Skip to content

Profesyonel Video Kurgunun Sırları

9 de Mayıs de 2021

Profesyonel video düzenleme, sevimsiz bir ev filmi ile duygusal bir aile filmi arasındaki farkı yaratabilir. Peki profesyonel video düzenleme tam olarak nedir? Profesyonel video düzenlemenin tanımlanması zordur, çünkü bu genellikle neredeyse hiç fark etmediğiniz bir şeydir. Yalnızca işler kötü gittiğinde profesyonel video düzenleme eksikliğini fark edeceksiniz. Tabii ki, profesyonel video düzenleme için profesyonel bir video prodüksiyon şirketi tutmanıza gerek yok. Bunun yerine, bu kılavuzu izlemeniz yeterlidir. Biraz daha derinlemesine incelemeden önce, bazı temel fikirlere bakalım:

  • Temel bilgileri öğrenin. Öğrenmeniz ve takip etmeniz gereken (hatta bazen kırmanız gereken) bazı basit video düzenleme kuralları vardır.
  • Etkileri kolay. iMovie bir dizi özel efekt ve geçiş sunar. Profesyonel bir video düzenleme görünümü istiyorsanız, bunların çoğundan kaçınmalısınız.
  • İyi video çekimleriyle başlayın. Başlangıç ​​olarak iyi bir çekime sahipseniz profesyonel video düzenleme kolaydır. İyi ses kaydı, profesyonel video düzenlemede de büyük bir fark yaratır.
  • Pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın. İster iMovie gibi basit, ücretsiz bir program, ister Final Cut veya Adobe Premiere gibi karmaşık bir program kullanıyor olun, düzenleme sisteminizle pratik yapmanız gerekir. Profesyonel video düzenleme, en iyi şekilde yararlanabilmeniz için düzenleme yazılımınızın tüm ayrıntılarını öğrenmek için zaman ayırmanızı gerektirir.

Bunların çoğu kulağa sağduyu gibi gelecektir ve çoğunlukla öyledir. Video düzenleme bilgisini öğrenmenin ve sonra aktarmanın birçok yolu vardır, ancak en önemli sır şudur: Düzenleme kurallarınız en önemlisidir. Video düzenleme kurallarına göz atın, Üçte Bir Kuralı öğrenin, Altın Saat veya Büyü Saatinde çekimin nasıl göründüğüne bakın ve ardından çekiminiz için en iyi seçeneğin hangisi olduğuna kendiniz karar verin. Öğlen vakti mi ateş etmek istiyorsunuz? Hadi yırtalım. Güneş, konunuz üzerinde gölgeler yaratabilir, ancak o anda ateş etmeyi seçmenin yanlış bir tarafı yoktur. Stefanie Mullen’den FCPX veya internette tanınan Final Cut Stef’dan bilgi edinin. Yapım dünyasının çoğu, Apple’ın sevdikleri Final Cut 7’yi revize etmesine karşı çıkarken, Stefanie yeni platformu benimsedi ve bu son derece güçlü ve benzersiz düzenleme platformuna geçiş yapmak isteyenleri eğitmek için öğretim geçmişini kullanmaya başladı. Ryan Connolly’nin YouTube’daki Film Riot kanalıyla kendi filmlerinizi nasıl çekeceğinizi öğrenin. Ryan, gelişmekte olan Spielbergs’e görsel efektler, düzenleme ve daha fazlası söz konusu olduğunda yolu ve gerçeği öğretmek için komedi ve sağduyu kullanıyor. Profesyonel düzenlemenin sırları olarak adlandırabileceğimiz bilgiler içeren çok sayıda başka site var, ancak bunlar birkaç önemli nokta. Çevrimiçi olun ve düzenleme dünyasının sunduğu en iyi şeyleri arayın. Dışarıda pek çok seçenek var ve tek sınırlamanız hayal gücünüz.