Skip to content

Pin It Düğmesinin Yüklenmesi Pinterest Deneyimini Hızlandırır

7 de Nisan de 2021

Pinterest Pin It düğmesi, Pinterest.com kullanıcılarının resim paylaşma sosyal ağındaki deneyimlerini iyileştirmek için web tarayıcılarına yükleyebilecekleri bir yer imi düğmesidir. Pinterest.com’daki Goodies sayfasından yüklenmesi birkaç saniye sürer. Kurulduktan sonra, herhangi bir büyük web tarayıcısının yer imleri çubuğunda Pin It düğmesi görünür.

Sabitle Düğmesi Ne İşe Yarar?

Pin It düğmesi, tek tıklamayla bir yer imi işlevi oluşturan bir yer imi veya JavaScript kodunun küçük bir parçacığıdır. Yüklendikten sonra, Kayıt etmek tarayıcınızın yer imleri çubuğundaki düğmesine tıkladığınızda, resimleri Pinterest.com’da oluşturduğunuz kişisel resim koleksiyonlarına otomatik olarak “sabitlemenizi” veya kaydetmenizi sağlayan bir komut dosyası çalışır.

Elbette Pinterest düğmesi, diğer web sitelerine göz atarken çevrimiçi bulduğunuz ve beğendiğiniz resimleri yer imlerine eklemenize izin vermek için tasarlanmıştır. Düğmeye basmak, seçtiğiniz herhangi bir görüntünün bir kopyasını kaydeder ve görsel URL’sinin veya adresinin bir kopyasıyla birlikte tekrar Pinterest.com’da depolanır.

Pinterest Düğmesini Kullanma

Bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde ve tarayıcınızın menü çubuğundaki Pinterest düğmesine bastığınızda, anında o web sayfasındaki Pinterest panolarınıza sabitlenebilecek olası tüm resimlerin bir ızgarası gösterilir.

Pinterest Tarayıcı Düğmesi ızgarası

İstediğiniz görüntüyü seçin ve Kayıt etmek. Ardından, Pinterest’teki tüm resim panolarınızı listeleyen bir açılır menü gösterilecek. Seçin aşağı ok tüm panolarınızı görmek için. Ardından, sabitlediğiniz görüntüyü saklamak istediğiniz panonun adını seçin.

Pinterest Düğmesi Nasıl Kurulur

Pinterest yer imini kurmak, başka bir düğmeye basmak kadar kolaydır.

  1. Pinterest sayfası, web tarayıcınızı otomatik olarak algılar ve doğru Pinterest uzantısı için indirme bağlantısını görüntüler. Basın Tarayıcı Düğmemizi edinin Tarayıcınızın uzantı / eklenti mağazasına gitmek için.

    Pinterest tarayıcı düğmesi indirme sayfası

  2. Web tarayıcınızın “alışveriş” uzantısındaki Pinterest Tarayıcı Düğmesi sayfasındayken, hangisine basın? Ekle veya Yüklemek Eklentiyi yüklemek için sayfada düğme mevcuttur.

    Pinterest kaydet düğmesi Chrome uzantısı sayfası

  3. Eklentiyi yüklemeyi ve etkinleştirmeyi tamamlamak için talimatları izleyin.

  4. Uzantı yüklenir yüklenmez, menü çubuğunda Pinterest düğmesi görünecektir.

Web sayfalarını her ziyaret ettiğinizde, Kayıt etmek düğmesi, bir görüntü alıp Pinterest panolarınızdan birinde saklayabilirsiniz. Düğmeye basmak da kaydetmekte olduğunuz görüntülerin orijinal kaynak kodunu alır ve orijinal kaynağa bir bağlantı oluşturur. Bu şekilde, Pinterest’teki resimlerinize tıklayan herkes onları orijinal bağlamlarında görmeye gidebilir.