Skip to content

PowerPoint Sunumlarını PDF Dosyaları Olarak Kaydetme

7 de Mayıs de 2021

PowerPoint belgenizi PDF dosyası olarak kaydetmek, yazdırmaya, gözden geçirmeye veya e-postayla göndermeye hazır bir PowerPoint sunusu oluşturmanın hızlı bir yoludur. PDF, alıcının bilgisayarında yüklü yazı tiplerine, stillere veya temalara sahip olup olmadığına bakılmaksızın uyguladığınız tüm formatları korur. Ayrıca, dosyalar düzenlenemediğinden veya değiştirilemediğinden, PDF dosyaları sununuzu başka birine iletmenin güvenli bir yoludur. Bu makale PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010 için geçerlidir; Microsoft 365 için PowerPoint, PowerPoint Online ve Mac için PowerPoint.

PowerPoint Sunusunu PDF Dosyası Olarak Kaydetme

PowerPoint sunumunuzu PDF dosyası olarak kaydetmek, standart Farklı Kaydet dosya menüsüne erişmek kadar kolaydır. Kolay paylaşım için sunumunuzu PDF olarak dışa aktarmak için bu talimatları izleyin. Bu bölüm PowerPoint 2019, 2016, 2013 için geçerlidir; Microsoft 365 için PowerPoint ve Mac için PowerPoint.

 1. PowerPoint sunumunu açın.

 2. Seçiniz Dosya.

 3. Seçiniz Farklı kaydet.

  PowerPoint'te bir PDF dosyasının nasıl kaydedileceğini gösteren bir ekran görüntüsü

 4. Dosya için bir konum ve isim seçin.

 5. Seçin Dosya Biçimi aşağı ok ve Seç PDF (* pdf).

 6. Seç Kayıt etmek PDF’nizi oluşturmak için. Mac için PowerPoint’te İhracat.

Dosyayı yazdırmak veya gözden geçirmek için e-posta ile göndermek istediğinizde PowerPoint sunumunuzun bir PDF dosyasını oluşturun. PDF belgesinde animasyonlar, geçişler ve sesler etkinleştirilmez. PDF dosyaları yalnızca özel ek yazılımlarla düzenlenebilir.

PowerPoint 2010 Sunumunu PDF Dosyası Olarak Kaydetme

Office 2010 çalıştırıyorsanız, PowerPoint’inizi PDF olarak kaydetme talimatları biraz farklıdır. İşi tamamlamak için şu adımları izleyin: Bu bölüm PowerPoint 2010 için geçerlidir.

 1. PowerPoint sunumunu açın.

 2. Seçiniz Dosya.

 3. Seçiniz Kaydet ve Gönder.

 4. Seçiniz PDF / XPS Belgesi Oluşturun.

 5. Dosya için bir konum ve isim seçin.

 6. Seçiniz Yayınla PDF’nizi oluşturmak için.

PowerPoint Online kullanıyorsanız, seçin Dosya > Olarak indir > PDF olarak indir.

PDF Dosyanızı Oluştururken Optimize Edin (PC)

Seçeneklerle PC için PowerPoint'te bir PDF Dosyası Kaydetme

PDF dosyasında bulunan slaytları ve diğer içeriği değiştirmek isterseniz, Seçenekler -den Farklı kaydet iletişim kutusu. Bu, PDF’ye dönüştürülecek slayt aralığını ve ayrıca notlar, dinleyici notları ve anahatlar için yayınlama seçeneklerini seçebileceğiniz Seçenekler iletişim kutusunu açar.