Skip to content

Polaroid 64GB SDXC Kart İncelemesi

28 de Kasım de 2022

Polaroid 64GB SDXC Kartı

Ne Seviyoruz

 • Nispeten yüksek yazma hızları
 • 4K video özelliği

Neyi Sevmiyoruz

 • Yazma performansı tutarsız
 • Masraflı
 • Ortalama okuma hızının çok az altında

Polaroid 64GB SDXC kart, UHS-I sınıfı bir SD kart için ortalamanın üzerinde performans sunar, ancak çoğu müşteri için rekabet dışı fiyatlara sahiptir.

3.6

Polaroid 64GB SDXC Kartı

Polaroid 64GB SDXC Kartı

Bu makalede

Polaroid 64GB SDXC Kartını uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Polaroid 64 GB Yüksek Hızlı SD Kart, U3 derecelidir ve 4K kayıt için hazırdır. En iyi SD kartların çoğu üreticisi gibi, maksimum hızlar hakkında testlerimizde tam olarak kanıtlayamadığımız cesur iddialarda bulunuyorlar, ancak bu, rakiplerine kıyasla iyi performans göstermediği anlamına gelmiyor. Bu kartın nasıl bir araya geldiğine bakalım ve sizin için ne kadar değerli olduğunu görelim.

Polaroid 64GB SDXC Kartı

Tasarım: Kazan Plakası

Polaroid 64GB SDXC kartı, siyah plastik bir gövdeye ve sarı kart kilitleme anahtarına sahiptir. Ön tarafta süslenmiş “Extreme Performance” sözcüklerini göreceksiniz ve yoldan geçenlere performansın hafife alacağınız bir şey olmadığına dair güvence vereceksiniz. Ayrıca kapasite (64 GB), SD boyutu ve performans sınıfları (SDXC, U3, Sınıf 10) ve tabii ki Polaroid’in kartın hızı (95 MB/s okuma, 90 MB/s yazma) hakkındaki utanmaz beyanları da görülebilir.

Kurulum Süreci: Terleme yok

Çoğu SD kart gibi, Polaroid 64 GB SDXC kart da gerçek bir kurulum gerektirmez. Kartı paketinden çıkarmanız ve hemen kullanmaya başlamanız yeterlidir.

Performans: Oldukça hızlı

Polaroid 64GB SDXC Kartı, U3 dereceli bir SDXC kartıdır; bu, minimum 30 MB/sn’lik sıralı yazma hızında çalışmasının garanti edildiği anlamına gelir. Polaroid daha sonra kartın 90 MB/sn yazma hızlarına ve 95 MB/sn okuma hızlarına sahip olduğunu iddia etmeye devam ediyor. “Kadar” bu ifadelerin en önemli kısmıdır. Polaroid, çok küçük bir dosya ile bu kartı saniyenin çok küçük bir kısmı için 90 MB/s hızında yazdırabilirdi. Ancak bizim için önemli olan, kartın gerçekçi dosya boyutlarıyla tutarlı bir şekilde elde edebileceği en yüksek hızlardır.

Test ettiğimiz UHS-I kartlarının en pahalısı (GB başına). Testlerimiz için, iki kıyaslama uygulaması kullanarak sıralı yazma ve okuma hızlarına odaklandık: CrystalDiskMark ve Blackmagic Disk Speed ​​Test. CrystalDiskMark ile 9 test kullanarak 1 GiB dosyası kullanarak sıralı hızları test ettik. Blackmagic için, 5 GB dosya stresi kullandık. CrystalDiskMark’ta Polaroid 64GB SDXC kart, 51,5 MB/sn yazma ve 87,61 MB/sn okuma hızlarına ulaştı. Blackmagic’in Disk Hızı Testinde, 74,4 MB/s yazma hızları ve 91,2 MB/s okuma hızları kaydettik. Bu testlerin hiçbiri Polaroid’in 90 MB/s iddiasına yakın yazma hızlarına ulaşmayı başaramadı, ancak bu yine de bir UHS-I kartı için oldukça hızlı bir sonuç. Bu, Panasonic’in GH5 veya Sony’nin a7 serilerinden herhangi biri gibi 4K kaydı destekleyen hemen hemen tüm yeni kameralarda 4K kaydı işlemek için yeterince hızlı olacaktır.

Polaroid 64GB SDXC Kartı

Fiyat: Fiyatlandırıldı

Polaroid 64GB SDXC Kartı, 46 ABD Doları’lık bir MSRP’de oturuyor, ancak geçen yıl Amazon’da 28-52 ABD Doları arasında listelendi. Yazma sırasında, 32,77 ABD Doları veya 0,51 ABD Doları / GB karşılığında mevcuttu. Bu, onu test ettiğimiz UHS-I kartları arasında en pahalı (GB başına) yapar. 28 dolardan bile büyük bir anlaşma olmaz. Birinin bu kartı seçeceği tek gerçek durum, bu kartın rekabetin bir kısmında sunduğu ek hıza ihtiyaç duyması olacaktır.

Polaroid 64GB Yüksek Hızlı SD Kart ve Samsung EVO / EVO Select

Polaroid 64 GB SDXC’ye yönelik en büyük tehdit, Samsung EVO / EVO Select kartlarının küçük, şüphe götürmez microSD paketinde geliyor. Bu kartlar, tüm testlerde ve test platformlarında dikkate değer ölçüde tutarlı bir performans (~65MB/s yazma) sergiledi ve yaklaşık 12$’a alınabilir. Bu kartların her ikisi de normal boyutlu bir SD kart adaptörüyle birlikte gelir ve kasalarının içinde doğal olarak olduğu kadar iyi performans gösterir.


Nihai Karar

Fiyat rezervasyonlu hızlı bir UHS-I seçeneği.
Polaroid 64GB SDXC kartı kesinlikle çok hızlı bir UHS-I SD kartıdır, ancak mevcut fiyatlandırma onu zor bir öneri haline getirmektedir. Alıcıların çoğu, bir Samsung EVO microSD kartı (hıza ihtiyaçları varsa) veya bir Lexar’ın 633x SDXC kartını (biraz daha düşük hızda yaşayabilirlerse) keşfetmekten daha iyi olacaktır. Polaroid’in lehine olan tek gerçek senaryo, hızın gerekli olduğu, fiyatın büyük bir endişe olmadığı ve bir alıcının, küçük, kaybetmesi kolay form faktörü nedeniyle microSD’ye karşı temkinli davrandığıdır.

Özellikler

 • Ürün adı

  64GB SDXC Kartı

 • Ürün markası

  Polaroid

 • Fiyat

  $46.00

 • Yayın tarihi

  Haziran 2016

 • Renk

  Siyah

 • Kart tipi

  SDXC

 • Depolamak

  64 GB

 • Hız Sınıfı

  10