Skip to content

PS6 (PlayStation 6): Haberler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellikler ve Söylentiler

9 de Nisan de 2021

En son PlayStation 2020’de piyasaya çıktı, ancak bundan sonra ne olacağı hakkında konuşmak için asla yanlış bir zaman yoktur. PS6, hala birkaç yıl uzakta olsa da, dahili depolamayı daha kolay genişletmenize, PS5’ten daha ince olmanıza, disk sürücüsüne sahip olmamanıza ve (eğer hayal etmemize izin verilirse) kablosuz şarj pedi ve modüler yükseltme yetenekleri.
Extreme culturing: cocktail of the month … Get more muscle now alphabol buy virgin testocaps bodybuilding steroids – noostuff.

PS6 Ne Zaman Çıkacak?

Yıllardır geleneksel oyun konsolunun sonuna ulaşacağımız söyleniyor. Sony’nin, Stadia gibi TV’nize takılan flash sürücü benzeri bir cihaza küçültüldüğünü görebilir miyiz? Muhtemelen. Farz edelim ki PS6 aslında şimdilik hazırlık aşamasında. Sony, birkaç yılda bir yeni bir PlayStation yayınladı. Sony, PS3’ten bu yana yılın sonlarında yeni bir konsol sağladı, bu yüzden PS6 için de aynısını bekliyoruz. Bir Sony yöneticisi bu sürüm döngüsünü destekliyor:

Aslında, geçmişte, yeni bir platformun döngüsü 7-10 yıldı, ancak teknolojinin çok hızlı gelişimi ve evrimi göz önüne alındığında, gerçekten altı ila yedi yıllık bir platform döngüsü.

Bir PS6 göreceğimiz göstergelerden biri, Sony’nin PS10’a kadar olan sürümler için ticari markayı zaten güvence altına almış olmasıdır. Ticari markalar elbette hiçbir şeyi kanıtlamıyor, ancak bir tür geleceğe işaret ediyor.

Lifewire’ın Çıkış Tarihi Tahmini

PS5 Kasım 2020’de piyasaya çıktığından beri, muhtemelen aynı ay olan 2026 veya 2027’de bir PlayStation 6 görürüz. Tatil alışverişi için tam zamanında! Bu arada Sony, PS4’ün çıkış programını takip ederse, PS6’dan önce, belki 2023 civarında bir PS5 Pro veya Slim göreceğiz.

PS6 Fiyat Söylentileri

Son birkaç konsol 400 ila 500 dolar arasında piyasaya sürüldü. Yeni nesil PlayStation’ın fiyatını şu ya da bu şekilde değiştirebilecek ne tür donanım, ekstra özellik ya da iyileştirmeler olduğunu bilemeyiz. Şimdilik, 600 dolara kadar mal olabileceğini varsayalım.

Ön Sipariş Bilgileri

PS6 ön siparişleri, konsolun Sony’nin resmi duyurusundan bir süre sonra başlayacak. O zaman geldiğinde ne bekleyeceğinizi size bildireceğiz.

PS6 ile İlgili En Son Haberler

Lifewire’dan daha fazla oyun haberi alabilirsiniz. İşte PlayStation 6 ile ilgili bulduğumuz son söylentilerden bazıları:

PS6 Özellikleri

Bu aşamada PS6 hakkında söylenen her ayrıntı sadece umutlar ve dileklerdir. Bununla birlikte, bazı özellikleri bir şekilde doğru tahmin edebiliriz çünkü bir oyun konsolunun yeni yinelemeleriyle işler sürekli olarak değişir. Henüz hiçbir şeyi ciddiye almayın.

  • Yerleşik kablosuz: Modern PlayStation’lar internete kablosuz olarak bağlanır ve kablosuz şarj da hiç şüphesiz harika olurdu. Ancak burada bahsettiğimiz şey biraz daha gerçekçi: konsolun üst kısmındaki bir alan veya belki de aksesuarları şarj edebilen bir kol kaydırmalı alan. Telefonunuzu, kulaklıklarınızı, kontrol cihazlarını ve kablosuz şarjı destekleyen her şeyi üzerine koyun. İlk başta garip görünebilir, ancak günlük ürünlerinizi (ve PS6 denetleyicinizi) şarj etmek için PS6’nın her zaman takılı durumundan yararlanmak harika olurdu. Kulaklığın kablosuz adaptörünü konsola dahil ettiğinizde hem DualSense şarj istasyonunu hem de kablosuz USB donanım kilidini kaldırabilirsiniz.
  • Depolama geliştirmeleri: Dahili sabit sürücü ihtiyaçlarınız için yeterince büyük değilse, PS5 depolamayı genişletmek mümkündür ancak kolay değildir. Sony’nin PS6’nın iç kısımlarını daha erişilebilir hale getirmesini umuyoruz, bu nedenle sabit sürücüyü daha önemli bir şeyle değiştirmek, tak-çalıştır modeli gibi daha kolay. Elbette, harici bir sürücü kullanabilirsiniz, ancak dahili NVMe SSD ile alıştığınız okuma hızlarına yakın bir şey elde edemezsiniz. Sürücüyü yükseltmenin yeni bir yolu değilse, çoğu insan için daha büyük bir SSD yeterli olacaktır.
  • VR entegrasyonu: Burası oyun oynamanın gittiği yer. Şu anda, sanal gerçeklik oyunlarından yararlanmak için mevcut bilgisayarlarımıza ve konsollarımıza bağlamak için satın almamız gereken ayrı cihazlarımız var. Belki de PS6, Sony’nin hareket kontrol cihazlarını ve kulaklıkları konsolla aynı kutuya koyacağı zamandır. Asla bilemezsin!
  • Güncellenmiş kullanıcı arayüzü: Herhangi bir teknolojinin yeni bir sürümüyle yenilenmiş bir kullanıcı arabirimi görmek nadir değildir, özellikle de yarım on yıllık bir döngüye sahip bir konsolla uğraşırken. PlayStation Store, umarım daha iyi gezinme yolları içeren bir güncelleme alacak.
  • Daha küçük tasarım: PS5 uzun. Odanın neresinde oturduğunuza bağlı olarak, siz ve ona bakan herkes onun orada olduğunun tamamen farkındadır. Ve belki bundan hoşlanıyorsunuz, ama değilse, daha küçük bir konsol mağazada. Umarım PS6 biraz küçülür ve muhtemelen küçülür. Eşitlik beklemiyoruz daha büyük bir — diğer öğelerinize daha iyi uyması için.
  • Modüler yükseltmeler: PlayStation’ı daha küçük parçalara bölmek, bir yükseltme istendiğinde veya gerekli olduğunda her parçanın yenisiyle değiştirilebileceği anlamına gelir. Standart bir PC’ye çok benzer şekilde, birkaç yılda bir yeni her şeyi satın almadan donanım geliştikçe yıllar içinde konsol üzerine kurulum yapabilirsiniz. Bu PS6’da olacak mı? Sadece umut edebiliriz. Yakında herhangi bir zamanda göreceğimize inanmak için sıfır neden yok, ama biz Yapabilmek umut. Sağ?
  • Yalnızca dijital konsol: Şarj portu veya kulaklık girişi olmayan telefonlarda olduğu gibi, disksiz konsollar herkes için değil, ancak bu yönde hareket ediyor olabiliriz. Fiziksel oyunları ve filmleri toplamayı seviyorsanız, disk desteğinden yoksun bir PS6’dan memnun kalmazsınız, ancak daha yüksek internet hızları ve her akışa doğru belirgin bir hareketle, en az bir gün, tamamen disk sürücüsü.

PS6 Özellikleri ve Donanımı

PlayStation 6, kesinlikle yukarıda listelenen özelliklerden daha fazla şekilde gelişecektir, ancak lansmanından birkaç yıl uzakta olduğumuz için, şu anda ne tür bir donanımın mevcut olacağını tahmin etmek pek yararlı değil. Genel olarak, yine de, daha hızlı, daha yetenekli bir CPU’ya ve daha duyarlı kontrollere sahip bir PlayStation bekleyin. Bu noktada PS6 tasarımı açısından DZ Migo tarafından yayınlanan, tamamen uydurma, eğlence amaçlı konsept video. Yaratıcının diğer uzak konseptlerine benzer bir şekilde, PS6’yı, muhtemelen Xbox’ın çeşitli sürümlerinden alınmış, PS5’ten tamamen farklı olan öğelerle sağlam ve karanlık olarak gösteriyor. Burada PS6’nın tamamen farklı bir yorumu daha var.

Lansmana yaklaştıkça konsolun tasarımı, oyunları, geriye dönük uyumluluğu, PS6 denetleyicisi ve başlığı ve daha fazla donanım detayı hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.