Skip to content

Pokemon Beyaz El Düşmanı Gerçek mi?

1 de Haziran de 2021

Şehir efsaneleri yılın herhangi bir zamanında dayanıklı hikayelerdir, ancak popülerlikleri Cadılar Bayramı sezonunda yükselir. Solan yapraklar, balkabağı ve berrak hava ile ilgili bir şey, en gülünç kamp ateşi masallarına inanmayı kolaylaştırıyor. Video oyunlarına dayanan şehir efsaneleri bile, Ekim ayı geldiğinde, Pokemon Red ve Pokemon Blue’nun oyunların kodunda gizlenmiş rahatsız edici bir ölü eli olduğu iddiası da dahil olmak üzere, spot ışığında uzun süre kalıyor. Bu efsane “Beyaz El Sprite” veya “Ölü El Sprite” olarak bilinir. Nintendo’nun serisi şimdiden birkaç şehir efsanesine ev sahipliği yapıyor. Pokemon Lost Silver efsanesi, bir Pokemon eğitmeninin uzun, yalnız bir ölümle öldüğü bir oyundan bahseder ve Pokemon Red / Blue’nun Lavanta Kasabası müziğinin deliliğe neden olabileceği konusunda ısrar edecek çok sayıda birinci nesil Pokemon hayranı vardır (bkz. “ Lavanta Kasabası Sendromu”).

Beyaz El Sprite’ın Öyküsü

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Beyaz El Sprite efsanesi, ölen Pokemon için bir mezarlık olarak ikiye katlanan “kraliyet moru” köyü olan Lavanta Kasabası’na da dayanıyor. Hikayeye göre, Beyaz El’in Lavender Tower’ın üçüncü katında rastgele bir karşılaşmada ortaya çıkması gerekiyordu (bir anne Marowak’ın bebeği Cubone’u Roket Takımı tarafından yakalanmaktan korurken öldüğü yer). Pokemon Red / Blue’da gömülü olduğu iddia edilen Beyaz El Sprite “WhiteHand.gif” olarak kod, tüyler ürpertici ayrıntılara sahiptir. İskelet uzantısı, kemiklerinden sarkan çürüyen et şeritleriyle yarım yumruk şeklinde kıvrılmış kemik parmaklarına sahiptir. Sarkan tendonlar, elin başka bir yaratık tarafından kesildiğini gösteriyor. Beyaz El’in dört animasyonu olduğu söyleniyor: Bir “giriş” animasyonu, bir boş animasyon ve oyun kodunda “Yumruk” ve “Brutal” olarak etiketlenen iki saldırı animasyonu. “Yumruk”u çalıştırırken Beyaz El yumruk şeklinde döner ve ileri doğru sallanır. Bununla birlikte, “Acımasız” saldırı daha belirsizdir. Efsane, hamle animasyon karelerinin çoğunun oyunun kodunda eksik olduğunu ve elin yalnızca resim kesilmeden önce açıldığını söylüyor. Beyaz El birkaç saniye sonra tekrar belirir, yumruğu bir kez daha yarı kapalıdır.

Pokemon Beyaz El Sprite Bir Efsanedir

Beyaz El bir efsanedir. Ve Lavender Town Sendromu ve Pokemon Lost Silver’dan farklı olarak, özellikle iyi yazılmış bir efsane bile değil. Beyaz El için siyah-beyaz karakter kesinlikle rahatsız edici, ancak hikaye hakkında başka hiçbir şey eklenmedi. Beyaz El’in animasyonlu olması gerekiyordu, ancak ilk Pokemon oyunları – Lavender Tower’ı araştırdığınız oyunların aynısı – hareketli düşmanlardan yoksun. 2001’in Pokemon Kristali Game Boy Color için animasyon içeren ilk Pokemon oyunuydu, ancak bu hareketler bile basitti. White Hand’in sözde animasyonları, dizinin tasarlanmasından sonra yıllarca göremeyeceği bir karmaşıklık düzeyine sahiptir. Yine de Beyaz El sprite efsanesinin neden icat edildiğini anlamak zor değil. Pokemon Red / Blue’s Lavender Tower, oyundaki diğer güneşli yerlere karşı ürkütücü bir yer (Kırmızı / Mavi siyah-beyaz Game Boy oyunları olduğu için mecazi anlamda “güneşli”). Üstelik Lavender Tower, aynı zamanda, siz onları Silph Scope öğesiyle tanımlayabilene kadar kulenin düşmanları için bir vekil olarak hareket eden bir hayalet ruh olan “HAYALET” düşmanının da evidir. GHOST sprite, bir çocuk oyunu dışında bir şey için bile oldukça ürkütücü görünüyor. Ayrıca savaşılamaz veya yakalanamaz, bu da onu Pokemon arasında bir anormallik haline getirir. Beyaz El efsanesini kim hazırladıysa, yaratığın HAYALET ile aynı tehditkar varlığı taşıması gerektiği açıktı. Biraz daha çalışmayla efsane ikna edici olabilirdi.