Skip to content

PSP Donanımı için En Üst Düzey PSP Kılavuzu

5 de Mayıs de 2021

Sony’nin Taşınabilir PSP Donanımı

PSP-1000, PSP-2000, Xperia Play ve PSPgo.
Cankurtaran

Sony beş PSP modeli üretti: PSP-1000, PSP-2000, PSP-3000, PSP-Go N1000 ve PSP-E1000. Ayrıca Sony Ericsson, PSP gibi görünen ve hissettiren PlayStation sertifikalı bir akıllı telefon olan Xperia Play’i piyasaya sürdü. PSP hattı Ekim 2011’de kullanımdan kaldırıldı, ancak telefonların çoğu çevrimiçi olarak kullanılabilir durumda. PSP serisinin halefi olan PS Vita, Aralık 2011’de tanıtıldı. Her bir PSP modeli, Xperia Play ve PS Vita bu Kılavuzda ele alınmıştır.

Tüm PSP Modelleri

 • PSP nedir? Bu makale, bir PSP’nin taşınabilir bir PlayStation mı yoksa küçük bir eğlence merkezi mi olduğunu soruyor.
 • Tüm Modeller için PSP Özellikleri. Bu, PSP özellikler listesine bağlantılar içeren bir dizindir. Her modelin teknik özellikleri de bu Kılavuzdaki uygun sayfada listelenmiştir.
 • Sizin İçin En İyi PSP’yi seçin. Farklı modeller farklı şeylerde daha iyidir, bu nedenle seçiminizi kolaylaştırmaya yardımcı olması için bunu okuyun
 • Farklı PSP Modellerinin Güçlü ve Zayıf Yönleri. Hemen hemen başlık ne diyor. Bu makale, yukarıdakilerle aynı bilgileri sunar, ancak kullanım amacından ziyade modele göre düzenlenmiştir.
 • Kutuda ne var? PSP’nin geldiği tüm çeşitli paketler ve paketler için tam içerik listesi.

PSP-1000 Kılavuzu

PSP-1000 donanımı

PSP-1000 donanımı.
Sony

Orijinal PSP şimdi büyük ve hantal görünebilir, ancak ilk çıktığında şık, güçlü ve pahalıydı. PSP-1000’in hâlâ pek çok hayranı var, özellikle homebrew olarak bilinen kendi yazılımını yaratmak isteyen veya PSP heyecanı yüksek olduğunda ortaya çıkan, ancak hiç olmayan harika eklenti aksesuarlarından bazılarını kullanan kişiler arasında t sonraki modellerle çalışın.

 • PSP-1000 Özellikleri. PSP-1000’in içeride ve dışarıda sahip olduğu ham liste artı bu özelliklerin gerçek hayatta ne anlama geldiğine dair daha fazla düşünülmüş bilgi.
 • Play Oyunların Yanında PSP’nizle Yapılacak En İyi Şeyler. PSP’nizle başka neler yapabileceğinize bir göz atın.
 • PSP-1000 için En İyi PSP Aksesuarları. PSP ilk piyasaya çıktığında çıkan en iyi aksesuarlara göz atın.

PSP-2000 Kılavuzu

PSP 2000

PSP 2000.
Sony

PSP-2000, daha ince, daha hafif ve biraz daha yetenekli olmasına rağmen, PSP-1000’den çok farklı değildir. Ayrıca Skype çalıştırabilir. Hayranlar buna Amerika’da “PSP Slim” ve Avrupa’da “PSP Slim ve Lite” adını verdiler, çünkü daha uzun oyun seanslarına bağlı kalmak daha kolay. Eklenen en iyi özellik ve onu yükseltmeye değer kılan, PSP’nizde depolanan her şeyi TV’nizde oynatmanıza izin veren video çıkışı yeteneğiydi.

 • PSP-2000 Özellikleri. PSP-2000’in içeride ve dışarıda ne içerdiğinin ham listesi, ayrıca cihazı elinize aldığınızda verilerin gerçekte ne anlama geldiğine dair spekülasyonlar.
 • PSP Oyunları TV’nizde Nasıl Oynanır. PSP-2000, video çıkışı özelliği ekledi ve işte nasıl kullanılacağı. Bu oyunlarda olduğu kadar filmlerde de işe yarar.

PSP-3000 Kılavuzu

PSP-3000 donanımı

PSP-3000.
Sony

PSP-3000 için ana yükseltme, ona “PSP Bright” adını kazandıran daha parlak bir ekrandı. Bazı keskin gözlü oyuncular, en erken sürümlerde ekranda tarama çizgilerini fark ettiler ve bu da çoğu kişinin PSP-2000’e bağlı kalmaya karar vermesine neden oldu, ancak bu, modelin sonraki sürümleriyle çözüldü.

 • PSP-3000 Özellikleri. PSP-3000’in içte ve dışta sahip olduklarının ham listesi.

PSP Go (PSP-N1000) Kılavuzu

PSP Go

PSP Go.
Sony

PSP Go bir bakıma bir deneydi. Sony, UMD sürücüsünü çıkarmak ve yerleşik bellek eklemek gibi bazı şeyler deniyor gibiydi. İç kısımlar karşılaştırılabilir olsa da, form faktörü önceki modellerden önemli ölçüde farklıydı. Sadık hayranları olmasına rağmen ne yazık ki PSP Go başarısız oldu.

 • PSP Go Teknik Özellikleri. PSP Go’nun içeride ve dışarıda sahip olduklarının ham listesi.

PSP-E1000 Kılavuzu

PSP E1000

PSP E1000.
Sony

Sony’den biri, PSP-3000’in gördüğü kademeli fiyat düşüşlerine rağmen dünyanın bir bütçe PSP modeline ihtiyacı olduğuna karar verdi. UMD sürücüsünü tutan ancak boyutunu kaybeden, bir hoparlör ve Wi-Fi olan basitleştirilmiş bir model olan PSP-E1000, 2011 yılında duyuruldu.

 • PSP-E1000 Teknik Özellikleri. Bu bütçe PSP’sini oluşturmak için bazı özellikler kaldırıldı veya değiştirildi. Ayrıca, PSP-E1000’in içeride ve dışarıda sunduklarının ham listesini okuyabilirsiniz.

Xperia Play Kılavuzu

Xperia Play donanımı

Xperia Play.
Sony Ericsson

Teknik olarak Sony Ericsson Xperia Play, “PlayStation sertifikalı” bir akıllı telefon ve hiçbir şekilde bir PSP değil. Bununla birlikte, PSP oyunlarını çalıştırabilir, böylece bu listede yer alır.

PS Vita Kılavuzu

PS Vita donanımı

PS Vita.
Sony

PS Vita, PSP serisinin yerini aldı. Tabii, biraz daha büyük ama aynı zamanda çok daha güçlü. Vita, dokunmatik ekranlı bir arayüz kullanır ve sosyal ağ özelliklerini içerir.

 • Tam PS Vita Kılavuzu. Hep bilmek istediğin her şey.