Skip to content

Photoshop’un Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl Alınır

21 de Haziran de 2021

Adobe Photoshop, görüntü düzenleme uygulamaları için endüstri standardıdır. Neyse ki, bir kuruş bile harcamaktan kaçınmak için deneme süresinden yararlanabilirsiniz. Aşağıda, Windows veya Mac bilgisayarınız için tamamen ücretsiz bir Adobe Photoshop sürümünü indirme talimatları verilmiştir. Yedi gün sonra kullanılamaz hale gelmesi dışında, satın alabileceğinizle aynı özelliklere ve araçlara erişebilirsiniz.

Nusha Ashjaee / Lifewire
Düzinelerce ücretsiz çevrimiçi görüntü düzenleyici, Photoshop ile benzer özelliklere sahiptir, ancak zaman kısıtlaması yoktur. Ayrıca Adobe’nin yerine kullanabileceğiniz ücretsiz indirilebilir fotoğraf düzenleyicilerin bir listesini de tutuyoruz.

Photoshop’un Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl Alınır

Tüm yükleme işleminin tamamlanması biraz zaman alsa da, neredeyse tamamı otomatikleştirilmiştir; bu, Photoshop’u yüklemek için yalnızca birkaç ekrana tıklamanız gerektiği anlamına gelir. Photoshop’u kullanabilmek için bilgisayarınızın en az 8 GB RAM’e ve 4 GB’den fazla boş sabit disk alanına ihtiyacı vardır. İlerlemeden önce sabit sürücünüzde kalan boş alanı kontrol etmelisiniz. Tüm özellikleri denemeye en uygun olduğunuz zaman deneme sürümünü kullandığınızdan emin olun. Yedi gün boyunca Photoshop ücretsiz deneme sürümünü kullandıktan sonra, deneme sürümünü ücretsiz süre boyunca her gün kullanmış olsanız da olmasanız da yeniden yükleyemezsiniz.

 1. Adobe’nin web sitesinde Photoshop Ücretsiz Deneme sayfasını açın ve Ücretsiz deneyin.

  Photoshop'un deneme sayfasındaki ücretsiz deneyin düğmesi

 2. İstediğiniz denemeyi seçin. Yalnızca Photoshop’u ücretsiz edinmek için Deneme sürümüne başla düğmesini tıklayın. Veya aynı deneme süresi içinde InDesign ve Illustrator gibi başka Adobe programlarını da alabilirsiniz.

  Adobe'den Photoshop ve tüm uygulamalar planını listeleyen ücretsiz deneme seçenekleri

 3. E-posta adresinizi girin ve ardından Devam et Giriş yapmak veya yeni bir hesap oluşturmak için Ücretsiz Photoshop deneme sürümünü edinmek için bu gereklidir. Denemeden sonra bunun için ödeme yapmayı planlıyorsanız, şimdi taahhüdünüzü değiştirebileceğiniz zamandır. Yıllık veya aylık planlardan birini seçin.

  Photoshop için 7 günlük ücretsiz deneme sayfasındaki e-posta adresi metin kutusu

 4. Bir ödeme yöntemi seçin—kredi/banka kartı veya PayPal—ve bu ayrıntıları sayfada açıklandığı gibi girin ve ardından Kabul et ve abone ol.

  Adobe Photoshop deneme ödeme ekranı

  Bu ekranda Photoshop için ödeme yapmıyorsunuz. Sağdaki “vadesi gelmiş” fiyat hala 0,00 $, sadece deneme alıyorsun. Ancak, bu sayfanın alt kısmında öğreneceğiniz gibi, Photoshop için ödeme yapmak istemiyorsanız, yedi gün dolmadan denemeyi iptal etmeniz gerekecek.

 5. Yeni bir kullanıcıysanız, hesabınız için bir şifre girmeniz gereken bu ekranı göreceksiniz. Seç Şifrenizi ayarlayın ve yeni Adobe hesabınızı oluşturmak için Adobe’nin sitesindeki talimatları izleyin.

  Adobe kimliği parola sayfanızı ayarlayın

 6. İndirme hemen başlamalıdır. Bittiğinde, yükleyiciyi açın.

  Photoshop indirme sayfasını yükleyin

  Hiçbir şey görmüyorsanız, Creative Cloud’u Adobe’nin web sitesinden manuel olarak indirip yükleyin.

 7. Creative Cloud ve Photoshop’u yüklemek için kurulum dosyasının ekrandaki talimatlarını izleyin. Bu, seçmeyi içerir Devam et yükleyicide, bir web tarayıcısında Adobe hesabınıza giriş yapın ve ardından Yüklemeye başla.

  Creative Cloud ve Photoshop kurulum ekranı yükleyin

 8. Creative Cloud yüklenirken birkaç dakika bekleyin.

  Creative Cloud ilerleme çubuğunu yükleme

 9. Kurulum tamamlandıktan sonra Creative Cloud açılır ve Photoshop’u yüklemeye başlar.

  Creative Cloud'da Photoshop yükleme ilerleme çubuğu

  Photoshop, yüklendikten sonra otomatik olarak açılmalıdır. Olmazsa, Creative Cloud’daki düğmesinin yanındaki oku kullanarak Açık seçenek.

Photoshop Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl İptal Edilir

Photoshop’u gerçekten satın almak istemiyorsanız, deneme süresi dolmadan iptal etmeniz gerekir. Ücretsiz Photoshop denemenizi sonlandırmak için aşağıdaki adımları izleyin veya yardım için Adobe ile iletişime geçebilirsiniz.

 1. Adobe Hesabı sayfanızı açın ve deneme sürümünü alırken kullandığınız bilgilerin aynısını kullanarak oturum açın.

 2. Hesabınızın Planlarım alanını şuradan açın: Planlar üstteki sekme.

 3. Seç Planı yönet.

  Photoshop deneme sürümünün listelendiği Adobe hesabının Planlarım alanı

 4. Seç Planı iptal et sonraki sayfada ve ardından denemenizi neden iptal ettiğinizi açıklayın ve ardından Devam et.

  Aşağıdakilerden hangisi, Adobe planı iptal etme sayfasındaki deneyim sorularınızı açıklıyor

 5. Planınızı iptal etmenin ne anlama geldiğini okuyun (Photoshop’a erişemezsiniz ve bulut depolama alanı azalır) ve ardından Devam et.

 6. Teklifler sayfası, son bir kez kalmanızı sağlamaya çalışır. Seç Hayır teşekkürler.

 7. Son olarak, seçerek Photoshop denemesini sonlandırın. Onaylamak son sayfada.

  Photoshop deneme iptal sayfasındaki onayla düğmesi

Daha Fazla Ücretsiz Photoshop

Bu resim düzenleyiciyle kullanılabilecek birçok ücretsiz kaynak mevcuttur. Photoshop ücretsiz deneme sürümüne veya yazılımın tam sürümüne sahip olun, onunla birlikte alabileceğiniz tüm ücretsiz eklentileri kontrol ettiğinizden emin olun. Photoshop’ta düzenlemek için ücretsiz görseller bulabileceğiniz tonlarca ücretsiz stok fotoğraf sitesi var. Ayrıca, bir projeyi PSD formatında düzenlemek için gerekli tüm katmanları içeren, indirilebilecek tam PSD şablonları da vardır. Kendi fotoğraflarınızı kullanmayı ve bazı şeyleri renklendirmek için bazı ücretsiz dokular, desenler veya şekiller eklemeyi tercih ediyorsanız, bu da bir seçenektir. Ayrıca, düzenleme adımlarınızı hızlandırabilecek Photoshop eylemleri ve programa daha fazla işlevsellik eklemek için filtreler ve eklentiler gibi düzenleme yapmak için gerekli araçlar da ücretsiz olarak mevcuttur.