Skip to content

PTFO Ne Demektir?

16 de Haziran de 2021

PTFO, yalnızca ilk kez bakarak doğru bir şekilde yorumlanması neredeyse imkansız olan bir kısaltmadır. Daha da kafa karıştırıcı hale getirmek için, PTFO’nun yorumlanabileceği iki olası yolu vardır.

PTFO, aşağıdaki ifadelerden birini temsil eder:

  1. F***’ı Geçti
  2. Lanet Hedefi Oyna

Her iki yorum da bir F-bombası içerir, ancak tamamen farklı şekillerde kullanılır.

PTFO, F*** Çıktıkça

PTFO, Passed The F*** Out anlamında kullanıldığında, bir kişinin o kadar bitkin olduğunu ve derin bir uyku durumuna düştüğünü ima eder. Alternatif olarak, bir kişinin çarpma, yumruk, düşme, vücut kontrolü veya başka bir fiziksel kuvvetin etkisiyle bilinçsizce devrildiğini ima edebilir. F kelimesi, bir kişinin bilinçsiz durumunun yoğunluğunu vurgulamaya yardımcı olur. Herkes yorgunluktan “bayıldık” diyebilir, bu da konuyu gayet iyi açıklıyor, ama “bayıldım” dediğinde, bunun ciddi olduğunu bilirsiniz!

F *** Out Geçerken PTFO Örnekleri

örnek 1

Arkadaş #1: “Hey, mesajlarıma neden cevap vermiyorsun?”

Arkadaş #2: “Afedersiniz. Son 10 saattir PTFO’ydu.”

Örnek 2

Arkadaş #1: “Jones’un dün gece oyun sırasında aldığı darbeyi gördün mü?!”

Arkadaş #2: “Evet o PTFO’ydu!”

Yukarıdaki her iki örnek de PTFO’nun “uykuda” veya “bilinçsiz” sözcükleri ile nasıl eşanlamlı olarak kullanılabileceğini göstermektedir.

F***ing Hedefini Oynarken PTFO

PTFO, Play The F***ing Objective anlamında kullanıldığında, neredeyse her zaman çok oyunculu bir video oyununun sohbet alanında yapılır. Bir oyuncu, dikkati dağılmış oyunculara, yalnızca bireysel oyuncuyla ilgili önemsiz şeylerle zaman kaybetmek yerine, oyun boyunca seviye atlamak ve ilerlemek için birlikte nasıl çalışmaları gerektiğine odaklanmalarını söylemek için kısaltmayı kullanabilir. PTFO’nun alternatif yorumu gibi, burada da F-kelimesi, ifadenin ciddiyetini vurgulamak için kullanılmıştır. Bir oyuncunun, sadece “hedefi oyna” demekle karşılaştırıldığında, “f*** amacını oyna” diyerek diğer oyuncuların dikkatini çekmesi çok daha olasıdır.

F***ing Objective Oynarken PTFO Örnekleri

örnek 1

1. oyuncu: “Vay! Bir cinayet daha!” 2. Oyuncu: “PTFO! Daha fazla bayrağa ihtiyacımız var!

Örnek 2

Arkadaş #1: “Hey, iyi bir oyun arkadaşı tanıyor musun? PTFO oyuncuları arayışım devam ediyor…“Arkadaş #2:”PTFO olmayan birçok oyuncu tanıyorum… ama sana 1 veya 2 iyi oyuncu ayarlayacağım.” İlk örnek, PTFO’nun bir talep olarak nasıl kullanılabileceğini gösterir. İkinci örnek, onu bir tür oyun oyuncusunun tanımlayıcısı olarak kullanır.

Hangi Yorumun Kullanıldığı Nasıl Anlaşılır?

Bir kişinin PTFO kullandığında F***’ı Geçti mi yoksa F***ing Hedefini Oyna mı kastettiğini anlamanın en kolay yolu, mesajlarında veya genel konuşmada bir oyun referansı olup olmadığını belirlemektir. Varsa, Play The F***ing Objective’i kastetmiş olmaları iyi bir ihtimal. Öte yandan, uyku, bitkinlik, hastalık, yaralanma veya diğer hoş olmayan fiziksel veya zihinsel durumlara bir gönderme varsa, Passed The F*** Out doğru yorum olabilir. En iyi seçeneğiniz, PTFO’nun hangi sürümünün kullanıldığı hakkında size ipuçları vermek için PTFO içeren mesajın bağlamını ve muhtemelen tüm konuşmayı incelemektir.