Skip to content

Pokemon Kırmızı, Mavi ve Sarı: Tüm HM’ler Nasıl Elde Edilir

31 de Mayıs de 2021

Nintendo eShop’ta “Pokemon Red, Blue and Yellow” un yeniden yayınlanmasıyla, oyunları ilk kez kimin oynadığını ve kimin oynamadığını gerçekten görüyoruz. Sonuçta kiminle arkadaş olmak istediğini böyle söylüyorsun (şaka yapıyorum!). Ancak yeni oyuncuların anlayamayabileceği veya anlamak için yardıma ihtiyaç duyabileceği unsurlar var.

Amazon

Gizli Hareketler

HM’ler, “Pokemon Red and Blue” boyunca dağılmış bulacağınız çeşitli bulmacaları çözmek için savaş dışında kullanabileceğiniz özel “gizli” hareketlerdir. Bulmak ve kullanmak oldukça basittir (Mew’i yakalamanın aksine) ve söz konusu hareketleri nerede kullanmanız gerektiğini bulmak genellikle kolaydır, ancak bu ilk oyununuzsa, mücadele ediyor olabilirsiniz.

HM01 – Kes

Bu, bulunması en kolay HM’lerden biridir. SS Biletine ihtiyacınız olan SS Anne’ye girmiş olmanız gerekir. Bunu, onu bir Pokemon’a dönüştüren talihsiz ışınlanma kazası sırasında Bill’e yardım ederek elde edeceksiniz. SS Anne’ye binmek ve rakibinizle savaşmak için Vermilion Şehri’ne gitmeniz gerekecek. Rakibinizle savaşıp onu yendikten sonra Kaptan’ın kamarasına girebilirsiniz. Orada deniz tutmuş yaşlı bir adam bulacaksın. Eğer ona bir sırt ovuşturursanız, Cut olan HM01 ile ödüllendirileceksiniz. Onu savaşta ve savaş dışında, ya güçlü bir saldırı olarak ya da oyunun tamamı boyunca yolunuza çıkan çalıları kesmek için kullanabilirsiniz. Diğer HM’ler gibi mutlak bir zorunluluktur, bu yüzden oyunda mümkün olan en kısa sürede edindiğinizden emin olun, böylece keşfedilecek ek alanlar açabilirsiniz.

HM02 – Uçmak

Bu HM, en kullanışlı ve elde edilmesi en kolay olanlardan biridir. Vermilion City’de Thunder Badge’i aldıktan sonra, Route 16’ya gitmeniz yeterli. Orada “gizli” bir tatil bölgesinde olan bir kız bulacaksınız. Sessiz kalmanız ve kimseye nerede olduğunu söylememeniz karşılığında size HM02 – Fly’ı verecek. Bu daha sonra uçan bir Pokemon kullanarak tüm dünyayı bir şapka damlasında seyahat etmenizi sağlayacaktır. Her yere yürüyerek gitmekten ve değerli zamanınızı boşa harcamaktan yorulduysanız, o yerlere yürüyerek gitmeden de ulaşabilirsiniz, bariz bir nimet!

HM03 – Sörf

Missingno’dan yararlanmak istiyorsanız bu beceri çok önemlidir. Oyundaki aksaklık veya diğer hileler, bu yüzden özellikle güçlü bir su tipi hareket olarak kesinlikle isteyeceksiniz. Onu Safari Bölgesinde bulacaksın ve onu Pokemon para biriminin 500’ü karşılığında satın alacaksın. Onu elde etmek için satın almanız gereken tek HM’dir, ancak oyunu bitirmek için bunu yapmanız gerekir. İsteyeceksin.

HM04 – Mukavemet

Pokemon dünyasında kayalar veya benzeri eşyalar gördüyseniz, muhtemelen onları yolunuzdan nasıl çıkaracağınızı veya yapıp yapamayacağınızı merak etmişsinizdir. Yapabilirsiniz ve HM04 – Strength öğesini gerektirir. Bu HM’yi bulmak için Safari Bölgesine geri dönmeniz gerekecek. Fuschia Şehrindeyken Altın Dişlerini kaybetmiş bir Muhafız bulacaksınız. Onları bulmak için Safari Bölgesine gitmelisin. Birkaç adım aşağı yürüdükten sonra bir Poke Ball öğesi görene kadar çalıları keşfedin ve Gold Teeth’i bulacaksınız. Öğeyi aldıktan sonra ekranın soluna gidin ve henüz yapmadıysanız Surf almak için eve gidin ve ardından Safari Bölgesinden otomatik olarak çıkana kadar dolaşın. Fuschia Şehrine geri dön ve onları Muhafız’a sun. Daha sonra HM04 – Strength ile ödüllendirileceksiniz.

HM05 – Flaş

Bu, oyundaki elde edilmesi en kolay HM’lerden biridir ve size Pewter City’deki Boulder Badge eyaleti civarında çok erken bir zamanda verilecektir. Oradan güneyde Route 2’de bulundu. Cut’ı bilen bir Pokemon’unuz varsa, Viridian Ormanı’na yakın bir alan görene kadar bu yoldan devam edebileceksiniz. Bu noktadan önce 10 Pokemon yakaladıysanız, burada size Flash teklif etmek için bekleyen bir Profesörün Yardımcısı var.