Skip to content

Pokemon Red and Blue’da Mew’i Yakalamak

28 de Mayıs de 2021

Pokémon Blue, Red ve Yellow’un Nintendo 3DS’de piyasaya sürülmesi, Pokémon fenomenini başlatan ve uzun süredir hayranların Kanto’da başka bir yolculuğun tadını çıkarmasını sağlayan oyunlara yepyeni bir nesil getirdi. Neyse ki Nintendo, geçiş sırasında ilginç ve faydalı aksaklıkları ortadan kaldırmadı. 151. Pokémon Mew’i elde etmek için çok özel bir dizi eylem kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kılavuz, bu Pokéhistory parçasını görmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini size bildirecektir.

Mew’in Özellikleri

Türler: Yeni türler
Tür: Psişik
Yetenekleri: Senkronize et
Zayıf yönler: Hayalet, Karanlık, Böcek
Yükseklik (ft): 1 ‘4 “
Ağırlık (lbs): 8.8 Mew tek kelimeyle harika bir Pokémon. Sadece övünme haklarına sahip olmanın yanı sıra, Mew çok yönlü bir Pokémon’dur. Herhangi bir HM veya TM öğrenebilir ve bu temelde tamamen özelleştirilmiş bir Pokémon yapmanızı sağlar.

Mew Glitch için Ön Koşullar

  • Cerulean Şehri’ne erişim
  • Nugget Köprüsü’nün solundaki antrenörü yenmemiş olmalı.
  • 25. Güzergahta Genç Adam’ı yenmemiş olmalı.

Nugget Bridge Tarafından Eğitmen

Cerulean Şehri’ne ulaştığınızda, Kuzeydeki Nugget Köprüsü’ndeki eğitmenleri temizlemeniz gerekecek. Köprünün sol üst kısmında çimenli alanda bir antrenör göreceksiniz. Onunla kavga etmeyin. Ancak, onun etrafından çimenli alanına doğru yürüyüp bir Abra yakalamalısınız.

(Neredeyse) Tüm Rotayı Temizle 25

Route 25’e gidin ve soldaki resimdeki antrenör dışında herkesi mağlup edin. Bunu yaptıktan sonra emin olun ve kaydedin (Eğer kurtarmazsan bunu sonsuza kadar mahvedebilirsin). Bu çok önemlidir, eğer bu antrenörle savaşırsanız, bir Mew’i arızalamak hala mümkündür, ancak oyunun geri kalanında bu yöntemi kullanmazsınız.

Satış Konuşmasını Sıralayın

Nugget Köprüsü’nün tepesine geri dönün ve antrenörle çimenlerin arasında sola doğru sıraya geçin. (Eğitmenle aynı hizaya geldiğinizden emin olun, ancak ekran dışında.) Ekranda görünmekten bir kare uzakta olduğundan emin olun ve tutun aşağı ve başla aynı zamanda.

Arızayı Başlatma

Çalışırsa menüyü ve eğiticinin size baktığını göreceksiniz. Oyun menü baskısını kaydettiğinden, Abra’nızla ışınlanma şansınız var. Bunu hemen yapın, yapmazsanız, bu eğitmenle savaşacaksınız ve aksaklık işe yaramayacak.

Gençlere İyi Bakın

Şimdi, 25. Güzergah’ta savaşmadığınız antrenöre geri dönün ve size çarpıp savaşı başlattığından emin olun.

Onunla A düğmesiyle konuşarak savaşı başlatırsanız, oyun çökecektir.

Neredeyse

Onunla savaştıktan sonra teleport kullanın. Cerulean City’ye geri döneceksiniz. Daha önce iki kez yaptığınız gibi Nugget Köprüsü ve Route 24’e doğru geri yürüyün.

Aslında Mew yakalamak

Cerulean City ile Route 24 arasındaki çizgiyi geçtiğinizde menünüz açılacaktır. Kapattıktan sonra kendinizi 7. Seviye MEW ile bir savaşın içinde bulacaksınız. Uyku Tozunu bilen bir Pokémon ve Mew’in sağlığına zarar verebilecek bazı düşük seviyeli Pokémon getirdiğinizden emin olun çünkü onu yakalamak standart Poké Topları ile bir acıdır ve bu noktada sahip olduğunuz tek şey budur.