Skip to content

Pokemon’a Başlamak İçin 10 Basit İpucu

1 de Mayıs de 2021

Pokemon Go’nun başarılı başarısı ile yepyeni bir tür hayran, franchise’ı ilk kez yaşıyor. Pokemon Go’nun basit mekaniği ile karşılaştırıldığında, ana Pokemon oyunları serisi göz korkutucu olabilir. Bununla birlikte, nerede başlarsanız başlayın, hangisiyle başlamayı seçerseniz seçin, her ana seri oyunu için geçerli olan çok sayıda ipucu vardır. Yeni eğitmenlerin Pokemon deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için 10 ipucu topladık. Tam bir açıklamaya başvurmadan veya belirli bir Pokemon ekibini denemeden önce, önce bu ipuçlarına başvurmanızı ve yapabileceğiniz en iyi seçimi yapmaya çalışmanızı öneririz. Sonuçta, Pokemon’un en çekici yönlerinden biri inşa etmenizdir. sizin ekibi, diğerlerinden biraz farklı olacak.

1. ‘Gen’ nedir?

Nintendo
Pokemon serisine yeni giriyorsanız, muhtemelen oyunları tanımlamak için “gen” terimini duymuşsunuzdur. “Gen”, “nesil” kelimesinin kısaltmasıdır ve belirli bir oyunun piyasaya sürüldüğü süreyi ifade eder. İşte Pokemon ana başlıklarının belirli nesilleri için kullanışlı bir rehber:

1. Nesil: Pokemon Red, Blue ve Yellow (Japonya’da da Yeşil)
Şunlar için kullanılabilir: Game Boy, Nintendo 3DS eShop

2. Nesil: Pokemon Altın, Gümüş ve Kristal
Şunlar için kullanılabilir: Game Boy Color

3. Nesil: Pokemon Ruby, Sapphire ve Emerald; Pokemon Fire Red ve Leaf Green (Pokemon Red and Blue’nun yeniden yapımı)
Şunlar için kullanılabilir: Game Boy Advance

4. Nesil: Pokemon Pearl, Pokemon Diamond ve Platinum; Pokemon Heart Gold ve Soul Silver (Pokemon Gold ve Silver’ın yeniden yapımı)
Kullanılabilir: Nintendo DS

5. Nesil: Pokemon White, Pokemon Black, Pokemon White 2, Pokemon Black 2
Kullanılabilir: Nintendo DS

6. Nesil: Pokemon x ve y; Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire (Pokemon Ruby ve Sapphire yeniden yapımları)
Kullanılabilir: Nintendo 3DS

7. Nesil: Pokemon Güneş ve Ay
Şunun için kullanılabilir: Nintendo 3DS Her nesil yeni özellikler, yeni Pokemon getirdi ve Pokemon’un savaşması ve onlarla ilişkinizi geliştirmeniz için yeni yollar ekledi. Başlamak için en iyisi hangisi? Bunu, yeni başlıyorsanız çok önemli olan bir sonraki ipucunda tartışacağız.

2. Hangi Pokemon Oyunuyla Başlamalıyım?

Pikachu ile gameboy için Pokemon Yellow oyun kapağı

Amazon’dan fotoğraf
Pokemon’un temel oynanışı, her ana seri girişinde aynı kalır: Pokemon liginin şampiyonu olmak amacıyla diğer eğitmenlere karşı savaşmak için canavarları yakalayıp eğitirsiniz. Bununla birlikte, Pokemon’un mevcut olduğu ortam, yan görevler ve özellikler bakımından büyük farklılıklar gösterirler. Bu tamamen öznel bir sorudur ve gerçekten yanlış bir cevap yoktur. Pokemon serisinin zorluğu, her yaştan hayran tarafından beğenilebilmesi için düzenlenmiştir, bu nedenle diziyi deneyen çoğu insan, ne yapacaklarını bilmedikleri bir konumda bulamayacaklardır. Daha yeni Pokemon oyunları, Pokemon’u ve diğer eylemleri seviyelendirmeyi daha kolay hale getiren özelliklere sahiptir, ancak temellerden başlamak için söylenecek çok şey var. Bu yüzden Pokemon Red, Blue veya Yellow ile başlamanızı öneririz. Biraz modası geçmiş gibi görünseler de, 1. Nesil Pokemon oyunları seriye harika bir giriş niteliğindedir ve artık seri için standart hale gelen daha karmaşık mekanizmalardan yoksundur. Pokemon ana serisinin temel oyun deneyimi mevcut ve 1. Nesil oyunlar, serinin geri kalanına devam etmek isteyip istemediğinize dair harika bir asit testidir. Ek olarak, artık 3DS eShop’ta piyasaya sürüldüklerine göre, Pokemon’u 1. nesil oyunlardan en son 6. nesil oyunlara dönüştürebilirsiniz; bu, ilk kez, doğru ekipmana sahip olduğunuz sürece her şeyi oynayabileceğiniz anlamına gelir. 2. neslin yanında Pokemon oyunu ve ardından tüm bu Pokemonları en son oyuna takas edin.

3. Başlangıç ​​Pokemon’unuza Bağlı Kalmanız Gerekmiyor

Pokemon Kırmızısı ile Zapdos Yakalamak

Nintendo
Her Pokemon oyununun başında, bir profesör (Pokemon) size üç seçenekten ilk Pokemon’unuzu seçme şansı sunacak. Çoğu insan için, bu Pokemon, daha iyisi ya da daha kötüsü için takımlarının temel taşı haline geliyor. Ancak, başlangıç ​​seviyenize hiç takılmadınız. Aslında, bir Pokemon yakaladığınız anda, marşınızı Pokemon Depolamanıza atabilir ve bir daha asla çıkarmayabilirsiniz. Her oyunun başında yakalamak için mevcut olan çoğu Pokemon, ham istatistiklerde ve büyüme potansiyelinde başlangıç ​​Pokemon’unuzun yakınında hiçbir yerde yoktur. Ancak, beğendiğiniz bir Pokemon bulur bulmaz, marş motorunuzu kenara kaydırmakta özgürsünüz. Ekstra bir meydan okuma arıyorsanız, bu da eğlenceli bir seçenek olabilir.

4. Pokemon’unuzu Eşit Olarak Eğitin

Mudkip, Game Boy Advance için Pokemon Emerald'da Zigzagoon ile savaşıyor

Yeni Pokemon oyunları, savaşları kazanarak kazandığınız deneyim puanlarınızı tüm takımınıza dağıtsa da, eski girişler bunu zor yoldan yapmanıza neden olur. Birçok eğitmenin kendini meşgul bulduğu kötü bir alışkanlık, ekibinin geri kalanı pahasına bir Pokemon’u aşırı seviyelendirmektir. Pokemon zor bir seri değildir ve bu, eğitmenleri korumalarını bırakmaya ve sadece bir Pokemon’u (genellikle başlangıçlarını) takımlarının en üst pozisyonunda tutmaya ikna edebilir, böylece her savaşta aynı Pokemon savaşmaya gönderilir. Bununla birlikte, Pokemon’un her birinin savaş sırasında “taş, kağıt, makas” tipi bir senaryoya dönüşen bir “türü” vardır. Ana Pokemon’unuz bir su tipiyse ve seviye atladığınız tek Pokemon ise, Elektrik tipi bir spor salonuna girdiğinizde, Pokemon’unuzun geri kalanı ana Pokemon’unuzun tip eksikliğini telafi edecek güce sahip olmayabilir. Tüm bunlardan kaçınmak için, her bir Pokemon’unuza, yapabildiğiniz zaman bir savaşta savaşma sırası verdiğinizden emin olun. Bir rotasyonu koruyun ve her savaştan sonra değiştirin. Ardından, kendinizi daha bağlı bulacağınız çok yönlü bir ekibe sahip olacaksınız. Bu da oyundan aldığınız keyfi artıracaktır.

5. Arkadaşlarınızı İyileştirin

Komik Pokemon Video Oyunu Meme

Komik Pokemon Video Oyunu Meme.

Pokemon’unuzu en iyi durumda tutmak çok önemlidir, böylece her zaman savaşa hazır olursunuz. Pokemon’unuzun ne kadar güçlü olduğunu düşünürseniz düşünün, her zaman tam bir sağlık çubuğunun bir saldırıdan sağ çıkmakla bir savaşı kaybetmek arasındaki fark anlamına gelebileceği şanslar vardır. Pokemon bir RPG’dir (rol yapma oyunu), bu nedenle her saldırı çoğu zaman kabaca aynı hasarı vermesine rağmen, gerçek hasar düşük ve yüksek hasar aralığı arasında rastgele belirlenir. Ek olarak, iki kat daha fazla hasara neden olan tip zayıflıkları ve kritik isabetler vardır. Pokemon’unuzun mutluluğu, serinin birçok özelliğine de dahil oluyor. Pokemon’unuzun sık sık solmasına izin verirseniz, sizinle olan mutluluğu ve samimiyeti azalır, bu da istatistiklerini ve hatta gelişme fırsatlarını etkileyebilir. Bir şehre girdiğinizde bir PokeCenter’ı ziyaret ederek onları iyileştirmeye devam edin. Pokemonunuzun sağlığı için.

6. Gittiğiniz Gibi Yakalayın

En İyi Pokemon Oyunları

Amazon’dan fotoğraf
Pokemon Şampiyonu olmanın yanı sıra, her oyunda mevcut her Pokemondan birini yakalayarak Pokedex’inizi doldurmak için temel bir hedef vardır. Bu hedef, Pokedex’lerini tamamlamak için yalnızca 150 Pokemon’a ihtiyaç duyan 1. nesil oyunlarla ve hepsini gerçekten yakalamak için bulmanız gereken kocaman bir 719 Pokemon’a sahip olan 1. nesil oyunlarla, oyun ne kadar yeniyse o kadar yüksek olur. Bunu başarmanın en kolay yolu, henüz yakalamadığınız bir türse, karşılaştığınız her vahşi Pokemon’u yakalamaktır. Bunu yaparsanız, Elite Four’u yenip Pokemon League Champ oluncaya kadar, mevcut oyununuzda yakalanacak çok fazla şey olmamalıdır. Aktif olarak Pokemon’u yakalamaya başlamak için tüm oyunda geri dönmek için Pokemon Şampiyonu olduktan sonra beklerseniz, kendinizi sinir bozucu bir durumda bulacaksınız çünkü temelde oyunun tamamını tekrar gözden geçirmeniz gerekecek.

7. Shinys’i İzleyin (Veya Nadir Pokemon Nasıl Yakalanır)

Pokemon-XY-Battle.jpg

Nintendo
Gen 2’den başlayarak, vahşi Pokemon’un farklı bir renk şeması ve özel bir parlak animasyonla savaşta görünme şansı çok küçüktü. Bu Pokemonlar son derece nadirdir ve parlak formdaki en yaygın Pokemonlardan biri bile, istediğiniz bir Pokemon için alım satım yapmak söz konusu olduğunda size inanılmaz bir kaldıraç sağlayabilir (ancak muhtemelen sadece saklamanız gerekir.) En az birini saklamak genellikle iyidir. Takımınızda daha zayıf Pokemon, sadece bu güzelliklerden birine rastlarsanız diye. Renk desenleri ve savaş başladığında çalan animasyon sayesinde bir parlak bulduğunuzu bileceksiniz. Karşılaştığınız parlak bir Pokemon’u yakalamak için durakları atın, çünkü ortaya çıkma şansı o kadar nadirdir ki yıllarca bir daha yaşanmayabilir.

8. İstemiyorsanız Hepsini Yakalamak zorunda değilsiniz

Twitch Pokemon Oynuyor

Twitch Pokemon / Nintendo Oynuyor
Birçok oyuncu için büyük bir hedef olsa da, mevcut tüm Pokemonları yakalarken, bazıları ya en sevdikleri türlerden oluşan daha küçük bir miktarla yetiniyor ya da mükemmel örnekleri üreterek en güçlü türlerde yalnızca en güçlü Pokemon’u toplamayı tercih ediyorlar. Oyunu nasıl oynayacağınız size kalmış. Pokemon oyunlarının zaman sınırı yoktur ve katı hedefleri yoktur. Hikayedeki her olay, ona ulaştığınız sürece bekleyecek ve hikayeyi ve yan görevleri gerçekten tamamladığınızda, dünyayı istediğiniz gibi dolaşmakta özgürsünüz. Kendi hedeflerinizi belirleyin! Parlak Pokemon avlayabilir, oyunu sadece bir Pokemonla veya en zayıf Pokemondan oluşan bir takımla yenmeyi deneyebilirsiniz. Olanaklar sınırsızdır!

9. Takas Yapın

Pokemon Ball, Pokemon simgesi, iOS Pokemon Go uygulamasında simgesi değiştir

Her Pokemon oyunu oldukça büyük bir zaman yatırımıyla birlikte gelir. Çoğu oyuncu, her oyun için en az 20 ila 40 saat harcayacak ve bazı kişilerin Pokemon tasarruflarında 1000 saatten fazla zaman var. Her oyunda, favori bir Pokemon bulacak, güvenilir bir başlangıç ​​yapacak ve onlarla savaşarak bir ton zaman harcayacaksınız. RPG’lerin çoğunun aksine, Pokef arkadaşlarınız bir sonraki maceranıza sizinle gelebilir! Nihayet bir Pokemon unvanının yapması gereken her şeyi ıslattıktan sonra, onları yeni bir oyuna takas etme ve onlarla yeni bir macera yaşama seçeneğiniz var! Her oyunda ilk şehre ulaştığınızda, o oyunun ticaret sistemi mevcut olacaktır. Bazı oyunlarda zahmetli bir süreç olsa da, Pokemon’unuzu Game Boy Advance’teki orijinal 3. nesil oyunlardan en yeni 6. nesil oyunlara kadar getirebilirsiniz. Pokedex’inizi de doldurmanıza yardımcı olacak!

10. Arkadaşlarla Oyna

Pokemon Let's Go Pikachu / Eevee yerel 2 oyunculu çok oyunculu.

Nintendo, Pokemon Şirketi
Pokemon Go’nun büyük bir takipçisi olsa da, oyun, orijinal Game Boy’daki başlangıcından bu yana temel Pokemon serisinin sahip olduğu bir şeyden yoksundur: Aslında arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Pokemon unvanlarının her nesli, bir arkadaşınızla Pokemon ticareti yapabilmeniz veya savaşabilmeniz için birbirine bağlanma yeteneğine sahip olsa da, en son nesil başlıklar interneti karışıma ekledi, bu nedenle siz ve arkadaşlarınız 6. Nesil unvanınız varsa, siz ticaret yapmak için onlarla aynı odada olmak zorunda bile değilsiniz.