Skip to content

Piksel Güncellemesi, Acil Durumda Yardımcı Olmak için Güvenlik Kontrolü İçerir

25 de Nisan de 2021

Bu sıkıntılı zamanlarda, check-in yapmazsanız acil durum kişilerini bilgilendirmenin bir yolu hayat kurtarabilir.

Google
Google, Pixel telefonları için daha iyi pil yönetimi, uyku vakti uyku sistemi ve bazı Google Asistan eklemelerinin yanı sıra yeni kişisel güvenlik özellikleri içeren yeni bir güncelleme duyurdu.

Güvenlik kontrolü: Google’ın Kişisel Güvenlik uygulamasını tüm Pixel cihazlarda (ve Pixel 3 cihazlarda bulunan araba kazası algılamasını) kullanıma sunmanın yanı sıra, yeni bir güvenlik kontrolü özelliği, koşuya çıkmak, yürüyüş yapmak gibi bir aktivite için belirli bir süre ayarlamanıza olanak tanır. ya da yalnız yürümek. Bu sürenin sonunda bir otomatik uygulama girişine yanıt vermezseniz, uygulama, belirttiğiniz acil durum kişilerini bilgilendirir. “Acil yardıma ihtiyaç duymanız veya tehlikeli bir durumda olmanız durumunda,” diye yazıyor Google’ın Tok Tokuda, “acil durum paylaşımı tüm acil durum kişilerinizi bilgilendirir ve yardım gönderebilmeleri veya sizi bulabilmeleri için Google Haritalar aracılığıyla gerçek zamanlı konumunuzu paylaşır. ”

Daha İyi Pil: En son güncelleme ayrıca, pilinizin ne zaman biteceğini tahmin etmeye ve fark ettiğinde arka plan etkinliğini azaltmaya yardımcı olan (otomatik bir iOS Düşük Güç modu gibi) Pixel 2 ve üzeri için Uyarlanabilir Pil iyileştirmelerini içerir.

Uyku vakti: Google’ın Saat uygulaması artık sakinleştirici sesler için uykuya dalmanıza ve uyku süreniz boyunca kesintileri sınırlamanıza izin veriyor. Telefonunuzda uyanık kalırsanız Google, annenizin azarlaması gibi uyanık olarak hangi uygulamalarda zaman geçirdiğinizi size bildirir. Gün Doğumu Alarmı, sabahları bir şarkı veya yavaş yavaş aydınlanan bir ekranla uyanmanıza izin verir.

Sesinizle kaydedin: Artık Google Asistan ile ses kayıtlarını başlatabilir, durdurabilir ve arayabilirsiniz. “Hey Google, toplantımı kaydetmeye başla”, bunun gerçekleşmesini sağlar ve konuşma metinlerini doğrudan Google Dokümanlar’a kaydedebilirsiniz.

Sonuç olarak: Kişisel güvenlik, özellikle bu protesto ve salgın dönemlerinde çok önemlidir. Google Pixel telefonlarda bu özelliklere sahip olmak muhtemelen hepimiz için hoş bir ek olacaktır.

Üzerinden: CNET

Google Pixel Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin