Skip to content

PowerPoint’in Slayt Geçiş Seçeneklerinden En İyi Şekilde Yararlanın

13 de Mayıs de 2021

Slayt geçişleri sunum sırasında bir slayt diğerine geçerken görsel hareket eklemek için bir slayt gösterisinde kullanılan son rötuşlardır. Slayt geçişleri, slayt gösterisinin profesyonel görünümüne katkıda bulunur ve belirli önemli slaytlara dikkat çeker. Bu makaledeki talimatlar PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010 için geçerlidir; Microsoft 365 için PowerPoint, Mac için PowerPoint ve PowerPoint Online.

PowerPoint’te Geçiş Nasıl Uygulanır

Bir slayt geçişi, bir slaydın ekrandan nasıl çıkacağını ve bir sonraki slaydın nasıl girdiğini etkiler. Dolayısıyla, örneğin 2 ve 3 numaralı slaytlar arasında bir Soldurma geçişi uygularsanız, 2. slayt kaybolur ve 3. slayt belirir. Sunumdan uzaklaşmayan bir veya iki geçiş seçin ve bunları kullanın. Tek bir önemli slaytta tek bir muhteşem geçiş kullanmak istiyorsanız, devam edin, ancak izleyicilerinizin slayt içeriğini görmesi geçişe hayran olmaktan daha önemlidir.

 1. PowerPoint sunumunuzda şu adrese gidin: Görünüm ve seçin Normal, zaten Normal görünümde değilseniz.

 2. Slaytlar bölmesinde bir slayt küçük resmi seçin.

 3. Git Geçişler.

  PowerPoint Geçişleri sekmesi

 4. Bir geçiş seçin Bu Slayta Geçiş grubu.

  PowerPoint'te bir geçiş ekleyin

 5. Saniye cinsinden bir zaman girin Süresi Kutu. Bu ayar, geçişin ne kadar hızlı gerçekleştiğini kontrol eder; daha büyük bir sayı daha yavaş ilerlemesini sağlar.

  Bir süre girin

 6. SeçinSes aşağı ok tuşuna basın ve isterseniz bir ses efekti seçin.

 7. Slaydı ilerletip ilerletmeyeceğinizi seçin Fare Tıklamasıyla veya Sonra belirli bir süre geçer.

Her slayta aynı geçişi ve ayarları uygulamak için Hepsine başvur. Aksi takdirde, farklı bir slayt seçin ve ona farklı bir geçiş uygulamak için bu işlemi tekrarlayın.

Tüm slaytlara geçiş uygulayın

Tüm geçişleri uyguladığınızda slayt gösterisini önizleyin. Geçişlerden herhangi biri rahatsız edici veya meşgul görünüyorsa, bunları sunumunuzdan rahatsız etmeyen geçişlerle değiştirin.

Geçiş Nasıl Kaldırılır

Bir slayt geçişini kaldırmak basittir. Slaytlar bölmesinde slaydı seçin, şuraya gidin: Geçişler, Ve içinde Bu Slayta Geçiş grup, seç Yok.