Skip to content

PS Vita’da Web’de Nasıl Gezinilir

20 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

  • İnternete bağlanmak için şuraya gidin: Ayarlar > Kablosuz bağlantı ayarları veya Mobil Ağ Ayarları ve bağlantınızı kurun.
  • seçin tarayıcı simgesine tıklayın ve bir URL girin veya Arama Web araması yapmak için.

Bu makale, PlayStation Vita oyun sisteminde internette nasıl gezineceğinizi, yer imlerini nasıl ekleyeceğinizi ve görüntüleri nasıl kaydedeceğinizi açıklar.

Kiyoshi Ota / Getty Images

Web’e Girmek

PS Vita’nın önceden yüklenmiş bir web tarayıcısı vardır, ancak çevrimiçi olmadan önce internet erişimini ayarlamanız gerekir.

  1. Ayarlar araç kutusuna benzeyen simgeyi seçerek.

  2. Seç Kablosuz bağlantı ayarları veya Mobil Ağ Ayarları ve buradan bağlantınızı kurun (yalnızca Wi-Fi modelinde yalnızca Wi-Fi kullanabilirsiniz, ancak 3G modelinde ikisini de kullanabilirsiniz).

  3. İnternet bağlantınızı kurduktan ve etkinleştirdikten sonra, tarayıcı LiveArea’sını açmak için simgeye (içinde WWW olan mavi) basın.

  4. Solda web sitelerinin bir listesini ve sağ altta web sitesi banner’larını görebilirsiniz (birkaç web sitesini ziyaret ettikten sonra, burada öğeleri görmeye başlamalısınız). Tarayıcıyı açmak ve doğrudan listelenen web sitesine gitmek için bunlardan birini kullanabilirsiniz. Bunları görmüyorsanız veya farklı bir web sitesine gitmek istiyorsanız, Başlat tarayıcıyı başlatmak için simge.

  5. Ziyaret etmek istediğiniz web sitesinin URL’sini biliyorsanız, ekranın üst kısmındaki adres çubuğunu seçin (görmüyorsanız, ekranı aşağı doğru kaydırmayı deneyin) ve ekran klavyesinde URL’yi yazın.

  6. URL’yi bilmiyorsanız veya bir konu hakkında arama yapmak istiyorsanız, Arama simge — sağ sütunda dördüncü aşağıda, büyüteç gibi görünen simgedir. Ardından, tıpkı bilgisayarınızın web tarayıcısında yaptığınız gibi, web sitesinin adını veya aradığınız konuyu girin.

  7. Aşağıdaki bağlantılar da bir bilgisayar tarayıcısı kullanmakla aynıdır – gitmek istediğiniz bağlantıya dokunun.

Birden Çok Windows Kullanmak

Tarayıcı uygulamasının sekmeleri yoktur, ancak aynı anda sekiz adede kadar ayrı tarayıcı penceresi açabilirsiniz. Yeni bir pencere açmanın iki yolu vardır. URL’sini bildiğiniz bir sayfayı açmak veya ayrı bir pencerede yeni bir arama başlatmak istiyorsanız, pencereler sağ sütundaki simge, üstten üçüncü (üstte + işareti bulunan yığılmış karelere benziyor). Ardından ile dikdörtgeni seçin. + içinde görünen ekrandan. Yeni bir pencere açmanın diğer yolu, mevcut bir sayfadaki bir bağlantıyı yeni bir pencerede açmaktır. Bir menü görünene kadar ayrı bir pencerede açmak istediğiniz bağlantıya dokunun ve basılı tutun, ardından Yeni pencerede aç. Açık pencereler arasında geçiş yapmak için pencereler simgesine tıklayın, ardından beliren ekrandan görüntülemek istediğiniz pencereyi seçin. öğesini seçerek pencereleri buradan kapatabilirsiniz. X Her pencere simgesinin sol üst köşesinde veya etkin olduğunda bir pencereyi seçerek kapatabilirsiniz. X ekranın üst kısmında, adres çubuğunun hemen sağında.

Diğer Tarayıcı İşlevleri

Yer imlerinize bir web sayfası eklemek için Seçenekler simgesi (sağ alttaki üzerinde), seçin İmi eklemek, ve sonra TAMAM MI. Önceden işaretlenmiş bir sayfayı ziyaret etmek, favoriler simgesine (sağ sütunun altındaki kalp) dokunmak ve uygun bağlantıyı seçmek kadar basittir. Yer imlerinizi düzenlemek için favoriler simgesine ve ardından Seçenekler. Ayrıca bir menü görünene kadar resme dokunup basılı tutarak web sayfalarından görüntüleri hafıza kartınıza kaydedebilirsiniz. Seç Resmi Kaydet ve sonra Kayıt etmek. Doğal olarak, bu kadar küçük bir ekranla yakınlaştırıp uzaklaştırabilmeniz gerekir. Bunu, yakınlaştırmak için parmağınızı ekranda birbirinden ayırarak ve uzaklaştırmak için parmaklarınızı birbirine kıstırarak yapabilirsiniz. Veya yakınlaştırmak istediğiniz alana iki kez dokunabilirsiniz. Uzaklaştırmak için tekrar çift dokunun.

limitler

Oyun oynarken veya video izlerken web tarayıcısını kullanabilirsiniz, ancak bazı web içeriğinin görüntülenmesi sınırlı olacaktır. Bu muhtemelen bir bellek ve işlemci gücü sorunudur. Bu nedenle, çok fazla göz atmayı planlıyorsanız, önce oyununuzdan veya videonuzdan çıkmak en iyisidir. Yine de, yaptığınız şeyi bırakmadan bir şeye hızlıca bakmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Ancak, arka planda çalışan bir oyununuz varken web’de video izleyemezsiniz.