Skip to content

Photoshop Karikatür Efekti Nasıl Kullanılır

31 de Mayıs de 2021

Filtreler ve görüntü ayarlamalarıyla oynarsanız Photoshop her türden düzgün efektler oluşturabilir, ancak en popülerlerinden biri çizgi film benzeri bir efekttir. Ne aradığınıza bağlı olarak komik bir görünüm elde etmenin birkaç farklı yolu vardır, ancak bizim yöntemimiz fotoğraflarınıza tamamen benzersiz bir görünüm vermelidir. Bir resmi dakikalar içinde karikatüre dönüştürmek için bu adımları izleyin. Aşağıdaki kılavuz, Adobe Photoshop CC sürüm 20.0.4’e odaklanmaktadır. Çoğu yöntem Photoshop’un eski sürümleriyle de çalışır, ancak metodoloji o kadar kesin olmayabilir.

FranckReporter / GettyImages

Photoshop’ta Bir Fotoğrafı Karikatüre Dönüştürme

Çalışmak istediğiniz görüntüyü alın ve Photoshop’a yükleyin. Yüksek kontrastlı alanlara sahip resimler en iyi sonucu verir, ancak bu efekt, aradığınız efekti elde etmek için ayarlarla oynadığınız sürece her şeyde işe yarar.

 1. Başka bir şey yapmadan önce görüntü katmanınızın bir kopyasını alın, böylece gerekirse her zaman orijinal görüntüye geri dönebilirsiniz. Görüntü katmanınızı seçin ve Ctrl (veya CMD)+J. Alternatif olarak, katmanı seçin, ardından Katman > Çiftleme katman üst menüde. Katmanlar penceresini göremiyorsanız, şuraya giderek açın: pencereler > Katmanlar.

 2. Yeni katmana ayırt edici bir ad verin. Bu kılavuz boyunca buna “Üst” diyeceğiz.

 3. “Üst” katmanın seçili olduğundan emin olun, ardından Filtre > Filtre Galerisi > Sanatsal > Poster kenarları.

 4. Yeni katman için daha tanımlı bir görünüm elde etmek için kaydırıcıları ayarlarken önizleme penceresini kullanın. Aşağıdaki ayarlar önerilir: Kenar Kalınlığı: 10; Kenar Yoğunluğu: 10; Posterleştirme: 2. Bittiğinde, seçin TAMAM MI.

 5. Seç resim > ayarlamalar > Eşik > ve olarak ayarlayın 50, ardından seçin TAMAM MI.

 6. Seç Filtre > stilize etmek > Yağlı boya. Yine, ayarları istediğiniz gibi ayarlayın. Başlık görüntüsündekine benzer bir efekt için aşağıdakileri seçin: stilizasyon: 5.0; Temizlik, 2.0. Diğer her şeyi varsayılan olarak bırakın, ardından TAMAM MI.

 7. Orijinal katmanı tekrar çoğaltın ve ona başka bir ad verin. Bu kılavuzun amacı doğrultusunda buna “Renk” olarak değineceğiz.

 8. “Üst” katmanı gizleyin. Katmanlar penceresinde, göz sembolü katmanın solunda.

  Photoshop çizgi film efekti

 9. “Renk” katmanını seçin, ardından Filtre > Filtre Galerisi > Sanatsal > Poster kenarları.

 10. Güçlerini ve etkililiklerini ölçmek için önizleme penceresini kullanarak uygun gördüğünüz şekilde ayarlamalar yapın veya aşağıdaki değerleri kullanın: Kenar Kalınlığı: 0, Kenar Yoğunluğu: 0, Posterleştirme: 2.0. Sonra seçin TAMAM MI.

 11. “Renk” katmanı seçiliyken, resim > ayarlamalar > Seviyelerveya tuşuna basın Ctrl (veya CMD)+L.

 12. Seçin ve hareket ettirin Çıkış Seviyeleri Resmin genel kontrastını yaklaşık dörtte bir oranında azaltmak için kaydırıcı. Sonuçtan memnun kaldığınızda, TAMAM MI. Bu, belirli resminizin rengine bağlıdır, bu nedenle bu adıma geri dönün ve gerekirse daha sonra başka ayarlamalar yapmak için tekrarlayın.

 13. Seç resim > ayarlamalar > Renk tonu ve doygunlukveya basın Ctrl (veya CMD)+sen, kullanımı Doyma Her rengin net bir şekilde tanımlanması için görüntünün renk yoğunluğunu artırmak için kaydırıcı. Seç TAMAM MI sonuçlardan memnun olduğunuzda. Bu işlem sırasında herhangi bir noktada görüntünüzü beğenmediğiniz bir şekilde değiştirirseniz, düğmesine basın. Ctrl (veya CMD)+Z eyleminizi geri almak için Alternatif olarak basın Ctrl (veya CMD)+alt+Z birkaç geri alma adımı atmak için

 14. Seç Filtre > stilize etmek > Yağlı boya. Ya daha önce olduğu gibi kendi ayarlarınızı yapın ya da şu yönergeleri izleyin: stilizasyon: 5.0; Temizlik: 2.0. Seç TAMAM MI sonuçlardan memnun olduğunuzda.

 15. “Üst” katmanı tekrar vurgulayın ve boş kutu görünür hale getirmek için Katmanlar penceresinde yanına

 16. Seçmek için pencerenin üst kısmındaki karışım modları açılır kutusunu kullanın. Çarpmak. seçerseniz biraz farklı bir efekt bulunabilir. Karartmak veya Doğrusal Yanma, bu yüzden arzularınıza ve beklentilerinize en yakın nihai görüntüyü sağlayanı seçin.

 17. Basın Ctrl / CMD + L Düzeyler aracını tekrar açmak ve görüntünün çeşitli kontrast öğelerini ayarlamak için koyu, orta ve açık tonlarda istediğiniz ayarlamaları yapmak için. Sonuçtan memnun kaldığınızda, TAMAM MI.

 18. Artık görüntü bittiğinde, diğer Photoshop kılavuzlarımızdan bazılarını kullanarak başka herhangi bir şey yaptığınız gibi kaydedin veya üzerinde başka değişiklikler yapın.