Skip to content

PSP Oyunları TV’nizde Nasıl Oynanır?

11 de Mayıs de 2021

Bir PlayStation Portable’a sahipseniz, televizyonunuzu harici bir ekran olarak kullanarak oyun oynayabilirsiniz. Bunun için el cihazındaki video çıkış jakı ve bir AV kablosu gerekir. Açıkçası, grafik kalitesi daha büyük bir TV ile daha iyi hale gelmez (aslında, TV’nizin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, daha da kötü görünebilir), ancak gerçekten küçük öğeler içeren bazı oyunları gözlerde daha kolay hale getirebilir. Ve PSP oyunlarını çok daha büyük bir ekranda oynamak harika. Nasıl yapacağınız burada. Bu kılavuz özellikle PSP-2000 ve 3000 modelleri (diğer adıyla PSP Slim ve PSP Brite) için geçerlidir.

TV’nizde PSP Oyunlarını Oynamak İçin İhtiyacınız Olanlar

PSP oyunlarını TV ekranınızda oynamak aşağıdaki ekipmanı gerektirir:

 • Bir PSP (2000 veya 3000 serisi model).
 • Bir PSP bileşeni veya bileşik AV kablosu.
 • Uygun AV giriş bağlantı noktalarına sahip bir TV (PSP kablolarınıza uyacak şekilde).
 • PSP’niz için bir AC adaptörü iyi bir fikirdir, ancak gerekli değildir.
 • UMD veya hafıza çubuğunda bir oyun.

PSP Oyunları TV’nizde Nasıl Oynanır?

PSP oyunlarını büyük ekran TV’nizde oynamak istiyorsanız, konsolunuzu bir AV kablosuyla televizyon setine bağlamanız gerekir.

 1. PSP’nizi AC adaptörüne takın veya oynamak istediğiniz süre için pilin yeterli şarj olduğundan emin olun.

 2. AV kablosunu PSP’nizin altındaki video çıkış bağlantı noktasına bağlayın. Kablonun ucunun sığabileceği tek bağlantı noktasıdır.

 3. AV kablosunun diğer ucunu TV’nizdeki uygun bağlantı noktalarına bağlayın. Bir bileşen kablosunun takılması gereken beş adet renk kodlu fişi ve bir kompozit kablonun üç fişi vardır. TV’nizde çok fazla oyun oynamayı (veya çok sayıda UMD film seyretmeyi) planlıyorsanız ve TV’nizde birden fazla giriş varsa, AV kablonuzu takılı bırakabilir ve gerektiğinde PSP ucunu yeniden bağlayabilirsiniz.

 4. TV’nizi açın ve gerekli girişi seçin. Bu, TV modelinize bağlı olarak değişir, bu nedenle emin değilseniz kullanım kılavuzunuzu kontrol edin (veya PSP’niz açıldıktan ve video çıkışı için ayarlandıktan sonra mevcut olanları deneyerek girişi seçebilirsiniz).

 5. PSP’nizi açın. Tamamen başladığında, Görüntüle PSP’nin ön tarafındaki düğmesine basın. Elde taşınır cihaz ekranı kararmalı ve normal ekranı TV ekranınızda görünmelidir. Ekran düğmesi, genellikle ekran parlaklığını ayarlamak için kullanılan, üzerinde TV ekranı şeklinde dikdörtgen bulunan düğmedir.

 6. UMD oyununuzu PSP’nin UMD sürücüsüne takın veya henüz yapmadıysanız, bellek çubuğunuzu bellek çubuğu yuvasına takın, ardından şuraya gidin: Oyun PSP’nin düğmelerini kullanarak, oyunu PSP ekranınızda oynayacakmışsınız gibi.

 7. Oyunu Oyun menüsünde bulun ve X Oynamaya başlamak için düğmesine basın. Normalde oynuyormuş gibi oynamak için PSP’nizin düğmelerini kullanabilirsiniz. PSP’yi bir arada konsol ve kontrol cihazı ve TV’yi harici bir ekran olarak düşünün.

 8. Oynamayı bitirdiğinizde, oyununuzu her zamanki gibi kaydedin. Tuşunu basılı tutun. Görüntüle düğmesine tekrar basın ve ekran görüntüsü TV’nizden kaybolur ve PSP’nizde yeniden görünür. Kabloları TV’nizden ve PSP’nizden çıkarın.