Skip to content

PS4 veya Xbox Denetleyicilerini Geçişe Bağlama

6 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • PS4 DualShock 4: İle Değiştirmek açık ve USB bağlantı noktasında bir adaptör varsa, Sol+Sağ eşleştirmek için Joy-Con denetleyicilerinde.
 • Xbox One Denetleyicisi: Denetleyicideki eşleştirme düğmesini basılı tutun ve adaptör düğmesine basın.
 • Ardından, PS4 veya Xbox One’da açın Ayarlarve seçin Kontrolörler ve Sensörler ve Pro Kontrolör Kablolu İletişim.

Bu makale, PS4 denetleyicilerinin ve Xbox One denetleyicilerinin Nintendo Switch’e nasıl bağlanacağını açıklar. İşlem, her iki denetleyici için de benzerdir ve her ikisi de bir denetleyici adaptörü gerektirir. Bu makaledeki talimatlar, resmi PS4 ve Xbox One denetleyicileri ve Magic-NS Kablosuz Denetleyici Adaptörü için geçerlidir, ancak diğer üçüncü taraf denetleyiciler ve adaptörler de Switch ile çalışır.

Switch’te PS4 Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Nintendo Switch’inize resmi bir DualShock 4 kontrol cihazı bağlamak için şu adımları izleyin: DualShock 4’ünüz bir PlayStation 4 konsolu ile senkronize edilmişse, Switch adaptörüne müdahale etmemesi için başlamadan önce konsolun fişini çekin.

 1. Switch’inizi yuvaya yerleştirin ve açın.

 2. Magic-NS adaptörünü Nintendo Switch USB bağlantı noktalarından birine takın.

 3. Switch’inizi uyandırmak için Joy-Con denetleyicilerini kullanın ve ardından L+$ Her iki Joy-Cons’u konsolla eşleştirmek için.

 4. Seç Sistem ayarları ana ekrandan.

 5. Seç Kontrolörler ve Sensörleröğesini seçin ve ardından Pro Kontrolör Kablolu İletişim açmak için.

  "Pro Controller Kablolu İletişim" seçeneği

 6. Seç TAMAM MI.

  Tamam'ı seçin.

 7. PS4 denetleyicisini bir USB kablosuyla Magic-NS’ye bağlayın. Denetleyicideki LED ışığı, algılandığını gösterecek şekilde yanmalıdır.

 8. basın ve basılı tutun siyah düğme Arkadaki ışık yanıp sönmeye başlayana kadar Magic-NS adaptörünün üzerinde

 9. basın PS düğmesi ve Paylaş DualShock 4’te aynı anda düğmesine basın. Adaptör bunu otomatik olarak algılamalıdır.

 10. PS4 denetleyicinizi adaptörden çıkarın ve bir Switch Pro Denetleyicisi gibi kablosuz olarak kullanın.

Switch’te Xbox Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Anahtar ile bir Xbox One denetleyicisi kullanma adımları, bir PS4 denetleyicisi kurmakla aynıdır. basılı tutun eşleştirme Xbox LED ışığı yanıp sönmeye başlayana kadar adaptördeki düğmeye basarken Xbox One denetleyicisindeki düğmesine basın. Xbox One denetleyicisindeki düğmeler, Switch Pro’ya benzer. Tek büyük fark, basmanız gerektiğidir. Görünüm+Menü ekran görüntüsü almak için Mayflash Magic-NS adaptörü, Switch olmayan denetleyicilerinizin üzerine yerleştirebileceğiniz bir düğme haritalama kılavuzu ve çıkartmalarla birlikte gelir.

Anahtarla PS4 veya Xbox Denetleyicisi Kullanmanın Sınırlamaları

Ne yazık ki, Switch’i uyku modundan Nintendo olmayan bir denetleyiciyle uyandırmak mümkün değil, bu nedenle yine de bir çift Joy-Cons’a ihtiyacınız olacak. Ayrıca, adaptörün diğer denetleyicileri tanımasını sağlamak için Switch’inizi ara sıra yerinden çıkarmanız ve tekrar takmanız gerekebilir. Bununla birlikte, her iki Joy-Cons, PS4 denetleyicisi bağlıyken çalışmaya devam ettiğinden, PS4 denetleyicinizle çok oyunculu oyunlar oynayabilirsiniz. Düğme eşleme sezgiseldir, ancak PS4 denetleyici dokunmatik yüzeyine basıldığında ekran görüntüsü alınacağını unutmamak önemlidir. Paylaş DualShock 4’teki düğme de eksi () Joy-Con’daki düğmesine basın.

Switch’te Hangi Kontrolörler Çalışır?

Sistemle birlikte gelen Joy-Cons ile birlikte Switch, Nintendo Switch Pro ve Wii U Pro kontrolörleri de dahil olmak üzere çeşitli alternatifleri destekler. Wii U için GameCube adaptörünüz varsa GameCube denetleyicisi bile kullanabilirsiniz. Switch için mevcut olan birçok üçüncü taraf gamepad’den birini de kullanabilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, Switch, DualShock 4 ve birçok Xbox denetleyicisi de dahil olmak üzere diğer oyun konsolları için denetleyicileri destekler. Mayflash F300 gibi arcade tarzı dövüş çubukları da dahil olmak üzere, PS4 ve Xbox One ile çalışan çoğu kontrol cihazı Nintendo’nun konsoluyla uyumludur. Bir PS4 veya Xbox One denetleyicisi kullanmak, aşağıdakiler gibi Switch’e özel oyunları oynamak için ideal değildir. Zelda: Vahşi Nefes, ancak retro oyunlar ve 2 boyutlu platform oyunları oynamak için daha iyi olabilirler. Büyük Adam 11.

Nintendo Anahtar Denetleyici Adaptörleri

Nintendo Switch Bluetooth özelliklerine sahip olsa da, üçüncü taraf çevre birimlerini bağlamak için özel bir adaptöre ihtiyacınız var. Mayflash Magic-NS Kablosuz Denetleyici Adaptörü birçok konsolla uyumlu çok yönlü bir araçtır, bu nedenle çok sayıda eski çevre biriminiz varsa bu değerli bir yatırımdır.

Magic-NS Kablosuz Denetleyici Adaptörü

Diğer seçenekler arasında Wii uzaktan kumandalarını ve DualShock 3 kontrol cihazlarını da destekleyen 8Bitdo bulunur. Switch Pro Controller’ın yüksek fiyat etiketi göz önüne alındığında, diğer sistemler için zaten birimleriniz varsa, 20 dolarlık bir adaptör tercih edilir. Switch ile uyumlu olduğundan emin olun. Bağdaştırıcı başına yalnızca bir denetleyici bağlayabilirsiniz, bu nedenle birden çok çevre birimini kullanmak için iki bağdaştırıcıya ihtiyacınız olacaktır.