir arşiv oluştururken, iki aşamalı bir doğrulama oluşturmak için bir şifre ile birlikte bir anahtar dosyası kullanılabilir. Bu, bir arşivin açılmasını sağlamak için hem parolayı hem de anahtar dosyasını gerektirir ve bu da güvenliği büyük ölçüde artırır.

PeaZip şifre koruma ekranı

Diğer PeaZip Özellikleri

PeaZip ile elde edeceğiniz bazı önemli özellikler şunlardır:

 • Rastgele bir şifre üreticisi, sizin için güçlü bir şifre seçer.
 • Mevcut bir arşivdeki dosyaları güncelleyin.
 • Bir arşiv formatını farklı bir formata dönüştürün.
 • Arşivleri dönüştürmek, e-postayla göndermek, ayıklamak ve test etmek gibi şeyler yapmak için sağ tıklama bağlam menüsünden PeaZip’i kullanın.
 • Sekmeli göz atma, işleri düzenli tutmaya yardımcı olur.
 • MD5, SHA256 ve Whirlpool512 gibi birkaç şifreleme karma işlevini destekler.
 • Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyanın adına göre hızlı bir şekilde web aramaları yapın.
 • Disketten Blu-ray’e kadar her şeye güzelce sığmaları için farklı boyutlara bölünmüş bir arşiv oluşturun.
 • E-posta yoluyla bir arşiv gönderiyorsanız, PeaZip, sıkıştırılmış dosyayı otomatik olarak yeni bir e-postaya ek olarak ekleyerek bunu programın içinden yapmanıza izin verir.
 • PeaZip, Rasgele Veri temizleme yöntemini kullanarak dosyaları güvenli bir şekilde silebilir.
 • PeaZip’teki zamanlama işlevi, haftanın herhangi bir günü Windows Görev Zamanlayıcı aracılığıyla dosya arşivlerini planlamayı son derece kolaylaştırır. Örneğin, dosyaları başka bir bağlı sürücüye yedekleyebilir ve PeaZip’in disk alanından tasarruf etmek için onu anında sıkıştırmasını sağlayabilirsiniz.

PeaZip Üzerine Son Düşünceler

PeaZip, piyasadaki en iyi dosya açma programlarından biridir. Çok sayıda özellikle doludur ve açabileceği çok sayıda dosya formatını destekler. Tek başına desteklenen çok sayıda paket açma formatları zaten PeaZip’i kurmanıza neden olmalı, ancak beraberinde getirdiği ekstra özellikler ve ayarlar gerçekten bir programın ne kadar harika olduğunu gösteriyor.