Skip to content

Popüler Mozilla Thunderbird İpuçları, Püf Noktaları ve Öğreticiler

10 de Nisan de 2021

Mozilla Firefox’un yapımcılarının sunduğu ücretsiz e-posta programı Thunderbird, kullanımı kolay ancak güçlü özelliklerle parlıyor. Hangi ipuçlarının ve tekniklerin başkalarının Mozilla Thunderbird’lerinden en iyi şekilde yararlanmasına ve onlardan da yararlanmasına yardımcı olduğunu öğrenin.

Mozilla Thunderbird Profil Dizininizi Nasıl Bulunur?

Kanepede dizüstü bilgisayar kullanan kadın.
Cultura / DUEL / Yükseltici / Getty Images

Mozilla Thunderbird mesajlarınızı, filtrelerinizi, ayarlarınızı ve daha fazlasını içeren klasörü bulun.

Mozilla Thunderbird Profilinizi Nasıl Yedekleyebilir veya Kopyalayabilirsiniz (E-posta, Ayarlar, …)

Tüm Mozilla Thunderbird verilerinizi (e-postalar, kişiler, ayarlar, filtreler, gereksiz posta eğitim verileri ve daha fazlası) yeni bir bilgisayara, farklı bölüme veya yedekleme konumuna kopyalayın.

Mozilla Thunderbird’de Klasörler Nasıl Onarılır

Mozilla Thunderbird gelen kutunuzdaki iletiler gizemli bir şekilde kayboldu mu? Silinen e-postalar hala bir klasörde mi kalıyor? Mozilla Thunderbird’ün bir klasörün dizinini (veya bir gruptaki çoğunu) yeniden oluşturmasını ve ekranını onarmasını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird İmzanıza Nasıl Görüntü Eklenir

Logonuzun, bir fotoğrafınızın veya başka bir grafiğin imzanızda görünmesini ister misiniz? Mozilla Thunderbird’de imzanıza nasıl resim ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird ile Bir E-postaya Satır İçi Resim Ekleme

Yalnızca bir resim eklemek yerine, Mozilla Thunderbird’den gönderilen mesajınızın gövdesine neden satır içi olarak eklemeyesiniz?

Yedek Kopyadan Mozilla Thunderbird Profili Nasıl Geri Yüklenir

Mozilla Thunderbird’ü eski bilgisayarınızda veya sabit diskiniz çökmeden önce olduğu gibi geri yükleyin.

Gmail’e Mozilla Thunderbird ile Nasıl Erişilir

Bilmeniz gereken tek şey Gmail adresinizdir ve onun Mozilla Thunderbird’de aldığı tüm postalara erişmeye hazırsınız.

Gmail’de Mozilla Thunderbird’den Posta Nasıl İçe Aktarılır

Postanız için Mozilla Thunderbird kullanmaktan çoğunlukla Gmail’e güvenmeye geçerseniz, tüm iletilerinizi temiz ve basit bir şekilde yanınızda nasıl götürebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Mozilla Thunderbird’de HTML’de Mesaj Nasıl Oluşturulur

Mozilla Thunderbird’de daha rahat ve güçlü bir mesaj düzenleyici kullanın ve e-postalarınıza satır içi resimler, özel yazı tipleri ve diğer biçimlendirmeleri ekleyin.

Mozilla Thunderbird’de Bir Mesaja Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir

Mozilla Thunderbird’de bir e-posta yazarken arka planınız olarak bir resim kullanın.

Mozilla Thunderbird Posta Klasörlerini Arşivleme

Mozilla Thunderbird’deki klasörlerin listesini temizleyin ve eski postayı bir diskte veya internet deposunda arşivleyin. Arşivlenmiş klasörleri Mozilla Thunderbird’e geri eklemek her zaman kolaydır.

Mozilla Thunderbird Profilinizi Nasıl Taşıyabilirsiniz?

Mozilla Thunderbird profiliniz, bölümünden veya diskinden daha mı büyüdü? Onu farklı bir yere taşımak ister misiniz? Nasıl yapacağınız burada.

Mozilla Thunderbird’de Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

Adları ve e-posta adreslerini tüm alıcılara açıklamadan Mozilla Thunderbird’de posta grupları.

Mozilla Thunderbird, E-posta Adreslerini ve URL’leri Otomatik Olarak Bağlantılara Çevirir

E-postalarınıza eklemek istediğiniz web sayfalarının e-posta adreslerini ve adreslerini yazın. Mozilla Thunderbird gerisini halleder.

Mozilla Thunderbird’de Sohbet Hesapları Nasıl Kurulur

Arkadaşlarınızın Facebook Sohbeti veya Google Talk’u (veya ikisini) tercih edip etmemesi; Tercih ettiğiniz sohbet odalarınızın XMPP’de (veya her ikisinde) IRC’de olup olmadığı: Mozilla Thunderbird’ü tüm bu sohbet hizmetlerine ve protokollerine (ve Twitter’a da) bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Gmail Kişilerinizi Mozilla Thunderbird’e Nasıl Aktarırsınız?

Gmail hesabınıza Mozilla Thunderbird üzerinden erişiyorsanız, kişilerinizi de içeri aktarmaya ne dersiniz? Gmail adres defterinizi Mozilla Thunderbird’e nasıl kopyalayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Ücretsiz Windows Live Hotmail’e Nasıl Erişilir

Postaları Windows Live Hotmail hesabınızdan Mozilla Thunderbird’e indirmek istiyor musunuz? İkisi arasında çeviri yapan akıllı bir araçla kurulumun ne kadar kolay olduğu aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Inbox.com’a Nasıl Erişilir

Postayı Inbox.com hesabınızdan doğrudan Mozilla Thunderbird Gelen Kutunuza indirin ve Thunderbird’den gönderilen postalar da çevrimiçi olarak “Gönderilmiş Postalar” altında görünecektir.

Mozilla Thunderbird ile Birleşik Gelen Kutusundaki E-postaları Okuma

Her e-posta hesabı için ayrı klasörlerde en son mesajları aramak istemiyor musunuz? Mozilla Thunderbird’ü tüm hesaplarınızın gelen kutuları, gönderilenler, istenmeyen postalar ve daha fazla klasörden birleşik görünümlerde (tek tek klasörler hala ortalıkta iken) toplayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Mozilla Thunderbird’de Tam İleti Başlıkları Nasıl Görüntülenir

Bir e-postanın başlıkları bilgileri takip eder ve kaydeder. Örneğin, gönderenin e-posta kurulumunu veya mesajın kapladığı yolu içerir. Mozilla Thunderbird’deki tüm ileti başlıklarına nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Alıcılara, Cc ve Bcc Alıcılarını Kolayca Ekleme

Adres defterinizden birden çok alıcıyı Mozilla Thunderbird’deki Alıcı :, Cc: veya Bcc: alanına eklemek ister misiniz? İşte bunu canlılık ve zarafetle nasıl yapacağınız.

Mozilla Thunderbird’de Mesaja Bağlantı Nasıl Eklenir

Mozilla Thunderbird ile internetteki herhangi bir yere özgürce ve kolayca bağlanın.

Mozilla Thunderbird’ün Başlamaması Nasıl Onarılır

Mozilla Thunderbird, başlamak yerine, kullanımda olan bir profilden veya “halihazırda çalışmakta olan ancak yanıt vermeyen” başka bir durumdan mı şikayetçi? Mozilla Thunderbird’ün tekrar çalışmasına yardımcı olmak için işlemleri nasıl sonlandıracağınız ve gizli kilit dosyalarını nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Eğlenceli geliyor mu?

Mozilla Thunderbird’de Spam Klasörüne Otomatik Olarak Nasıl Taşınır

İstenmeyen posta olduğu belirlenen gelen postayı otomatik olarak özel bir ‘Önemsiz’ klasörüne taşıyarak Mozilla Thunderbird’ün Gelen Kutunuzu temiz tutmasına izin verin.

Varsayılan Mozilla Thunderbird Mesaj Yazı Tipini Değiştirme

En sevdiğiniz e-posta yazı tipi Times New Roman değilse, Mozilla Thunderbird’de yeni mesajlar için varsayılan yazı tipi yüzünü ve rengini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Yazarken Yazım Denetimi Nasıl Yapılır?

Mozilla Thunderbird’ün satır içi yazım denetleyicisi ile yazımınızla ilgili anında geri bildirim alın.

Mozilla Thunderbird’de Posta Nasıl Aranır

Eski postayı veya belirli bir kişiden gelen yeni bir mesajı mı arıyorsunuz? Mozilla Thunderbird’ün neredeyse anında ve esnek arama sonuçlarıyla size yardımcı olmasına izin verin.

Mozilla Thunderbird’de Mesajlar Nasıl Gruplanır

Bir klasördeki tüm eski postaları daraltın veya yalnızca Mozilla Thunderbird Gelen Kutunuzda yüksek öneme sahip iletileri görün. Sıralama düzenine göre gruplama, hepsini mümkün kılar.

Mozilla Thunderbird’de Görüntüyü Eklemeden Satır İçi Nasıl Gönderilir

Çok büyük e-postalar göndermeyin, bunun yerine resmin web üzerindeki konumunu işaret edin. Mozilla Thunderbird, Netscape veya Mozilla’ya eklemeden resimlerinizi e-postalarda satır içi olarak nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Nasıl Sohbet Edilir (Facebook, Google Talk, IRC vb. Kullanarak)

Doğrudan Mozilla Thunderbird’de sohbet mesajlarını (Facebook Sohbet, Google Talk, IRC ve XMPP kullanarak) gönderip alın. Mozilla Thunderbird’de kaydedilen ve tekrar kolayca bulunan sohbet dökümleriyle hızlı bir şekilde sohbet etmek için sohbet hesaplarını ve Twitter’ı nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Posta Thunderbird’den Outlook Express’e ve Diğer E-posta Programlarına Nasıl Aktarılır

Mozilla Thunderbird’deki tüm postalarınızı, gerekirse başka e-posta programlarına daha fazla aktarabileceğiniz Outlook Express’e taşıyın.

Kişileri Mozilla Thunderbird Adres Defterinden Dışa Aktarma

Kişileriniz Mozilla Thunderbird’deyse ancak olmaları gereken yerde değilse, onları bir CSV dosyasına kaydedebilirsiniz, bu da e-posta adreslerini ve diğer ayrıntıları başka bir programa aktarmanıza olanak tanır.

Mozilla Thunderbird’de Outlook Express’ten Posta Nasıl İçe Aktarılır

Outlook Express’teki tüm e-posta iletilerinizi Mozilla Thunderbird’e aktarmak kolay, hızlı ve zahmetsizdir.

Mozilla Thunderbird ile Posta Listesine Nasıl Mesaj Gönderilir

Mozilla Thunderbird ile bir grup insana kolayca e-posta gönderin.

Mozilla Thunderbird’de Bir Mesajın Kaynağını Görüntüleme

Hey Mozilla Thunderbird, bana her şeyi düz metin olarak göster.

Mozilla Thunderbird’de Spam Filtresi Nasıl Açılır

Mozilla Thunderbird, Netscape ve Mozilla, oldukça etkili önemsiz posta filtrelemesi içerir. Daha temiz bir Gelen Kutusu’ndan yararlanabilmek için açık olduğundan emin olun.

Şimdi ve Sonra Mozilla Thunderbird’de Kompakt Klasörler

Yalnızca sıkıştırılmış klasörler iyi klasörlerdir. Posta klasörlerinizi Mozilla Thunderbird, Netscape veya Mozilla’da nasıl sıkıştıracağınız ve boşa harcanan disk alanını nasıl geri kazanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de Periyodik Olarak Yeni Posta Kontrol Etme

“Mesaj Al” düğmesini seçmeyi bırakın. Mozilla Thunderbird bunu sizin için otomatik olarak ve rahat bir şekilde yapabilir.

Mozilla Thunderbird’den Yeni Posta Uyarıları Nasıl Alınır

Mozilla Thunderbird’den gelen posta uyarıları ile gelen kutularınızdaki yeni e-postalar hakkında bilgi edinin (gönderen, konu ve mesaj önizlemesini de gösterebilir).

Mozilla Thunderbird’de Alınan E-posta Mesajlarını Düzenleme

Aldığınız e-postalara birkaç yorum veya fikir eklemek için kendinize mesajlar iletiyor musunuz? Bunları doğrudan Mozilla Thunderbird’de düzenlemeye ne dersiniz?

Mozilla Thunderbird’de POP, IMAP ve SMTP Trafiğini Günlüğe Kaydetme

Yardımsever destek çalışanlarının insanları mutlu etmesini (ve ekstra yardımcı olmasını) sağlayın veya Mozilla Thunderbird’ün ne yaptığına ve göndermeye çalıştığınızda ne olduğuna yakından bakarak e-posta ayarlarınızda neyin yanlış olabileceğini kendiniz bulun. posta almak.

Mozilla Thunderbird’de “Şablonlar” Klasörü Nasıl Kullanılır

Mozilla Thunderbird’deki “Şablonlar” klasörü, mesaj şablonları için bile kullanışlıdır!

Mozilla Thunderbird’de Posta Listesi Nasıl Oluşturulur

Basit ama kullanışlı bir posta listesi oluşturarak Mozilla Thunderbird ile bir grup kişiye kolayca posta gönderin.

Mozilla Thunderbird’de Yalnızca Okunmamış Mesajları Görüntüleme

Gelen Kutumdaki tüm dikkat dağıtıcı şeylere rağmen! Mozilla Thunderbird’de bir klasördeki tüm okunan postaları nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de E-posta Hesabının Parolası Nasıl Değiştirilir

Güvenliği yüksek tutmak için e-posta hesabınızın şifresini mi güncelliyorsunuz? Mozilla Thunderbird’ün eskiyi unutmasını ve yeni parolayı girmenizi nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mozilla Thunderbird’de E-postaya Rasgele Özel Bir Başlık Ekleme

Süslü özel başlığınızı Mozilla Thunderbird’deki e-postalarınıza eklemek ister misiniz?

Mozilla Thunderbird Yazım Denetleyicisine Sözlük Nasıl Eklenir

Mozilla Thunderbird yazım denetleyicinize yeni bir dil öğretin.

Thunderbird’de Gelen Posta için Varsayılan Yazı Tipi Yüzü ve Rengi Nasıl Değiştirilir

Mozilla Thunderbird’ün sevdiğiniz yazı tipi yüzünü ve rengini kullanarak okuduğunuz iletileri görüntülemesini sağlayın.

Mozilla Thunderbird’de Çöp Kutusunu Atlayan Bir İletiyi Silme

Sonuç olarak bu Mozilla Thunderbird, Netscape ve Mozilla klavye kısayoluyla silin. İletileri Çöp Kutusuna koymadan hemen kaldırmanıza olanak tanır.

Mozilla Thunderbird ile Mesaj Nasıl İletilir

Mozilla Thunderbird ile e-postaları aralıksız gönderin ve … ve …