Skip to content

PowerPoint Slayt Numarası Boyutu Nasıl Artırılır

14 de Mayıs de 2021

Slayt numarası yazı tipinin boyutunu artırarak PowerPoint sunumlarınızdaki slayt numaralarının öne çıkmasını sağlayın. Yazı tipi boyutunu artırmak için Ana Slaydı açın ve slayt numarasını değiştirmek için iki yöntemden birini kullanın. Asıl Slayttaki değişiklikler sunumunuzdaki her slayda uygulanır. Bu makaledeki talimatlar PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 ve Microsoft 365 için PowerPoint için geçerlidir.

PowerPoint Slide Master’da Slayt Numarası Boyutunu Değiştirme

Asıl Slayt, slayt numaraları dahil tüm bir sunumun görünümünü kontrol eder. Her slayt numarasının aynı görünmesini istediğinizde, Asıl Slayt’taki slayt numarasını değiştirin. PowerPoint Slide Master’a erişmek için:

 1. Şeritte şuraya gidin: Görünüm.

 2. Seçiniz Asıl Slayt.

  Slayt Master'ı gösteren PowerPoint slayt gösterisi.

 3. Seçin Asıl Slayt küçük resim (Slayt bölmesindeki en üst slayttır). Slayt numarası yer tutucusunun yazı tipi boyutunu değiştireceğiniz yer burasıdır.

PowerPoint Slayt Numarası Boyutunu Değiştirmek için Yazı Tipi Boyutunu Artırın

Slayt numarası yer tutucusunun yazı tipi boyutunu değiştirmenin iki farklı yolu vardır. Her iki yöntem de hızlı ve kolaydır. Her iki yöntem için de önce slayt numarası yer tutucusunu bulun. Yazı tipi boyutunu değiştirmek için slayt numarası yer tutucusuna çift tıklayın:

 1. Asıl Slayt slaydında, slayt numarası yer tutucusu. Yer tutucu bir # işareti ve konum kullandığınız şablona göre değişir. Bu örnekte, yer tutucu ekranın sağ üst tarafına yakındır.

  Sayfa numarasını gösteren PowerPoint slayt gösterisi.

 2. Çift tıklayın slayt numarası yer tutucusu Yazı Tipi araç çubuğunu görüntülemek için.

  Yazı tipi iletişim kutusunu görüntüleyen PowerPoint slayt gösterisi.

 3. Seçin Yazı Boyutu açılır ok ve slayt numarası için daha büyük boyutlu bir yazı tipi seçin.

Yazı tipi boyutunu değiştirmek için slayt numarası yer tutucusuna sağ tıklayın:

 1. Asıl Slayt slaydında sağ tıklayın slayt numarası yer tutucusu. Bu, Yazı Tipi araç çubuğunu ve bu yer tutucunun diğer seçeneklerini görüntüler.

  Sağ tıklama iletişim kutusunu görüntüleyen PowerPoint slayt gösterisi.

 2. Seçin Yazı Boyutu açılır ok ve slayt numarası için daha büyük boyutlu bir yazı tipi seçin.

Daha büyük bir yazı tipi boyutu seçtikten ve değişikliklerinizden memnun kaldıktan sonra, şunu seçin: Ana Görünümü Kapat Asıl Slayt Görünümünden çıkmak için. Sununuzdaki tüm slaytlar güncellenir ve daha büyük slayt numarası görüntülenir.