Skip to content

Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’de Form Değiştirmeyi Kullanın

6 de Mayıs de 2021

Tüm Pokemonların durumu veya görünüşlerini değiştirmek için gelişmesi gerekmez. Seri boyunca, sahip oldukları öğelere, çevrelerine, savaşta kullanılan hareketlere ve diğer özel koşullara göre formları değiştiren artan sayıda Pokemon var.

Pokemon Şirketi
Formdaki bu değişiklikler sezgisel olabilir veya hatta her Pokemon oyununun kökenindeki karaktere açıkça açıklanabilirken, Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’da, bu Pokemon’un formlarını değiştirmek için gereken işlemlerin çoğu oldukça geniş. Bu kılavuzda, evrim dışında şekil değiştiren her Pokemon’u, onları nasıl elde edeceğinizi ve benzersiz yeteneklerini mükemmelleştirmek için ne yapmanız gerektiğini ele alacağız.

Cosplay Pikachu – Ulusal Dex No. 25

Cosplay Pikachu, büyük olasılıkla formları değiştiren karşılaştığınız ilk ve en belirgin Pokemon olacak. Bu moda çılgın Pokemon’u ele geçirmek için ilk şansınız, Devon Parts’ı Slateport City’deki Captain Stern’e vermeyi bitirdikten hemen sonra. Şehri kuzey çıkışından terk etmeye çalıştığınızda, Pokemon Contest Spectaculars’ın girişini tetikleyeceksiniz. İlk yarışmanıza katıldıktan sonra, bir Pokemon Yetiştiricisi size kendi Cosplay Pikachu’nuzu verecektir. Cosplay Pikachu’nun kostümlerini değiştirmek için Yeşil Odadaki Pokemon Yetiştiricisi ile konuşmanız yeterlidir. Sadece çeşitli kostümler Cosplay Pikachu’yu sevimli göstermekle kalmaz, aynı zamanda her biri savaşta kullanmak için farklı bir hareket sağlar:

  • Rock Yıldızı Pikachu – Meteor Mash
  • Belle Pikachu – Icicle Crash
  • Pop Star Pikachu – Boşaltıcı Öpücük
  • Doktora Pikachu – Elektrikli Arazi
  • Libre Pikachu – Uçan Basın

Cosplay Pikachu ile sıradan bir Pikachu arasında birkaç fark daha var. Cosplay Pikachu gelişemez, bu yüzden bir Cosplay Raichu elde etmek için Thunder Stone kullanmaya çalışmak maalesef işe yaramayacak. Ayrıca bir Cosplay Pikachu üretemezsiniz, bu nedenle oyun başına yalnızca bir tane almakla sınırlandırılırsınız. Kazara kostümlü arkadaşınızı takas etmediğinizden veya bırakmadığınızdan emin olun çünkü başka bir arkadaş alamayacaksınız!

Unown – Ulusal Dex No. 201

Unown, Pokemon Gold ve Silver’da ilk çıkışını yaptı ve orijinal Pokemon Ruby ve Sapphire Unown’da vahşi ortamda bulunmamasına rağmen, yeniden yapılanmalar harf şeklindeki Pokemon’un 28 farklı biçimini yakalamanıza izin veriyor. Unown’u yakalamak için önce Mega Latios ve Latias ile süzülme yeteneğine sahip olmalısınız. Bunu yapabildiğinizde, Mirage Cave 4’ün Dewford Town’ın hemen doğusunda görünmesini bekleyin. Bir kez içeri girdiğinizde, tek vahşi karşılaşmalar Unown ile olur. Gerçek bir Pokemon uzmanıysanız, hepsini gerçekten yakalamak için gözlerinizi 28 Unown varyasyonunun tümüne ayarlamanız gerekir. Formlar, A’dan Z’ye kadar olan harflerin yanı sıra noktalama işaretleridir! ve ?. Bunları kendiniz de takip etmeniz gerekecek, çünkü ilk Unown the Poke Ball simgesini yakaladığınızda, daha önce bu tür Pokemon’u yakaladığınızı belirten adıyla görünecektir. Zaman alıcı olabilir, ancak Tekrar Topları kullanmak biraz hayal kırıklığı yaratabilir.

Spinda – Ulusal Dex No. 327

Spinda, her örnekte farklılık gösteren benzersiz yüz işaretlerine sahiptir. İşaretler hareketleri veya istatistikleri etkilemese de, Spinda’nın sahip olabileceği farklı görünüm çeşitliliğini görmek ilginç. Ne yazık ki, iki Spinda aynı olmadığından, her varyasyonu asla yakalayamayacaksınız.

Castform – Ulusal Dex No. 351

Castform, Route 119’daki hava durumu enstitüsünün başkanıyla konuşarak elde edilebilir. Bu, hava koşullarındaki değişikliklerle farklı formları ortaya çıkardığı için Castform için uygun bir yer. Savaşta normal hava koşullarında Castform normal bir türdür, ancak savaş içi havayı etkileyen bir hareket kullanılırsa, Castform formları ve türünü değiştirecektir. Yağmur Dansı, Pokemon türünü Su olarak değiştirir. Sunny Day, Pokemon türünü Ateş olarak değiştirir. Dolu, Pokemon türünü Buz olarak değiştirecektir.

Deoxys – Ulusal Dex No. 386

Deoxys’i elde etmek, Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’daki hikayeyle ilgili son hedeflerden biridir. Delta Episode veya Sky Pillar’ın bitiminde, Legendary Deoxys ile yüzleşeceksiniz. Onu yakalayamadan yanlışlıkla yenerseniz, endişelenmeyin. Elit Dörtlüsü Stephen ile tekrar yenebilirsin ve bunu yaptığında Deoxys orijinal konumunda yeniden doğar. Deoxys, her biri farklı istatistiklere sahip dört farklı forma sahiptir. Orijinal formu dördü içinde en kapsamlı olanıdır, diğer üçü ise saldırı, savunma ve hıza odaklanır. Deoxys’in formları arasında geçiş yapmak için, onu partinizde bulundurmalı ve Profesör Cozmo’nun Fallarbor Kasabasındaki laboratuvarına gitmelisiniz. Laboratuvarda göktaşına her baktığınızda, Deoxys şekil değiştirecektir.

Burmy – Ulusal Dex No. 412

Burmy, Pokemon X veya Y’den getirmeniz gereken bir kamuflaj dehasıdır. Savaştığınız yere bağlı olarak, Burmy yaprakları, kumu ve hatta çöpleri giydirerek çevreye uyum sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Onu Bitki Pelerini içinde almak için onunla çimenlerde, ormanda veya yazarın yüzeyinde savaşın. Burmy, Kum Pelerini mağaralarda veya çöllerde kullanır. Son olarak, Burmy’nin Çöp Pelerini’nin tek yolu binalarda savaşmaktır.

Cherrim – Ulusal Dex No. 421

Castform gibi, Cherrim de formları hava durumuna göre değiştirir. Bir Cherrim’i yakalamak için Mega Latias ve Latios ile Uçma yeteneğini edinmeniz ve Lilycone City’nin hemen kuzeyinde görünecek olan Mirage Forest 4’e girmeniz gerekir. Biçimdeki değişiklik, hareket setlerini etkilemez, ancak bu kesinlikle çok büyük bir kozmetik farktır. Hava kapalı olduğunda, Cherrim’in yaprakları kıvrılır ve kasvetli bir pelerin oluşturur. Bununla birlikte, yoğun güneş ışığı ile bir savaş sırasında Cherrim çiçek açar ve ışınları emmenin ne kadar mutlu olduğunu gösterir!

Shellos – Ulusal Dex No. 422

Shellos, Routes 103 ve 110’da vahşi doğada görünür. Ancak, iki Shellos formundan her oyunda yalnızca bir tanesi görünür. Shellos’un pembe Batı Denizi formu yalnızca Pokemon Omega Ruby’de görünür, mavi Doğu Denizi formu ise Pokemon Alpha Sapphire’e özeldir. İkisini de istiyorsanız, oynadığınız oyunun sürümünde görünmeyen form için ticaret yapmanız gerekir.

Rotom – Ulusal Dex No.479

Rotom, yaygın ev aletlerinin görünümünü almak için biçim ve türü değiştirme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahip bir hayalet Pokemon’dur. Yeni bir form aldıktan sonra, Rotom şu anda içinde bulunduğu formun temasına göre yeni bir hamle de kazanır. Rotom’u elde etmek için, onu orijinal olarak göründüğü Pokemon X veya Y kopyasından takas etmeniz gerekir. Rotom’un altı formuna, onu partinize yerleştirerek ve Littleroot Kasabasındaki Pokemon Laboratuvarı’na geçerek erişilebilir. Oraya vardığınızda, Rotom’un formunu değiştirmek için çeşitli kutuları kontrol edebilirsiniz. Mikrodalgayı kontrol etmek size Aşırı Isınma hareketini kazandıracaktır. Çamaşır Makinesini kontrol etmek size Hidro Pompa kazandıracaktır. Buzdolabını kontrol etmek size Blizzard kazandıracaktır. Fanı kontrol etmek size Air Slash kazandıracaktır. Çim Biçme Makinesini kontrol etmek size Yaprak Fırtınası kazandıracak.

Giratina – Ulusal Dex No. 487

Pokemon serisindeki önceki bir girişten oyununuza takas etmeniz gerekse de Giratina, Route üzerinde denizin altına dalarak Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire ve Griseous Orb’daki iki formu arasında geçiş yapma yeteneğini kazanabilir. 130. Bir kez ona sahip olduğunuzda, Giratina onu tutsun ve Değiştirilmiş Formundan Başlangıç ​​Formuna değişecektir. Bu değişiklik Giratina’nın Basınç’tan Levitate’e olan yeteneğini değiştirecek ve istatistikleri de değişecek.

Shaymin – Ulusal Dex No. 492

Shaymin daha önce özel bir dağıtım etkinliğiyle elde edilmişti ve artık Efsaneler Pokemon’un 20. Yıldönümü kutlamaları için yeniden dağıtıldığı için elde edilebilir. Shaymin’i Gökyüzü Formuna çevirmek için Gravideo Çiçeği elde etmelisiniz. Bunu yapmak için, Shaymin’i partinize koyun ve Route 123’teki Berry Master’ın evine gidin. Genç adamla konuşun ve size Gravideo Çiçeği verecek. Biçim değiştirdiğinde Grass-type’dan Grass / Flying’e dönüşür ve istatistikleri de önemli ölçüde değişir.

Arceus – Ulusal Dex No. 493

Arceus, özel dağıtım yoluyla kullanıma sunulan başka bir Pokemon’dur. Şu anda Arceus’u elde etmenin meşru bir yolu olmayabilir, ancak bir tanesine sahip olmak için yeterince şanslıysanız, türünü değiştirmek için kullanılan plakalar Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’da elde edilebilir. Plakaların çoğu, Dive on Routes 107, 126 ve 126-130 kullanılarak su altında arama yapılarak elde edilebilir. Ancak Demir Tabak Beldum tarafından tutulur, Delta Bölümünden sonra Stephen’ın evini ziyaret ederek edinebilirsiniz. İyi avlar!

Basculin – Ulusal Dex No. 550

Basculin’in iki çeşidi vardır: Biri kırmızı çizgili, diğeri mavi. Her iki form da Pokemon X ve Y’de birer tane bulunur. Bunları Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’da elde etmek için onlar için ticaret yapmanız gerekir.

Darmanitan – Ulusal Dex No.555

Gizli Yetenek Zen Moduna sahip bir Darmanitan’ınız varsa, HP’si yarıya düştüğünde formları değişecektir. Darmanitan, formları Zen Moduna değiştirdikten sonra Fire-type’dan Fire / Psychic’e dönüşür ve istatistikleri önemli ölçüde artar. Darmanitan’ı Mirage Adaları 1 veya 7’de veya Mirage Dağı 5’te arayabilirsiniz.

Geyik Yavrusu – Ulusal Dex No.585

Geyik yavrusu, Route 117’de Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’de bulunabilir, ancak yalnızca Spring formunda. Yaz, Sonbahar veya Kış formlarında Deerling elde etmek için, ya Pokemon Black veya White ya da Pokemon Black 2 veya White 2’den bir ileri ticaret yapmanız gerekir. İstediğiniz formun bir üyesine zaten sahipseniz, ayrıca onu doğurur ve yavru ebeveynin şeklini miras alır.