Skip to content

PS4 ‘Wi-Fi Ağına Bağlanamıyor’ Hatası Nasıl Onarılır

5 de Mayıs de 2021

Çevrimiçi bir oyunun birkaç maçını oynamak için PlayStation 4’ünüzü çalıştırdığınızda bağlantı sorunlarıyla karşılaşmaktan daha kötü birkaç şey vardır: Fortnite veya Overwatch. Özellikle sorunlu bir sorun, PS4’ünüzün zaman sınırı içinde Wi-Fi ağına bağlanamamasıdır. Basitçe “Zaman sınırı içinde Wi-Fi ağına bağlanılamıyor” şeklinde bir mavi ekran görebilirsiniz. Ayrıca bir Tamam istemi var, ancak hata kodu gibi ek bilgi yok. Alternatif olarak, “Ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı. Ağ bağlantınız büyük olasılıkla kararsız veya yeterince güçlü değil” şeklinde bir NW-31247-7 hatası alabilirsiniz. Size bu sorunu çözmek ve oyun oynamaya devam etmek için uygulayabileceğiniz bazı genel sorun giderme adımlarını göstereceğiz.

Reddit

PS4 ‘Zaman Sınırı İçinde Wi-Fi Ağına Bağlanamıyor’ Hatalarının Nedenleri

Tipik olarak, bir bağlantı zaman aşımına uğradığında, bir sunucunun başka bir cihazdan, bu durumda PlayStation 4’ten gelen veri talebine yanıt vermesinin çok uzun sürdüğü anlamına gelir. Hata mesajı, istek önceden belirlenmiş bir miktar dahilinde yerine getirilmediğinde görünür zamanın. Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, mesaj zaman aşımına neyin neden olduğu ve nasıl düzeltileceği hakkında herhangi bir ipucu sunmuyor.

PS4 ‘Zaman Sınırı İçinde Wi-Fi Ağına Bağlanamıyor’ Hataları Nasıl Düzeltilir

Bağlantı sorununuzu gidermek ve tekrar çevrimiçi olmak için aşağıdaki önerileri kullanın:

 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin. Bir bilgisayar veya mobil cihaz kullanarak internetinizin doğru şekilde çalıştığını onaylayın. İnternete bağlanamıyorsanız, internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurmanız gerekebilir.

 2. Kablolu bir internet bağlantısı kullanın. PS4’ü modeminize veya yönlendiricinize Wi-Fi kullanmak yerine doğrudan bir Ethernet kablosu kullanarak bağlayın. 25 fitten uzun olmamak kaydıyla, yapabileceğiniz en kısa Ethernet kablosunu kullanın. Ayrıca, 10BASE-T, 100BASE-TX veya 1000BASE-T ağlarıyla uyumlu olduğundan emin olun.

 3. PlayStation Network durumunu kontrol edin. Geçici olarak kullanım dışı veya bakımda olabilir.

 4. İnternet bağlantı testi yapın. Bunu PS4’ünüzde şu adrese giderek yapabilirsiniz: Ayarlar > > İnternet Bağlantısını Test Edin.

 5. Cihazlarınızı yeniden başlatın. PS4’ü ve modeminizi / yönlendiricinizi yaklaşık iki dakikalığına çıkarın. Ardından modemi / yönlendiriciyi tekrar takın ve konsolu açın. İnternete bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edin.

 6. Yönlendirici ürün yazılımını yükseltin. Bir güncelleme sorunu çözebilir.

 7. Başka bir kanala bağlanın. Çift bantlı bir yönlendirici kullanıyorsanız, kanal değiştirmek internet bağlantınızı iyileştirebilir. Örneğin, PS4’ünüz genellikle 5 GHz kanalı kullanıyorsa, bunun yerine 2,4 GHz olanına bağlanın. Yalnızca PS4 Slim ve Pro modelleri 5 GHz’yi destekler.

 8. Yönlendiricinin, PS4’ün PSN sunucularına bağlanmak için kullandığı bağlantı noktalarını engellemediğinden emin olun. Yönlendirilmesi gereken bağlantı noktası numaraları şunlardır:

  • TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480
  • UDP: 3478, 3479
 9. Manuel olarak bir DNS sunucusu atayın. Normalde PS4’ün otomatik olarak bir DNS sunucusu atamasına izin verirseniz, birini manuel olarak girmeniz gerekebilir. Veya tipik olarak belirli bir DNS sunucusu kullanıyorsanız, ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Ayarları değiştirmek için şuraya gidin: Ayarlar > > İnternet Bağlantısını Kurun > Özel.

 10. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sorunu çözmezse internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.