Skip to content

PSP Videolarını Memory Stick’e Aktarma

10 de Mayıs de 2021

Bu nasıl yapılır, özellikle bellenimin eski sürümleri için yazılmıştır. PSP Videolarının, bir PSP’nin okuyabileceği bir dosya türü olduğu sürece, belirli bir PSP formatında olması gerekmez. PSP’nizi açabilir ve ana menüye gidebilirseniz, PSP videolarını aktarabilirsiniz. Aktardığınız dosyaların sayısına bağlı olarak bu işlem iki dakika veya daha uzun sürebilir.

Neye ihtiyacın var

 • bir PSP
 • bir bilgisayar
 • bir Memory Stick Duo veya Pro Duo
 • bir ucunda Mini-B konektörlü bir USB kablosu
 • PSP’nizin oynatabileceği formattaki videolar

PSP Videolarını Adım Adım Memory Stick’e Aktarma

 1. PSP’nin sol tarafındaki Memory Stick yuvasına bir Memory Stick yerleştirin. Kaç tane PSP videosunu saklamasını istediğinize bağlı olarak, sisteminizle birlikte gelen çubuktan daha büyük bir tane almanız gerekebilir.
 2. PSP’yi açın.
 3. PSP’nin arkasına ve PC’nize veya Mac’inize bir USB kablosu takın. USB kablosunun bir ucunda Mini-B konektörü (bu, PSP’ye takılır) ve diğer ucunda standart bir USB konektörü (bu bilgisayara takılır) olmalıdır.
 4. PSP’nizin ana menüsünde “Ayarlar” simgesine gidin.
 5. Bul USB Bağlantısı içinde Ayarlar Menüsü. Basın X. PSP’niz “USB Modu” kelimesini gösterecek ve PC’niz veya Mac’iniz onu bir USB depolama cihazı olarak tanıyacaktır.
 6. Adlı bir klasör olmalı MP_ROOT PSP’nizde biçimlendirdiyseniz, PSP Memory Stick’te; değilse, bir tane oluşturun.
 7. Adlı bir klasör olmalı 100MNV01 içinde MP_ROOT klasörü. Değilse, bir tane oluşturun.
 8. PSP videolarınızı, tıpkı bilgisayarınızdaki başka bir klasöre dosyalar kaydederken yaptığınız gibi klasörlere sürükleyip bırakın. Video dosyaları şuraya gider: 100MNV01 klasörü.
 9. Önce tıklayarak PSP’nizin bağlantısını kesin Donanımı Güvenle Kaldır üzerinde alt menü çubuğu bir PC’yi veya Mac’teki sürücüyü “çıkararak” (simgeyi çöp kutusuna sürükleyin). Ardından USB kablosunu çıkarın ve çember dönmek için Ana Menü.
 10. PSP videolarınızı şuraya giderek izleyin: Videolar Menüsü PSP’nizin XMB’sinde (veya Ana Menü), izlemek istediğiniz videoyu vurgulayın ve X.

Ek İpuçları

Donanım yazılımı sürümü 1.50 veya üstü ile uyumlu video dosyaları MPEG-4’tür (MP4 / AVC).